WEDZE

Dětská lyžařská helma H-KID 550

1 399 Kč
Kód : 8767259

Lyžařská helma pro mladé pokročilé lyžaře. Helma se zorníkem chrání jak hlavu, tak oči.

Helma se zorníkem zaručuje optimální ochranu hlavy i očí vašeho dítěte. Zorník je s UV ochranou (kategorie 2) i s protizamlžovací úpravou, a tak můžete lyžovat v jakémkoliv počasí.

Barva: Zářivě růžová / Černá

 • XS/48–52cm Není skladem
 • S/53–56cm undefined

Získejte +139 bodů za nákup tohoto produktu  

  Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
   (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

  Klíčové vlastnosti

  DRŽENÍ NA TĚLE

  Kolečko pro utažení po celém obvodu hlavy.

  Odvětrávání

  Šest odvětrávacích otvorů zajišťuje odvod vlhkosti.

  NÍZKÁ HMOTNOST

  570 g ve vel. S.

  OCHRANA PŘED SLUNCEM

  Zorník s jednoduchým sklem s UV ochranou (kategorie S2).

  OCHRANA PROTI NÁRAZŮM

  V souladu s normou EN 1077:2007 třída B. Skelet z ABS pro větší odolnost.

  HŘEJIVOST

  Hřejivé polstrování i chrániče uší.

  POHODLÍ

  Chrániče uší jsou tvarované, aby uši nepříjemně nestlačovaly.

  Technické informace

  Dotahovací kolečko

  Dotahovací kolečko je důležitým doplňkem pro to, aby helma na hlavě opravdu dobře seděla. Systém s kolečkem je snadno přístupný a umožňuje jednoduché a přesné nastavení. Lze jej ovládat i v lyžařských rukavicích. Systém je bezpečný a jeho používání je velmi pohodlné. Pro utažení otočte kolečkem doprava, pro povolení naopak doleva.

  Konstrukce ABS

  Norma EN 1077:2007 je evropská norma o helmách používaných k ochraně hlavy při sjezdovém lyžování a snowboardingu. Stanovuje metody testování na schopnost tlumit nárazy a odolnost vůči proražení. Rozlišujeme 2 kategorie: Třída A: chrání hlavu seshora i zezadu i ze stran a chrání i uši. Třída B: chrání hlavu seshora i zezadu i ze stran, ale nechrání uši.

  Výběr velikosti

  Změřte dítěti obvod hlavy v centimetrech (od středu čela kolem hlavy těsně nad ušima).
  Dle naměřeného údaje zvolte velikost. Například: pokud jste naměřili 49 cm, zkuste helmu označenou vel. 48–52 cm.

  Zkoušení

  Při zkoušení helem nespěchejte. Nejdůležitější je, aby helma dítě nikde nepříjemně netlačila. Pokud někde tlačí, sáhněte po jiném modelu.

  Nastavení helmy

  Na svahu musí být helma dobře utažená a musí správně sedět. Dbejte prosím na: výběr správné velikosti, dotažení helmy pomocí kolečka na týlu, správné utažení podbradního pásku. Je to trochu jako bezpečnostní pásy v autě: pokud bude helma příliš volná, nemůže pořádně plnit svoji funkci, a dítě bude méně chráněno.

  Specifika helem se zorníkem

  Helmy se zorníkem jsou velice praktické a pohodlně se používají. Nicméně doporučujeme je pouze mladým lyžařkám a lyžařům, kteří nejezdí příliš rychle. Odolnost vůči větru je totiž v porovnání s klasickými lyžařskými brýlemi menší, protože oproti zorníku lyžařské brýle přiléhají přímo na obličej. Takže pokud dítě jede příliš rychle, může se pod zorník dostat studený vzduch, což může být nepříjemné.

  Bezpečnost

  Pod helmu by dítě nemělo nosit tlustou čepici nebo kulich, oddálí totiž helmu od hlavy a sníží tak efektivitu ochrany.
  Pod helmu upřednostněte kuklu nebo speciální čepici pod helmu, které nesnižují bezpečnost. Helma sama o sobě zadržuje teplo, často je zbytečné nosit pod ní další vrstvu. Bezpečnost může také snížit kamera na helmě. O to víc, že s podobnými doplňky nepočítá norma.

  Kompatibilita s dioptrickými brýlemi

  Chceme, aby mohli pohodlně lyžovat i mladí nositelé dioptrických brýlí. Z tohoto důvodu vybavila značka Wedze helmu zorníkem, který je praktičtější než svrchní lyžařské brýle. Některé větší modely dioptrických brýlí však s touto helmou kombinovat nelze. Helmu proto v obchodě zkoušejte i s nasazenými brýlemi.

  Snadná údržba

  Vnitřní polstrování lze vyjmout a prát v pračce na 30 °C.

  Výměna zorníku

  Originální zorník (kategorie S2) je možné objednat na našich webových stránkách. Pro tuto helmu neprodáváme zorník určený pouze do špatného počasí (zatažena).

  Podmínky pro vrácení (specifický výrobek: osobní ochranný prostředek)

  Ujistěte se, že vám výrobek vyhovuje. Výrobek je možné vrátit pouze za splnění následujících podmínek: musí být v původním balení, se všemi příručkami a visačkami. Jedině takové výrobky bude možné přijmout zpět. Pojďme do toho společně: chraňme naší planetu.

  Koncepce a technologie výrobku

  Složení

  Pěna 100% Polystyren Schránka 100% Akrylonitril butadien styren

  RADY PRO SKLADOVÁNÍ

  Skladujte na suchém místě mimo dosah zdroje tepla a UV záření. Po použití nechte helmu zcela vyschnout, poté ji uložte do textilního obalu.

  Pokyny pro uživatele

  Helmu je po každém nárazu třeba vyměnit.

  TESTY

  Všechny výrobky Wedze se testují v reálných podmínkách při aktivitě, pro kterou jsou určeny. Ve sněhu, v mrazu, zkrátka za všech podmínek, s nimiž se lze při lyžování setkat. Týmy vývojářů, produktoví manažeři a návrháři se starají o to, aby výrobky odpovídaly skutečným potřebám sportovců.

  Schváleno

  Všechny naše helmy jsou homologovány certifikovanou externí laboratoří.

  Hodnocení zákazníků

  Otázky a odpovědi