Pánské turistické boty NH100

349 Kč
8354268

Turistické boty NH100 ideální na příležitostnou nenáročnou turistiku za suchého počasí.

Co bylo při vývoji naším cílem? Nabídnout vám pohodlnou a lehkou turistickou obuv s dobrou přilnavostí na turistiku s minimálním převýšením. Spolehlivá obuv za velmi příznivou cenu!

Otázky a odpovědi
Barva: Černošedá / Cínově šedá
Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

TLUMENÍ DOŠLAPU

6mm vložka z EVA v patě pro optimální tlumení při chůzi po pěších stezkách.

PROTISKLUZOVÉ VLASTNOSTI

Podrážka z TPR s 3,5mm vzorkem ideální na pěší stezky s nízkým převýšením.

ANATOMICKÁ PŘIZPŮSOBIVOST

Vložky lze vyjmout a nahradit je ortopedickými.

OCHRANA PROTI NÁRAZŮM

Obsázka ze syntetiky ve špičce chrání před okopem.

PŘILNAVOST

Materiál podešve a 3,5 mm vzorek.

NÍZKÁ HMOTNOST

357 g/bota ve vel. 43.

Technické informace

Přilnavá podešev vhodná na pěší stezky

Podešev byla dlouho předmětem výzkumu našich laboratoří. Je vyrobena ze speciální směsi kaučuku, který zaručuje jak vynikající protiskluzové vlastnosti, tak přilnavost. Systematicky se snažíme najít kompromis mezi vlastnostmi podešve potřebnými na měkkém (v lese) a na kamenitém povrchu (na pobřeží). Používání obuvi na zpevněných cestách může urychlit opotřebení obuvi a způsobit nepohodlí. Obuv není vhodná na horskou turistiku.

Testována optimální odolnost a dlouhá životnost

Jednotlivé části procházejí laboratorními testy, které ověřují odolnost vůči vytržení oček a popruhů, kvalitu lepení, toxicitu, odolnost vůči UV záření, odírání podešve a částí svršku a rychlost opotřebení. Díky těmto testům jsme schopni zvýšit kvalitu výrobků a předcházet předčasnému opotřebení turistické obuvi.

Jak správně vybrat velikost?

Obuv zkoušejte vestoje a v ponožkách určených na turistiku. Vždy si zkuste obě boty.
V případě potřeby vyzkoušejte více modelů a velikostí. Zaměřte se zejména na to, jak bota sedí na patě a ve špičce při chůzi z kopce. Boty nesmí nikde tlačit. Neváhejte se v botách projít a vyzkoušet pohodlnost a oporu. Obuv nejprve noste na kratší a méně náročné túry, dokud se plně nepřizpůsobí tvaru vaší nohy.

Které ponožky jsou vhodné do bot Quechua NH 100?

Tato obuv je lehce prodyšná, ale ne dostatečně na to, aby odvedla veškerou vlhkost. Doporučujeme vám polovysoké ponožky NH 50: obsahují bavlnu, která absorbuje vlhkost. Silnější části poté udrží vlhkost dále od pokožky. Zároveň jsou dostatečně vysoké, aby chránily kotník před oděrem o okraj obuvi. Tato kombinace je tak ideální prevencí tvorby puchýřů.

Naše vize životního prostředí

Protože víme, že je třeba se chovat zodpovědně, abychom naši přírodu ochránili, Quechua podniká kroky na snížení dopadu výroby produktů na životní prostředí. Dnes tento výrobek ještě není vyroben ekologicky šetrným způsobem, ale každý den pracujeme na tom, aby stále více výrobků takovým způsobem vyrobených bylo. Ecodesign, opravitelnost a odolnost jsou hlavní vlastnosti, které od nových výrobků chceme.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Svršek 55.5% POLYESTER, 44.5% POLYURETAN Podešev 100% STYREN BUTADIEN STYREN Podšívka 50% POLYESTER, 50% ETHYLENVINYLACETÁT

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Boty doporučujeme skladovat na větraném, suchém a stinném místě, mimo zdroj tepla.

Pokyny pro uživatele

Nedoporučujeme na horskou turistiku a chůzi po asfaltu.

TESTY

Vývojové centrum značky Quechua se nachází ve francouzském městě Passy na úbočí masivu Mont Blanc v Horním Savojsku.
Díky této jedinečné poloze se zde mohou členové našich vývojových týmů (designéři, produktoví manažeři, inženýři...) setkávat přímo s milovníky outdoorových sportů.
Je to skvělý způsob, jak s využitím veškerého našeho know-how a navrhovat výrobky na turistiku, které budou maximálně funkční.

Schváleno

Aby výrobky Quechua odpovídaly vašim požadavkům, jsou testovány v přírodě, tedy v podmínkách, které na túrách můžete potkat i vy.
Naše týmy a skupina uživatelů (našich partnerů, ambasadorů a zákazníků) je zkoušeli po celou dobu jejich vývoje až do zahájení prodeje.

Pokyny k údržbě

Čistěte navlhčeným hadříkem.

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi