FLEXI-BAR

Originální kmitací tyč Flexi-bar Kids

2 250 Kč

Flexi-bar Kids je originální kmitací tyč pro děti a rehabilitující pacienty. Je kratší a více pružný než všechny ostatní typy, proto je cvičení s ním jednodušší.

Barva: Zelená

Online objednávka

Prodejce a odesílatel FitPainFree s.r.o.

Naše služby:

 • Vybráno DECATHLONem
 • Pouze doručení domů
 • Vrácení zdarma do 30 dnů

Popis

Co je Flexi-bar® Kids 

Kmitací tyč Flexi-bar Kids má  oproti Flexi-baru Standard nižší zátěž. Je kratší a více pružný než všechny ostatní typy, proto je cvičení s ním jednodušší.

Pro koho je cvičení s Flexi-barem Kids vhodné?

Je vhodný pro děti přibližně od 5 do 12 let, je kratší, více pružný a cvičení s ním je tak jednodušší.

Také je často využívaný klienty v rehabilitaci při určitých druzích onemocnění. V prvních fázích rehabilitace je cvičení s ním (pro oslabené a ne plně funkční svaly, klouby, srdce apod.) dostačující. Po čase mohou někteří z pacientů přejít na Flexi-bar Standard.

Účinky Flexi-baru Kids

Originální kmitací tyč Flexi-bar Kids vám pomůže také účinně bojovat s bolestmi zad. Jednoduchým způsobem současně posiluje svaly břicha, zad a svaly pánevního dna.  Flexi-bar kmitá a vychyluje tělo z rovnovážné pozice. Proti kmitání se musí zapojit hluboké vrstvy břišních i zádových svalů, aby tělo této snaze o vychýlení odolávalo. Tak dochází k posilování.

Pro koho je cvičení s Flexi-barem Kids vhodné?

Flexi-bar Kids je nejvhodnější pro děti, začátečníky, rehabilitující. 

Flexi-bar řeší

 • bolesti zad (krční, hrudní i bederní část)

 • inkontinenci (nechtěný únik moči)

 • potíže s meziobratlovými ploténkami

 • bolesti ramen, zmrzlá / tuhá ramena

 • osteoporózu tj. řídnutí kostí

 • diastázu tj. rozestup břišní stěny

 • vadné držení těla

 • poruchy stability

 • urychluje zotavování svalstva po porodu

 • pomáhá při snižování hmotnosti

 • posiluje svaly paží - především tricepsů

Kdo by s Flexi-barem cvičit neměl?

S Flexi-barem nesmí cvičit osoby, které mají akutní bolestivé stavy, pokud jsou v akutním pooperačním stavu, mají zánětlivé procesy nebo artrotické bolesti kloubů v akutní fázi. Nevhodné je cvičení také při extrémně vysokém krevním tlaku a přibližně od 4. měsíce těhotenství.

Rozdíl mezi originálním Flexi-barem a jeho levnějšími napodobeninami

Na první pohled se dá dnes originál a levná napodobenina těžko rozeznat. Výrobci neoriginálních tyčí se snaží přiblížit barvou i názvem. Používají takové zavádějící názvy jako swing bar, flexbar, aerobic tyč apod.

Zásadní rozdíl je v materiálu, ze kterého jsou jednotlivé tyče vyrobené a od toho se odvíjí i to, jak jsou účinné. Flexi-bar je ze sklolaminátu, který drží stále stejný kmitočet a vytváří pravidelné kmity. To je pro rozvoj svalů velmi důležité a nezbytné. Neoriginální tyče tuto vlastnost nemají. 

Napodobeniny jsou buď příliš tvrdé, takže nejdou rozkmitat a mohou být nebezpečné pro labilní páteř, v extrémním případě může dojít i k vyhřeznutí ploténky. Pokud cvičíte s levnými napodobeninami, mohou vás z toho bolet záda nebo ramena, brnět ruce, bolet za krkem atd. Některé neoriginální tyče jsou příliš měkké a pak se při cvičení prakticky nic neděje - nedochází k posilování.

Pokud máte možnost vzít do ruky originál a levnou napodobeninu, okamžitě cítíte rozdíl. Na originální tyči flexi-bar je na jednom kraji napsané FLEXI-BAR.COM. Koupíte ji pouze přímo na webu flexibar.cz nebo v eshopu Decathlon.

Jak cvičit s Flexi-barem?

Ke cvičení můžete využít video „Základní cviky s Flexi-barem“. Najdete tam základní cviky ve stoji, sedu i lehu. Máme na výběr spoustu pozic. To pak umožňuje, že s tímto náčiním mohou cvičit nejen zdraví jedinci, ale také např. pacienti upoutaní na lůžko nebo vozíčkáři.

Při cvičení s Flexi-barem jsou nejjednodušší  pozice, při kterých ležíte, sedíte nebo stojíte. Obtížnější jsou cviky, kdy přidáte pohyb nohou, balanční pozice apod. V těchto náročnějších pozicích se budete rychleji zahřívat, vynaložíte více energie na cvičení, zvýšíte ještě více stabilitu, rovnováhu i koordinaci.

Jednotlivé cviky a sestavy s Flexi-barem jsou velice jednoduché a naučí se je prakticky každý. Ke cvičení s Flexi-barem nemusíte být vrcholovým sportovcem! Chce to jen udržet správný postoj a koncentraci k tomu, abyste Flexi-bare správně rozkmitali.

Technické parametry:

Délka: 118 cm

Hmotnost: cca 470g

Barva: zelená

Hodnocení zákazníků