Pánské lyžařské boty Quest Access 70

3 399 Kč

Boty pro začínající lyžaře, kteří hledají maximálně pohodlné a tolerantní boty, ve kterých bude radost učit se lyžovat.

Perfektní boty na naučení se lyžovat v těch nejlepších podmínkách. Boty jsou uvnitř prostorné a botička je ze silné vrstvy pěny, proto nabízí bezkonkurenční pohodlí.

Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

Tuhost

Velmi poddajné: flex 70. Nejtolerantnější boty nenáročné na fyzickou kondici.

Držení na noze

104 mm. Pro široké chodidlo. Tolerantní botička ze silné vrstvy pěny.

Anatomická přizpůsobivost

Tvarovaná botička. Tepelně tvarovatelná v oblasti kotníků.

Možnost nastavení

3 mikrometrické přezky. 1 posuvná přezka. 30mm pásek.

Hřejivost

Izolující botička i podešev udržují teplo.

Snadné použití

Snadno a rychle se nazouvá díky širokému vstupu a 3 přezkám.

Snadné přemístění

Systém sjezd/chůze pro více pohodlí při chůzi.

Protiskluzové vlastnosti

Podešev z dvouhustotního materiálu pro lepší přilnavost.

Technické informace

Určení

Boty Salomon QST Access 70 jedny z nejpoddajnějších a nejpohodlnějších lyžařských bot na trhu. Ideální pro začínající nebo rekreační lyžaře, jejichž hlavní prioritou je pohodlí. S režimem pro sjzed/chůzi a vroubkovanou podešví pro pohodové dny na strávené na sjezdovce.

Nastavení přezek

Bota má 3 mikrometrické hliníkové přezky. Délku přezky lze nastavit otáčením přezky. Horní přezky mají tři možné pozice, díky kterým se boty přizpůsobí každé šířce lýtka. Horní část boty je opatřena pevným širokým páskem na suchý zip.

Co je to flex?

Aby bylo možné rozlišit různě tuhé boty, udávají výrobci u každého modelu tzv. flex index. Toto číslo se vztahuje k tuhosti celé boty. Čím je vyšší, tím je skelet tužší. Flex 80 a menší je vhodný pro začátečníky. Flex 80 až 100 je určen pokročilým lyžařům. Boty s vyšší hodnotou flexu jsou určeny (velmi) zkušeným lyžařům. Lyžaři s vyšší hmotností mohou volit rovněž vyšší flex.

Jak poznat, že si zkouším boty správné velikosti?

V nazuté obuvi byste měli být schopni zapnout přezky na středovou pozici. Můžete je dotáhnout ještě více? V tom případě jste zvolili špatnou velikost. Až si boty nazujete a zapnete, zapérujte třikrát v kolenou tak, že se opřete rukama o kolena a zatlačíte holeněmi do bot, aby se paty posunuly dozadu. Když stojíte, prsty na nohou byste se měli dotýkat špičky obuvi. Při zapření se do holení by se celá noha měla lehce posunout směrem dozadu a vy byste špičku botičky neměli cítit.

Co dělat, když nohy v botách bolí?

1) Noste tenké funkční lyžařské ponožky, které omezí nepříjemný tlak na některých místech a podpoří cirkulaci krve. 2) Vyberte si vložku, která odpovídá tvaru vašeho chodidla, aby chodidlo nenaráželo a nebylo nepříjemně tlačeno na skelet. S výběrem vám rádi pomohou na naší prodejně. 3) Pokud i po dvou dnech lyžování cítíte na některých místech tlak, botičky tepelně vytvarujte.

Jak lyžařské boty skladovat?

1) Z plastového skeletu vytáhněte botičky, aby obě části mohly lépe dýchat. 2) Zapněte přezky na první pozici. Předejdete tak nechtěnému zdeformování bot. Pokud možno boty uložte do obalu.
3) Boty skladujte na suchém místě, kde je nízké riziko toho, že by teploty mohly klesnout pod 10 °C. Hlavně plastové díly bot vám rozhodně poděkují!

Botičky jsou teplem tvarovatelné... K čemu tepelné vytvarování slouží?

Botička boty Salomon Quest je tepelně tvarovatelné v oblasti kotníku a špičky. To znamená, že pěna, ze které jsou botičky vyrobeny, se může na těchto místech zahřát, a tím se přizpůsobí tvaru nohy a zároveň i skeletu boty. Tepelné vytvarování tak celkově zlepšuje kompatibilitu nohy, botičky a skeletu, díky čemuž mohou zmizet místa, která původně na nohu tlačila.

Koncepce a technologie výrobku

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Před uložením nechte boty vyschnout. Boty uložte se zapnutými přezkami do obalu a skladujte při pokojové teplotě.

Pokyny k údržbě

Usušte po každém použití.

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání