HEAD

Tenisová raketa Head Auxetic Extreme MP 285 g šedo-žlutá

3 799 Kč
Buďte první, kdo napíše hodnocení
Kód : 8813203

Tenisová raketa pro zkušené hráče na razantní údery.

Tenisová raketa Head Auxetic Extreme MP Lite je lehčí než verze MP a poskytuje dobrou rotaci a ovladatelnost. Technologie Head Dynamic String Pattern a 360 Grommet pro efektivnější udílení rotací.

Barva: Limetková / Šedozelená

 • GRIP 1 Není skladem
 • GRIP 2 undefined
 • GRIP 3 undefined

Získejte +379 bodů za nákup tohoto produktu  

  Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
   (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

  Klíčové vlastnosti

  TECHNICKÉ ÚDERY

  Technologie Head Dynamic String Pattern a 360 Grommet pro efektivnější udílení rotací.

  Ovladatelnost

  Raketa se střední hmotností a setrvačností pro lepší ovladatelnost.

  VÝKON

  Plocha výpletu Head Dynamic String Pattern zlepšuje razanci.

  Technické informace

  Hmotnost (bez výpletu)

  285 gramů. Stejně jako vyvážení a délka má i hmotnost vliv na setrvačnost rakety, a tím i její ovladatelnost, stabilitu a schopnost přenášet energii úderu do míče (neboli razanci). Čím je raketa těžší, tím lépe přenáší energii do míče, ale bude také hůře ovladatelná. Naopak čím je lehčí, tím je ovladatelnější, ale rovněž hůře přenáší energii.

  Vyvážení (bez výpletu)

  32,5 cm. Vyvážení popisuje vzdálenost těžiště od spodní hrany rukojeti rakety. Měří se v cm. Čím je tato hodnota vyšší (tzn. raketa je vyvážená do hlavy), tím je raketa razantnější a stabilnější při dopadu, ale hůře ovladatelná. Naopak čím je tato hodnota nižší (a raketa je tzv. vyvážená do ruky), je raketa ovladatelnější, ale méně razantní a stabilní.

  Plocha výpletu

  645 cm². Plocha výpletu odpovídá ploše hlavy rakety v cm². Má dopad na toleranci chyb a razanci rakety. Čím je plocha výpletu vyšší, tím je raketa razantnější a tolerantnější, ale poskytuje horší pocit kontroly míče. Naopak čím je plocha výpletu menší, tím raketa poskytuje lepší pocit kontroly míče, ale je méně razantní a tolerantní.

  Tuhost

  64 Ra. Tato hodnota popisuje tuhost rakety, tzn. odpor proti deformaci při dopadu míče. Čím je raketa tužší (tj. hodnota RA vyšší), tím méně se při dopadu deformuje. Dochází tak k minimálním ztrátám energie při dopadu, která se pak díky výpletu přenáší do míče. Proto se často uvádí, že tužší rakety bývají razantnější.

  Švihová hmotnost (bez výpletu)

  SW = 285. Švihová hmotnost (neboli swingweight) popisuje zejména ovladatelnost rakety a její schopnost předávat energii míči (razanci). Čím je švihová hmotnost vyšší, tím je raketa razantnější, ale zároveň se hůře ovládá. Naopak čím je švihová hmotnost nižší, tím je raketa ovladatelnější, ale méně razantní. Má za výsledek velkou ztrátu hmotnosti, vyvážení a délky rakety.

  Výplet

  16 × 19. Výpletový vzorec popisuje počet podélných (svislých) strun × počet příčných (vodorovných) strun. Čím více strun ve výpletu je, tím je vzorec „uzavřenější“ a naopak. Čím je výpletový vzorec uzavřenější, tím lepší poskytuje pocit kontroly, ale zároveň nižší razanci nebo schopnost udělovat rotace. A naopak čím je otevřenější, tím lepší poskytuje razanci a schopnost udělovat rotace, ale zároveň nižší pocit kontroly míče.

  Délka

  68,5 cm. Jedná se o délku rakety od spodní hrany rukojeti až po vršek hlavy. Měří se v cm. Čím je raketa delší, tím vyšší razanci poskytuje, ale hůře se ovládá. Naopak čím kratší, tím ovladatelnější je, ale poskytuje nižší pocit razance.

  Profil

  23 mm / 26 mm / 21 mm.

  Technologie Auxetic

  Technologie Head Auxetic je součástí jádra rakety. Optimalizuje pocit a odezvu rakety na sílu úderu.

  360 Grommet

  Raketa je vybavena novou technologií 360 Grommet: širší mezery výpletu usnadňují zrychlení míčku a udělování rotací.

  Head Dynamic String Pattern

  Dynamický výpletový vzor 16x19 s 8 očky uprostřed rakety nabízí kontrolu jako těsný výplet, ale zároveň i rotace a toleranci jako otevřenější výplet.

  Záruka

  2

  Hmotnost

  0.6 kg

  Hodnocení zákazníků