Rady k použití
Podráždění krku a podpaží se můžete vyhnout používáním vazelíny nebo směsi vazelíny (50 %) a lanolinu (50 %).
Rady k oblékání
Použitý materiál Glide-skin je velmi pružný, přizpůsobivý, ale také náchylný k poškození. Při oblékání dejte pozor na nehty a za materiál příliš netahejte. Ruce a nohy protahujte opatrně.
Materiál
Paže: 2mm neopren Glide Skin.
Trup, záda a nohy: 2,5mm neopren Glide Skin. Švy Flatlock:
nejsou nepropustné.
Typy neoprenu: klasický a Glideskin
Neopren se skládá ze 3 vrstev: Vnitřní vrstva: síťovina. Prostřední vrstva: pěna. Vnější vrstva: standardní síťovina nebo Glideskin. Klasický neopren má vnější vrstvu ze síťoviny. Tento materiál je velmi odolný, ale absorbuje vodu a hůře se opravuje. Neopren Glideskin má vnější vrstvu z polymeru. Jeho výhodou je lepší klouzavost a voděodolnost. Je slabší, ale lze ho snadno opravit pomocí neoprenového lepidla.
Jaký je rozdíl mezi kombinézou na surfování a kombinézou na plavání v otevřených vodách?
Kombinézy jsou vyrobeny z klasického neoprenu s vnější síťovanou vrstvou. Tento materiál je velmi odolný, ale může absorbovat vodu. Je ideální na surfování. Kombinézy do otevřených vod jsou částečně nebo zcela vyrobeny z neoprenu Glideskin. Tento voděodolný materiál zajišťuje lepší skluz. Je také mnohem slabší. Kombinézy do otevřených vod jsou určeny výhradně na plavání.
Proč se neoprenová kombinéza hůře obléká?
Oblékání kombinézy může být složité, a to zejména pro ty, kteří si ještě žádnou nikdy neoblékali. Neoprenové kombinézy musejí být skutečně na tělo, aby do nich neprosakovala voda. Pokud je kombinéza příliš volná, plavci bude chladno a navíc jej kombinéza může dřít, jelikož se při plavání pohybuje.
Mám pocit, že v kombinéze pracují mé svaly odlišně. Má tomu tak být?
Pokud máte na sobě při venkovním plavání poprvé kombinézu, je zcela běžné, pokud cítíte, že jsou svaly více namáhány. Rukáv totiž přispívá k nadnášivosti paže, a tak je třeba vyvinout větší úsilí k jejímu ponoření. Tento pocit zmizí po několika trénincích.