Plovák na bodysurfing Handplane 100 černý

699 Kč
8502475

Plovák určený pro začátečníky a mírně pokročilé na bodysurfing ve vlnách do 1 m. Umisťuje se pod ruku. Doporučujeme ploutve.

Vyzkoušejte bodysurfing! Tento plovák pod ruku je vhodný pro uživatele všech postav. Odlehčuje tělo a usnadňuje chycení vlny a pohyb na vlně.

Otázky a odpovědi

Barva:

Černá

Online objednávka
Dostupné
Rezervace na prodejně - bezplatné vyzvednutí od 1 hodiny

Klíčové vlastnosti

ERGONOMICKÝ TVAR

Nastavitelné pásky na protažení ruky.

STABILITA

Odlehčuje tělo a usnadňuje pohyb na vlně. Pro každého bez ohledu na hmotnost.

Skladnost

Objem 2,5 l. Vejde se do batohu. Doporučujeme používat s ploutvemi.

Technické informace

Co je bodysurfing?

Termínem bodysurfing se označuje sjíždění vln bez použití prkna pouze s využitím vlastního těla, ploutví na nohou a malého plováku pod rukou (ten je pro bodysurfing nezbytný).

Co je to handplane/handboard?

Plovák pod ruku, nazývaný také handplane nebo handboard, je malá destička, kterou má bodysurfař navlečenou na přední ruce a která mu pomáhá lépe klouzat po vlně a řídit směr.
Tento handplane je vyrobený z měkkého a lehkého materiálu. Díky tomu výrazně nadnáší a odlehčuje tělo bodysurfaře a usnadňuje mu chycení vlny. Jeho zaoblený tvar zajišťuje dobrý skluz ve vodě a snazší řízení směru.
Nastavitelný pásek na ruku se přizpůsobí každému uživateli.

Jak využít plovák na body surfing při pohybu ve vodě

Nejprve provlečte přední ruku pod páskem plováku a v případě potřeby jej utáhněte. Pro pohyb vpřed ve vodě vám poslouží především ploutve na nohou. Handplane na ruce můžete využít při plavání kraulem anebo se o něj opřít oběma nataženýma rukama.

Jak využít plovák na body surfing při chycení a sjezdu vlny

Když chcete chytit vlnu, energicky zaberte ploutvemi nebo nohama směrem k pláži, tělo mějte zpevněné a nataženýma rukama se vepředu opírejte o plovák. Jakmile se dostanete na vlnu, otočte celé tělo ve směru vzdouvání vlny (vpravo nebo vlevo). Obě ruce můžete nechat na plováku anebo jednu ruku zatáhněte dozadu a držte ji co nejpevněji podél těla.

Jaké ploutve se nejlépe hodí na bodysurfing?

Většina ploutví na bodyboarding se hodí i na bodysurfing. Můžeme doporučit bodyboardingové ploutve 500 od značky OLAIAN, které mají nejlepší poměr pohodlí / účinnost. Jejich zvláštností je, že jsou symetrické, takže při plavání lépe zapojují kolena. Jsou také vybavené leashem, což je důležitý doplněk, který brání jejich ztrátě.

Pravidla bezpečnosti a chování ve vodě 1. část

Bodysurfing je fantastický sport, který však vyžaduje respektování určitých pravidel. 1- Informujte se o místě, kde jej chcete provozovat, a předem si jej prohlédněte: jaké jsou zde proudy, útesy, přiliv a odliv, výška vln, počet lidí ve vodě...
2- Nepřeceňujte své schopnosti a raději zvolte místo, které poskytuje jednodušší podmínky, než místo s podmínkami nad vaše síly.
3/ Nepodceňujte náležité vybavení: Ploutve a plovák v dobrém stavu a odpovídající neoprenovou kombinézu.

Pravidla bezpečnosti a chování ve vodě 2. část

4/ Dodržujte pravidlo přednosti na vlně: první jede ten, kdo je nejblíže místu jejího vzedmutí. 5/ Po sjezdu z vlny se vyhněte místu nájezdu na vlnu. 6/ Používejte ploutve. Pokud ploutve nepoužíváte, raději se bodysurfingu věnujte na hlídaných úsecích pláže. 7- Nesjíždějte vlny, které se lámou přímo do písku. 8- V případě pádu myslete především na ochranu hlavy a snažte se spadnout bokem (nikdy ne hlavou napřed).
9/ Nejezděte sami, ale ve více osobách.

Nenechávejte na přímém slunci.

Pokud plovák nepoužíváte, nevystavujte jej přímému slunci a teplotám vyšším než 40 °C. Skladujte jej v obalu, pod slunečníkem, ve stínu, či pod světlou osuškou. Taktéž jej nenechávejte ve vozidle na přímém slunci. Při vystavení příliš vysokým teplotám může dojít k poškození povrchu nebo deformaci celého plováku.

Značka RADBUG

RADBUG je značka, která se v rámci skupiny Decathlon věnuje vývoji vybavení na bodyboarding a bodysurfing. Naším cílem je zprostředkovat krásu těchto sportů co největšímu počtu uživatelů. Pocit hladkého klouzání na mořských vlnách je čirý, opojný a návykový. Nabízíme jednoduché a inovativní výrobky pro začátečníky i pokročilé, aby si tyto pocity mohl vychutnat opravdu každý.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Pěna 100% Hlavní materiál 100% Polyethylen Spodní část – hlavní materiál 100% Polyethylen Popruh 100%

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Neskladujte na přímém slunci. Po použití opláchněte a nechte oschnout ve stínu.

Pokyny pro uživatele

Do vln menších než 1 m. Doporučujeme použít ploutve.

TESTY

Vyvinuto a testováno našimi týmy ve francouzském městě Hendaye. Kvalita a odolnost materiálů byla testována v laboratoři.

Obrázky

Plovák na bodysurfing Handplane 100 černý
Plovák na bodysurfing Handplane 100 černý
Plovák na bodysurfing Handplane 100 černý

VIDEO

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi