FITPAINFREE

Nastavitelná šikmá plocha pro protažení lýtek a posílení zad Slantboard originál

3 300 Kč

Na slantboardu skvěle protáhnete svaly zadní strany nohou i lýtka a posílíte záda. Slantboard se používá se k terapii při poranění Achillovy šlachy, při patních ostruhách i když máte bolavá kolena.

Barva: Kaštanová

Online objednávka

Prodejce a odesílatel FitPainFree s.r.o.

Naše služby:

  • Vybráno DECATHLONem
  • Pouze doručení domů
  • Vrácení zdarma do 30 dnů

Popis

Co je slantboard 

Jednoduše řečeno šikmá deska, na které stojíte. Pomocí toho náčiní protahujete svaly na zadní straně nohou – především lýtka a aktivujete zádové svaly. 

Tím, jak měníte úhel nastavení slantboardu a tím pádem úhel v kotnících, měníte zátěž na vaše tělo. Čím větší náklon, tím náročnější cvičení. 

Pro koho je slantboard vhodný

Při stoji na slantboardu se protahují lýtka a hamstringy – takže je vhodný pro všechny, kteří hodně chodí nebo stojí při sportu (běžce, fotbalisté, tenisté, atd.) i v práci (poštovní doručovatelky, prodavačky, ženy na podpatcích apod.). Tím, že se při cvičení na slantboardu hodně posilují také mezilopatkové svaly a protahují prsní svaly, je to cvičení vhodné pro nás všechny. Dnes hodně sedíme, hrbíme se u toho, a proto spoustu lidí bolí záda. Díky slantboardu se bolestí můžete rychle a snadno zbavit nebo cvičit v rámci prevence.

Účinky slantboardu

Slantboard je pro širokou veřejnost i sportovce k protažení lýtek, pro úlevu od patních ostruh (plantární fascitida), bolavých kolen, bolestí zad, posiluje zádové svaly, buduje bederní lordózu, používá se k terapii při poranění Achillovy šlachy.

Co se na slantboardu posiluje

Posilují se především zádové svaly. Pokud správně stojíte, jste vzpřímení, aktivuje se prohnutí v bedrech tj. bederní lordóza. A to v dnešní době potřebujeme. Jak stále sedíme, zakulacují se nám bedra a to pak způsobuje bolesti. Proto je nutné budovat bederní lordózu, aby byla bedra ve správné pozici a vy bez bolesti.

Co se na slantboardu protahuje

Protahují se především lýtka a hamstringy. To uvolňuje kolena. Jedna část lýtkového svalu jde od paty na stehenní kost. Když je zkrácená, může pak působit bolest na patách (ostruhy) nebo v kolenou. A pozor – i lidé, kteří mají problémy se zády (např. bolesti zad, skoliózu apod.), potřebují protáhnout zadní stranu stehen, aby se mohla pánev dostat do správné pozice. Pak se snáz srovná i páteř a je možné odstranit bolesti.

Proč protahovat lýtka

Lýtkům se často věnuje málo pozornosti. Někdy mi připadá, že si lidé myslí – malé svaly nepotřebují takovou péči jako velké svaly. Platí to, bohužel, o lýtkách. A přesto špatná kondice lýtkových svalů, může způsobit velké zdravotní komplikace. Lýtkové svaly používáme každý den při základních aktivitách jako je stoj a chůze ať je to při práci, doma nebo při sportu Celkově naše lýtkové svaly hodně používáme a tak mohou být ve velkém napětí, ve velké tenzi. To může způsobit bolesti v kolenou, na patách (patní ostruhy), problémy s kyčlemi i zády. Proto je nutné lýtkové svaly protahovat. Ideální je k tomu slantboard - šikmá dřevěná deska, kterou si nastavíte do úhlu, který je pro vás nejvhodnější a nejpříjemnější. Na něm tyto svaly důležité pro naši existenci můžete snadno protáhnout, aby správně fungovaly. Vy pak budete bez bolesti.

Jak dlouho a jak často na slantboardu stát?

Stačí 2 minuty denně. Ale čím častěji, tím lépe. Nejlepší je ale nechat ho někde připravený u zdi abyste ho měli na očích a stoupli si na něj i několikrát za den třeba jen na půl minuty. Dobu, kdy na slantboardu stojíte, můžete prodloužit tím, že zařadíte cviky např. na uvolnění ramen, posílení mezilopatkových svalů a protažení prsních svalů. 10 základních cviků je popsaných v metodickém materiálu, který ke slantboardu automaticky dostanete, když si slantboard kupujete.

Technické parametry:

rozměry složeného slantboardu: 40cm x 38cm x 4cm 

délka nášlapu 30 cm

nosnost - 150 kg

Hodnocení zákazníků