KOROK

Dětská hokejka na pozemní hokej dřevěná FH100 zeleno-žlutá

699 Kč
Buďte první, kdo napíše hodnocení
Kód : 8827824

Určená pro starší děti a dospělé, kteří hrají pozemní hokej příležitostně a vyžadují snadné ovládání hole a trochu větší razanci (50 % sklolaminát).

Složení z 50 % ze dřeva a klasické zahnutí poskytují ideální kontrolu míče pro začátečníky i příležitostné hráče.

Barva: Mentolově zelená / Světle žlutá / Slonová kost

 • 28" undefined
 • 30" undefined
 • 32" undefined

Získejte +69 bodů za nákup tohoto produktu  

  Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
   (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

  Klíčové vlastnosti

  KONTROLA TRAJEKTORIE

  Hokejka ze 100 % ze dřeva se velmi snadno používá.

  VÝKON

  Složení ze 100 % ze dřeva poskytuje nízkou razanci.

  KONTAKT S MÍČEM

  Pružná hokejka umožňuje dobrý kontakt s míčkem.

  Ovladatelnost

  Klasické zahnutí je vhodné na osvojení si základů hry.

  Omezení vibrací

  Sklolaminát je pevný, ale 50% podíl dřeva tlumí nárazy.

  ERGONOMICKÝ TVAR

  Klasický grip, hladký povrch na ploché straně.

  ODOLNOST

  Dřevo není příliš odolné, zejména proti oděru.

  Technické informace

  Složení

  50 % dřevo. 50 % sklolaminát.

  Zahnutí a hmotnost

  Klasické zahnutí. Hmotnost: 475 g +/- 20 g při délce 32".

  Schváleno našimi sportovci

  Laurou Nunninkovou [hráčkou nizozemského národního týmu, mistryní Evropy v roce 2017,2019 a 2021, olympijskou vicemistryní z Ria, olympijskou vítězkou z roku 2020 a hráčkou HC Den Bosch (Nizozemsko)], Jill Boonovou [bývalou kapitánkou belgického národního týmu s více než 302 zápasy, olympijskou reprezentantkou (Londýn 2012), hráčkou Royal Racing Club de Bruxelles (Belgie)]; Bertou Bonastreovou, bývalou hráčkou španělského národního týmu, bronzovou medailistkou na mistrovství světa 2018 a mistrovství Evropy 2019, olympioničkou (Rio 2016 - Tokio 2020)

  Schváleno našimi sportovci (pokračování)

  Terrancem Pietersem, hráčem národního nizozemského týmu a nizozemského týmu Kampong, Victorem Charletem, kapitánem francouzského týmu, hráčem belgického týmu Waterloo Ducks, účastníkem mistrovství světa 2018, 2023, a Mattéem Desgouillonsem, hráčem francouzského národního týmu, hráčem belgického týmu La Gantoise, účastníkem mistrovství světa 2023.

  Z čeho jsou vyrobeny hole na pozemní hokej?

  V minulosti se hole na pozemní hokej vyráběly ze dřeva (jasan, moruše), v současnosti jsou pro výrobu zejména profesionálních hokejek použity kompozitové materiály (sklolaminát, karbonové a aramidové vlákno; Kevlar je obchodní značkou typu aramidu). V prodeji jsou hole ze 100% dřeva, dřevěné s výztuhami ze sklolaminátu, ze 100% sklolaminátu, ze sklolaminátu se stále vyšším podílem karbonu (pokud je příměs karbonu vysoká, je hůl složena z 5 až 10 % aramidu).

  Jaké jsou vlastnosti materiálů?

  Sklolaminát je nejtvrdším materiálem, je pevný, lehký a odolnější vůči oděru než dřevo. Zajišťuje výkonnější odpal, menší kontrolu a pocit tvrdšího odpalu. Ještě lehčí a pevnější je karbon, opět zajišťuje výkonný odpal a ještě obtížnější kontrolu hole, pokud hráč ještě neovládá technickou hru. Aramid je používán jako doplněk karbonu, v shaftu tlumí vibrace a v zobáku zabraňuje oděru.

  Jakým způsobem je vyrobena hůl z kompozitových materiálů?

  Kompozitové materiály jsou v holi uspořádány jako listy jednotlivých vláken obtočené okolo dutého jádra, které se taktéž skládá z několika podlouhlých dutin. Hole se mezi sebou liší směsí materiálů, počtem listů vláken a strukturou dutého jádra. Pouhá informace o podílu karbonu není tudíž dostačující pro určení kvality hole.

  Jaký materiál zvolit?

  Děti začátečníci nejlépe využijí dřevěné hole. Pokročilí zvolí hokejku ze sklolaminátu a posléze hokejku s určitým podílem karbonu. Dospělí začátečníci mohou rovnou začít hrát se sklolaminátovou holí. Pokročilí a zkušení hráči si zvolí hůl s podílem karbonu, který odpovídá jejich stylu hry (vyvážení kontroly hole a razantních odpalů).

