SUBEA

Regulátor tlaku na potápění s přístrojem SCD 100 DIN 300 bar

3 799 Kč
Buďte první, kdo napíše hodnocení
Kód : 8576797

Regulátor tlaku Subea pro začátečníky a školy potápění. Tento nevyvážený regulátor tlaku je vhodný do teplých i studených vod.

Anatomicky tvarovaný náustek vyvinutý ve spolupráci s ortodontisty. Ergonomické deflektory omezují rušivý účinek bublin na minimum.

Barva: Černá

Online objednávka

Rezervace na prodejně - bezplatné vyzvednutí od 1 h

Získejte +379 bodů za nákup tohoto produktu  

  Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
   (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

  Klíčové vlastnosti

  USNADNĚNÍ DÝCHÁNÍ

  Nevyvážený první stupeň do vod (<10 °C). Klapka zabraňuje neustálému přítoku.

  POHODLÍ V ÚSTECH

  Anatomický jednohustotní náustek vyvinutý ve spolupráci s ortodontisty.

  UNIVERZÁLNÍ VYUŽITÍ

  Nevyvážený první stupeň určený do vod nad +4 °C.

  NÍZKÁ HMOTNOST

  Celková hmotnost: 850 g.

  Technické informace

  Nevyvážený pístový první stupeň do teplých i studených vod

  Regulátor Subea SCD 100 je díky své spolehlivosti, odolnosti a snadné údržbě vhodný pro potápěčské školy. Nevyvážený pístový první stupeň vhodný do teplých i studených vod. Se vzrůstající hloubkou vzrůstá i náročnost dýchání.
  Má 1 vysokotlaký výstup (HP 7/16'') a 4 středotlaké výstupy (LP 3/8).

  Druhý stupeň a snadné dýchání

  Druhý stupeň mechanicky reprodukuje přirozené dýchání. Vysoce kvalitní druhé stupně napomáhají ke snížení stresu a zlepšují bezpečnost potápěče, jelikož usnadňují přísun dostatečného objemu vzduchu bez přílišné námahy.
  Hydrodynamické otvory usnadňují nadechování. Tvar klapky zabraňuje neustálému přítoku směsi.

  Výdech: lepší viditelnost a méně hluku

  Ergonomické deflektory při výdechu odvádějí proud vzduchových bublin podél tváří, aby zvuk proudu potápěče nerušil a bubliny nepronikaly před masku. Více pohodlí a větší radost z potápění.

  Regulátory tlaku Subea: jedinečný anatomicky tvarovaný náustek

  Regulátor byl vyvinut tak, aby byl v ústech co nejpohodlnější. Na vývoji náustku se proto podíleli ortodontisté. Náustek dobře drží v ústech díky svému exkluzivnímu tvaru, křidélkům v úrovni patra, opoře jazyka a také díky různé hustotě a síle materiálu přizpůsobené velikosti úhlu, který svírají čelisti při zavření úst.

  Certifikace regulátoru tlaku

  Regulátor je certifikovaný dle normy EN250:2014. Testy jsou prováděné společností Rina v italském Janově (certifikace č. 0474). Testy probíhají na přístroji, který simuluje dýchání potápěče. Při testech je simulován tlak v 50m hloubce, s plicní ventilací vzduchu 2,5 l (nádech/výdech), ventilací plic 62,5 l/min, tedy při 25 cyklech nádechu a výdechu za minutu, a to při teplotě 10 °C nebo 4 °C při potápění v chladných vodách.

  Certifikace a měření ventilace plic

  Regulátor tlaku Subea SCD 100 je vybaven vyváženým membránovým prvním stupněm certifikovaným pro použití ve studených vodách (teploty pod 10 °C) a v méně studených vodách (nad 10 °C). Regulátor tlaku je certifikovaný při 300 barech.

  Výsledky certifikačních testů pro ventilaci plic (simulace tlaku v 50 m hloubky a teplotě vody 4 °C): tlak od 50 do 200 barů: 1,53 J/l. Tlak nad 110 barů: 1,86 J/l. Tlak pod 50 barů: 1,88 J/l.

  Hmotnost a délka hadičky

  Hmotnost prvního stupně: 475 g.
  Hmotnost druhého stupně: 200 g.
  Hmotnost hadičky: 150 g.
  Celková hmotnost: 825 g.
  Délka hadičky: 75 cm.

  Rady k údržbě

  Při čištění a promazávání regulátoru tlaku nepoužívejte rozpouštědla ani výrobky na parafínové bázi. Nepoužívejte aerosolové spreje, protože mohou poškodit plastové součástky.

  Kontrola regulátorů tlaku

  Každé dva roky Subea doporučuje provést kontrolu regulátoru tlaku a jednou za rok kontrolu vizuální. Tyto kontroly musí provést autorizovaný servis Subea.
  Kontrolu navíc také doporučujeme provést po velmi intenzivní sezóně (více než 100 ponorů), či po dlouhodobém uskladnění.

  Záruka

  2

  Hmotnost

  0.825 kg

  Koncepce a technologie výrobku

  Složení

  Konstrukce: 100.0% Mosaz Tělo: 10.0% Silikon , 15.0% Mosaz , 75.0% Polyamid Ventilek: 100.0% Silikon

  RADY PRO SKLADOVÁNÍ

  Uchovávejte mimo dosah zdrojů ozonu. Skladujte na suchém místě mimo dosah zdrojů tepla a přímého slunečního záření.

  TESTY

  Naším technickým partnerem je centrum Planet Ocean (pětihvězdičkové potápěčské centrum Padi), které bylo Decathlonem založeno v Centru vodních sportů ve francouzském městě Hendaye. Centrum celoročně používá vybavení Subea.
  Jeho instruktoři se podílejí na vývoji potápěčských výrobků Subea: společně s našimi designéry, produktovými manažery a inženýry výrobky vytvářejí a za pomoci potápěčů v centru (od začátečníků až po instruktory) celoročně testují jejich životnost.

  Schváleno

  Všechny regulátory tlaku rovněž nezávisle na značce Subea testovala v praxi (při statických, dynamických a biomechanických pokusech) organizace DAN Europe.
  *DAN Europe (Divers Alert Network Europe) je mezinárodní nezisková zdravotnická a výzkumná organizace pečující o bezpečí a zdraví potápěčů.

  Pokyny k údržbě

  Sušte na suchém a větraném místě.
  Po použití opláchněte v čisté vodě.

  Návod k použití

  Používání automatiky pro potápění s přístrojem vyžaduje certifikaci instruktora. Nepotápějte se sami.

  Hodnocení zákazníků

  Otázky a odpovědi