YONEX

Tenisová raketa Yonex EZone 100 Aqua 300 g

5 499 Kč
Buďte první, kdo napíše hodnocení
Kód : 8897542

Stabilní tenisová raketa na razantní údery. V prodeji bez výpletu.

Yonex EZone 100 Aqua je stejně razantní a stabilní jako dříve. Rám Isometric, který je charakteristickým znakem značky Yonex, také zaručuje dobrou kontrolu.

 • GRIP 2 undefined
 • GRIP 3 undefined

Získejte +549 bodů za nákup tohoto produktu  

  Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
   (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

  Klíčové vlastnosti

  VÝKON

  Technologie Isometric, Liner Tech, 2G NAMD SPEED poskytují razanci.

  STABILITA

  Nový optimalizovaný rám pro větší stabilitu při odpalu.

  Omezení vibrací

  Vibration Dampening Mesh tlumí nežádoucí vibrace.

  Technické informace

  Hmotnost (bez výpletu)

  Hmotnost 300 g. Hmotnost se měří v gramech. Stejně jako vyvážení a délka má i hmotnost vliv na setrvačnost rakety, a tím i její ovladatelnost, stabilitu a schopnost přenášet energii úderu do míče (neboli razanci). Čím je raketa těžší, tím lépe přenáší energii do míče, ale bude také hůře ovladatelná. Naopak čím je lehčí, tím je ovladatelnější, ale rovněž hůře přenáší energii.

  Vyvážení (bez výpletu)

  32 cm. Vyvážení popisuje vzdálenost těžiště od spodní hrany rukojeti rakety. Měří se v cm. Čím je tato hodnota vyšší (vyvážení do hlavy), tím je raketa razantnější a stabilnější při dopadu, ale zároveň i hůře ovladatelná. Naopak čím je tato hodnota nižší (vyvážení do ruky), tím je raketa ovladatelnější, ale zároveň méně razantní a stabilní při dopadu.

  Plocha výpletu

  645 cm². Plocha výpletu odpovídá ploše hlavy rakety v cm². Má dopad na toleranci chyb a razanci rakety. Čím je plocha výpletu vyšší, tím je raketa razantnější a tolerantnější, ale poskytuje horší pocit kontroly míče. Naopak čím je plocha výpletu menší, tím raketa poskytuje lepší pocit kontroly míče, ale je méně razantní a tolerantní.

  Tuhost

  67 RA. Tato hodnota popisuje tuhost rakety, tzn. odpor proti deformaci při dopadu míče. Čím je raketa tužší (tj. hodnota RA vyšší), tím méně se při dopadu deformuje. Dochází tak k minimálním ztrátám energie při dopadu, která se pak díky výpletu přenáší do míče. Proto se často uvádí, že tužší rakety bývají razantnější.

  Švihová hmotnost (bez výpletu)

  SW = 292. Švihová hmotnost (anglicky swingweight) popisuje zejména ovladatelnost rakety a její schopnost udělovat míči energii odpalu (tj. razanci). Čím je švihová hmotnost vyšší, tím je raketa razantnější, ale zároveň se hůře ovládá. Naopak čím je švihová hmotnost nižší, tím je raketa ovladatelnější, ale zároveň je méně razantní. Má výrazný vliv na hmotnost, vyvážení a délku rakety.

  Výplet

  16 × 19. Výpletový vzorec popisuje počet podélných (svislých) strun × počet příčných (vodorovných) strun. Čím více strun ve výpletu je, tím je vzorec „uzavřenější“ a naopak. Čím je výpletový vzorec uzavřenější, tím lepší poskytuje pocit kontroly, ale zároveň nižší razanci nebo schopnost udělovat rotace. A naopak čím je otevřenější, tím lepší poskytuje razanci a schopnost udělovat rotace, ale zároveň nižší pocit kontroly míče.

  Délka

  68,5 cm. Jedná se o délku rakety od spodní hrany rukojeti až po vršek hlavy. Měří se v cm. Čím je raketa delší, tím vyšší razanci poskytuje, ale hůře se ovládá. Naopak čím kratší, tím ovladatelnější je, ale poskytuje nižší pocit razance.

  Průřez rakety

  Průřez (v mm): 23,8/26,5/22,5

  Isometric

  Konstrukce ISOMETRIC, vyvinutá před více než 30 lety, zvětšuje sweet spot o 7 %*. V porovnání s běžným kulatým rámem vytváří raketa ISOMETRIC čtvercového tvaru větší sweet spot díky optimalizaci horizontálních a vertikálních průsečíků. ISOMETRIC nabízí lepší kontrolu bez ztráty výkonu. ISOMETRIC je ochranná známka společnosti Yonex CO, LTD. * Testováno značkou Yonex

  Liner Tech

  Nově navržená očka umožňují větší pohyb strun při odpalech mimo střed.

  VDM Vibration Dampening Mesh

  Pro větší cit a přesnost je kolem grafitové části rukojeti ovinuta pružná síťovina, která filtruje nežádoucí vibrace.

  Technologie 2G NAMD SPEED

  Grafitová vlákna s vysokým modulem pružnosti jsou spojena se strukturou uhlíkových nanotrubic (CNT), což snižuje energetické ztráty a umožňuje rychlý zpětný přenos energie. Namd je technologie vyvinutá společností Nitta Co, Ltd. pro rovnoměrné rozptýlení uhlíkových nanotrubiček v kompozitech z uhlíkových vláken.

  O.P.S (Oval Pressed Shaft)

  Oval Pressed Shaft (OPS) je navržen tak, aby hráčům poskytoval lepší rotaci, kontrolu a cit. Rám rakety se při úderu prohýbá, což prodlužuje dobu kontaktu a minimalizuje vibrace.

  Aero Shaped Design

  Obrácená konstrukce rámu s tenčí přední stranou pro pružnější raketu.

  Záruka

  2

  Hmotnost

  0.3 kg

  Koncepce a technologie výrobku

  RADY PRO SKLADOVÁNÍ

  Nevystavujte prudkým změnám teplot.

  Schváleno

  Casper Ruud, Belinda Bencic, Markéta Vondroušová.

  VIDEO

  Hodnocení zákazníků