  Co znamená zahnutí hole?

  Hůl na pozemní hokej není rovná, ale zahnutá. Zahnutí je popsáno pomocí maximální výšky (vertikální rozměr mezi holí položenou na rovném podkladu a tímto podkladem) a místem, kde je tato výška maximální, které je měřeno od hlavy hole (bod maximálního zahnutí).Obvykle má hokejka maximální výšku zahnutí 15 mm a bod maximálního zahnutí se nachází ve střední výšce hole.

  Typy zahnutí

  Standard bow (bow jako zahnutí) je zahnutí s maximální výškou 17 až 20 mm a bodem max. zahnutí ve 300 mm. Mid bow konstrukce hokejky je zahnutí s maximální výškou 23 až 24 mm a bodem max. zahnutí ve 300 mm. Low bow je zahnutí s maximální výškou 24 až 25 mm a bodem max. zahnutí ve 250 mm. Extra low bow je zahnutí s maximální výškou 24 až 25 mm a bodem max. zahnutí ve 200 mm.

  Jaké zahnutí zvolit?

  Pro začátečníky je určena hokejka bow standard. Pokročilý a zkušený hráč, pro nějž je důležitá kontrola míče, zvolí konstrukci mid bow. Zkušení hráči jistě ocení hokejku low bow na driblování a perfektní kontrolu míče. Na techniku drag flick pak zvolte hokejku extra low bow.

  Jaká je hmotnost hole?

  Dle mezinárodní federace je max. hmotnost hole předepsána na 737 g. Většina holí pro dospělé (velikost 36,5" až 37,5") váží od 520 do 580 g. Hokejka pro děti má hmotnost 400 g. U stejného modelu se může hmotnost hole lišit o 20 až 30 g v závislosti na procesu výroby.

  Proč je důležité vyvážení?

  U hokejek stejné hmotnosti je pro ovládání nejdůležitější rozmístění hmoty. Bod vyvážení je gravitačním bodem, který se měří od hlavy hokejky. Pokud je umístěn blíže k rukojeti, je hokejka lehčí, a tím i lépe ovladatelná. Pokud je vyvážení posunuté do hlavy, je hokejka pocitově těžší a poskytuje razantní odpaly.

  Jakou hmotnost/vyvážení zvolit?

  Pokud hledáte snadnou ovladatelnost, zvolte lehkou hokejku s vyšším bodem vyvážení. Pokud chcete razantní odpaly, vyberte si těžkou hokejku s nízkým bodem vyvážení.

  Jakou velikost zvolit?

  Délka hole se měří v palcích ("). 1" = 2,54 cm. Pro výběr dětské dole postavte hokejku vedle dítěte. Zvolte takovou hokejku, jejíž rukojeť bude sahat dítěti k pupku. Pro dospělé jsou určeny hokejky o délce 36,5".

  Věděli jste?

  Dle norem mezinárodní federace FIH je max. povolená délka hole na pozemní hokej 41" (105 cm).

  Doporučení závěrem

  Ideální hokejka je taková, která v sobě kombinuje správnou velikost, složení (a vnitřní konstrukci), zahnutí, hmotnost a vyvážení.

  Vývoj

  Hůl byla vyvinuta ve spolupráci s vývojovým týmem složeným z hráčů pozemního hokeje (produktoví manažeři, designéři, inženýři, modeláři, stylisté, laboratorní technici, technici testování prototypů, s Jill Boonovou, Bertou Bonastreovou, Laurou Nunninkovou, Manuelou Urrozovou, Thomasem Brielsem, Terrancem Pietersem, Victorem Wegnezem, Mattéem Desgouillonsem a Victorem Charletem).

  Informace

  Uvedené informace pocházejí od výrobce nebo byly zjištěny naším vývojovým týmem na základě vzorků poskytnutých výrobcem.

  Velikost

  28 / 30 / 32.

  Záruka

  2

  Hmotnost

  0.362 kg

  Koncepce a technologie výrobku

  Složení

  Shaft: 100.0% Dřevo Grip: 100.0% Polyuretan

  RADY PRO SKLADOVÁNÍ

  Odstraňte písek nalepený na hokejce.

  TESTY

  Hole procházejí laboratorními testy i testováním v reálných podmínkách zápasu.

  Schváleno

  Jill Boonová (Belgie), Lucie Breynová (Belgie), Tiphaine Duquesnová (Belgie), Judith Vandermeirenová (Belgie), Berta Bonastreová (Španělsko), Manuela Urrozová (Chille), Laura Nunninková (Nizozemí), Esme Burgeová (Anglie), Thomas Briels (Belgie), Victor Wegnez (Belgie), Jacob Draper (Wales) Terrance Pieters (Nizozemí), Mattéo Desgouillons (Francie) a Victor Charlet (Francie).

  Pokyny k údržbě

  Neperte.

  Nečistěte chemicky.

  Nežehlete.

  Nesušte v sušičce.

  Nebělte.

  Hodnocení zákazníků

  Otázky a odpovědi