Hřejivé polštářky do obuvi

389 Kč
12,97 Kč/ks

8373956

Hřejivé polštářky lze po aktivaci nalepit na ponožky. Budou nohy mírně prohřívat po dobu 4 až 5 hodin.

Samolepicí polštářky se aktivují kontaktem se vzduchem. Polštářky vkládejte do bot až když jsou pořádně teplé, pak vydrží hřát 5 hodin.Polštářky nikdy nelepte přímo na pokožku ani na nárt.

Online objednávka
Dostupné
Rezervace na prodejně - bezplatné vyzvednutí od 1 hodiny

Klíčové vlastnosti

HŘEJIVOST

Polštářky vkládejte do bot až když jsou pořádně teplé, pak vydrží hřát 5 hodin.

PŘIPRAVENO K POUŽITÍ

Polštářek se aktivuje kontaktem s kyslíkem a vzdušnou vlhkostí.

Rychlost akce

Otevřete sáček, promněte, počkejte 10 minut. Aktivujte v pokojové teplotě.

SNADNÉ POUŽITÍ

Aktivaci můžete urychlit tím, že na polštářek budete foukat, to je vhodné zejména když jej aktivujete v 0 °C nebo v nadmořské výšce přes 2000 m.

DLOUHOTRVAJÍCÍ EFEKT

Příjemně hřejí po dobu 5 až 6 hodin.Pouze na jedno použití.

Technické informace

Návod k použití / Zahřívání


1. Vyndejte polštářek z obalu a promněte jej, aby vzduch a vlhkost, které teplo aktivují, pronikly do celé směsi. 2. Počkejte 10 minut, polštářek musí být už plně rozehřátý, než jej uzavřete do neprodyšné boty. 3. Polštářky aktivujte pokud možno v teplotě okolo 20 °C (doma, v autě, ... ).
4. Pokud se okolní teplota blíží nule nebo jste ve 2000 m. n. m. a výš, několikrát na polštářek foukněte. Teplo a vlhkost dechu aktivaci chemické reakci ve směsi uspíší.

Pozor na riziko popálení (1/2)

V žádném případě:
1. Polštářky nikdy nelepte na pokožku. 2. Nenechávejte si polštářky na nohou v autě, nebo dokonce doma u topení. Polštářky mají zahřát a poskytnout teplo navíc. Čím je okolí teplejší, tím je teplejší i polštářek… a v horkém prostředí se může zahřát až tak, že by mohl kůži popálit.

Pozor na riziko popálení (2/2)

3. Nepoužívejte polštářky na velmi namáhavé činnosti (běžecké lyžování, krasobruslení,…), pot by směs v polštářku mohl příliš namočit a nebezpečně tak ovlivnit chemickou reakci. Upozornění: děti se na rukou a nohou potí při stejně namáhavé aktivitě 2–3krát více než dospělí. 4. Polštářky nelepte na nárt. Na nártu většinou leží tkaničky (nebo vytvářejí tlak), zvýšené tření v těchto místech by mohlo reakci urychlit. Polštářky lepte pouze do blízkosti prstů.

Jak to funguje

Polštářek obsahuje prachovou směs aktivního uhlí a železa, teplo pak vzniká oxidací železa. Chemická reakce ustává, když: - dojde aktivní uhlí. Po 5 až 6 hodinách polštářek přestane hřát. - v hermeticky uzavřeném prostředí, tedy bez přístupu vzduchu (v gumových botách nebo třeba v botách s neoprenovými návleky).
Jakmile se ke směsi zase dostane vzduch, reakce se obnoví.

Tipy

Exotermická reakce se spouští již při výrobě. Kontroluje se tak, že se aktivuje 100 % směsi. Po kontrole se polštářek vloží do sáčku a uzavře, což chemickou reakci a tudíž i produkci tepla zastaví. Reakce se pak obnoví po otevření sáčku, kdy se k polštářku ze vzduchu dostane kyslík a vlhkost.

Co dělat, když polštářek přestane po hodině hřát? Nebo když hřeje málo?

Pokud k polštářku neproudí vzduch, reakce ustane a polštářek přestane hřát. Pokud tedy přestane hřát, vyndejte jej z bot, promněte a foukněte na něj, což chemickou reakci obnoví. Pak jej můžete do boty vrátit.

Kdy polštářek nemusí fungovat

Polštářek nebude fungovat: - když nemá dostatečný přísun vzduchu, např. když je zavřený v gumové botě nebo v botě, přes kterou je neoprenový návlek. - v extrémních podmínkách: tj. ve velkých mrazech. Polštářky dokáží zahřát a poskytnout teplo navíc, ale pokud jsou teploty opravdu hluboko pod bodem mrazu, budou hřát jen symbolicky. - ve vysoké nadmořské výšce, cca od 3000 m. n. m. výš, kde je méně kyslíku a tepelná reakce je tak pomalejší.

Upozornění

Polštářky nikdy nelepte na pokožku. Nelepit na spodek chodidla, ale na nárt.Děti, starší a zdravotně postižené osoby by měly používat polštářky se zvýšenou opatrností a pod dohledem. Trpíte-li cukrovkou, zvýšenou citlivostí pokožky, problémy oběhového systému, artrózou, revmatem, při těhotenství či v případě jakýchkoliv pochybností konzultujte použití s lékařem. Pouze pro vnější použití. Nepoužívejte na omrzliny a citlivou pokožku. Nepoužívejte ve spánku.

Pouze na jedno použití.

Exotermická reakce spotřebovává aktivní uhlí a oxiduje železo. Po spotřebování tohoto paliva je reakce dokončena a prášek ztvrdne.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Formula 55% Železo , 18% Voda , 15% Aktivní uhlí , 9% Vermikulit , 3% Soli

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Uchovávejte na tmavém a větraném místě.

Pokyny pro uživatele

Od 3 let. Polštářky nikdy nelepte přímo na pokožku ani na nárt.

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi