SALOMON

Pánské lyžařské boty Salomon Select 100

6 499 Kč
Buďte první, kdo napíše hodnocení
Kód : 8782430

Lyžařské boty pro pokročilé lyžaře, kteří hledají přesné, ale pohodlné boty.

Select 100 jsou boty pro pokročilé lyžaře, jsou to nejužší boty v naší nabídce (100 mm). Bota má zpevněnou patu a nohu dobře obepíná, což přináší i velmi dobrou přesnost.

 • 26–26,5cm undefined
 • 30–30,5cm Není skladem

Získejte +649 bodů za nákup tohoto produktu  

  Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
   (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

  Klíčové vlastnosti

  TUHOST

  Tuhé lyže: flex 100. Přesnější vedení lyží a lepší reaktivita.

  DRŽENÍ NA NOZE

  100 mm. Tenké vložky. Nohu dobře obepínají.

  ANATOMICKÁ PŘIZPŮSOBIVOST

  Tepelně tvarovatelná botička (kotník, pata) + nastavení šířky lýtka.

  MOŽNOST NASTAVENÍ

  4 mikrometrické přezky. 2 přezky lze posunout. 40mm suchý zip.

  SNADNÉ POUŽITÍ

  Poddajný díl na nártu usnadňuje nazouvání.

  HŘEJIVOST

  Izolující botička i podešev udržují teplo.

  Technické informace

  Určení

  Do bot se promítají bohaté zkušenosti Salomonu s navrhováním lyžařských bot: mají úzké provedení, které se okamžitě přizpůsobí tvaru chodidel, a podávají spolehlivý výkon. Botička Autostretch perfektně obepne jakýkoliv tvar chodidla, geometrie skeletu zaručuje homogenní přenos sil v každé zatáčce.

  Nastavení přezek

  Tyto boty mají 4 velmi odolné hliníkové mikrometrické přezky. Délku přezky lze nastavit otáčením přezky. Horní přezky mají tři možné pozice, díky kterým se boty přizpůsobí každé šířce lýtka. Široký pásek na vršku boty zaručuje opravdu snadné a přitom pevné stažení.

  Co je to flex index?

  Aby bylo možné rozlišit různě tuhé boty, udávají výrobci u každého modelu tzv. flex index. Toto číslo se vztahuje k tuhosti celé boty. Čím je vyšší, tím je skelet tužší. Flex index 60 až 70 je vhodný pro začínající lyžaře. Flex index 70 až 100 je pak určen pokročilým lyžařům. Boty s vyšší hodnotou flex indexu jsou určeny (velmi) zkušeným lyžařům. Lyžaři s vyšší hmotností mohou volit rovněž vyšší flex.

  Jakou zvolit velikost?

  Velikost lyžařský bot se uvádí ve stupnici Mondopoint. Jedná se v podstatě o délku chodidla v cm.
  Stoupněte si tak, aby se paty dotýkaly zdi, vsuňte pod chodidla papír, lehce se předkloňte (jako při lyžování) a změřte délku chodidel (počítejte to delší chodidlo). Pokud jste např. naměřili 27,2 cm, vyberte velikost 27/27,5.
  Bota vel. 27 je stejná jako bota vel. 27,5.

  Jak poznat, že si zkouším boty správné velikosti?

  V nazuté obuvi byste měli být schopni zapnout přezky na středovou pozici. Můžete je dotáhnout ještě více? V tom případě jste zvolili špatnou velikost. Až si boty nazujete a zapnete, zapérujte třikrát v kolenou tak, že se opřete rukama o kolena a zatlačíte holeněmi do bot, aby se paty posunuly dozadu. Když stojíte, prsty na nohou byste se měli dotýkat špičky obuvi. Při zapření se do holení by se celá noha měla lehce posunout směrem dozadu a vy byste špičku botičky neměli cítit.

  Co dělat, když nohy v botách bolí?

  1) Noste tenké funkční lyžařské ponožky, které omezí nepříjemný tlak na některých místech a podpoří cirkulaci krve. 2) Vyberte si vložku, která odpovídá tvaru vašeho chodidla, aby chodidlo nenaráželo a nebylo nepříjemně tlačeno na skelet. S výběrem vám rádi pomohou na naší prodejně.

  Botičky jsou teplem tvarovatelné... K čemu tepelné vytvarování slouží?

  Vnitřní botička (My InstantFit Sport Autostretch) bot Salomon SELECT 100 je tepelně tvarovatelná v oblasti kotníku a paty. To znamená, že pěna, ze které jsou vyrobeny, se může na těchto místech zahřát, a tím se přizpůsobí tvaru nohy a zároveň i skeletu boty. Tepelné vytvarování tak celkově zlepšuje kompatibilitu nohy, botičky a skeletu, díky čemuž mohou zmizet místa, která původně na nohu tlačila.

  Jak lyžařské boty skladovat?

  1) Z plastového skeletu vytáhněte botičky, aby obě části mohly lépe dýchat. 2) Zapněte přezky na první pozici. Předejdete tak nechtěnému zdeformování bot. Pokud možno boty uložte do obalu.
  3) Boty skladujte na suchém místě, kde je nízké riziko toho, že by teploty mohly klesnout pod 10 °C. Hlavně plastové díly bot vám rozhodně poděkují!

  Koncepce a technologie výrobku

  RADY PRO SKLADOVÁNÍ

  Před uložením nechte boty vyschnout. Boty uložte se zapnutými přezkami do obalu a skladujte při pokojové teplotě.

  Pokyny pro uživatele

  Nesušte na radiátoru.

  Pokyny k údržbě

  Usušte po každém použití.

  Hodnocení zákazníků