Složení
Bio pěna: Pěnová část tohoto neoprenu je vyrobena ze 75 % z přírodního kaučuku.
Výběr neoprenu (1. část)
Prvním kritériem pro výběr surfařského neoprenu je teplota vody. Ta se liší v závislosti na místě i ročním období. Proto se vždy přesvědčte, že teplota vody v místě surfování odpovídá jedné z následujících hodnot: voda nad 20 °C, od 17 do 22 °C, od 12 do 17 °C, od 7 do 12 °C.
Výběr neoprenu (2. část)
Druhým kritériem je délka pobytu ve vodě. Pokud sportujete méně než 1 hodinu, jsou pro vás vhodné modely 100. Pokud ve vodě strávíte 2 hodiny, zvolte řadu 500, a pokud až 3 hodiny, vyberte si kombinézu řady 900. Na rozdíl od modelů základní řady 100, jsou kombinézy řady 500 hřejivější (a více nepropustné), zabraňují únavě (jsou pohodlnější) a zabraňují podráždění pokožky. Totéž platí pro modely 900 ve srovnání s modely 500. Poznámka: modely 900 se navíc snadno oblékají.
Jak správně vybrat velikost
Neméně důležitým faktorem je výběr správné velikosti. Neopren na surfování musí těsně přiléhat k tělu a nikde by se neměl shrnovat. Je běžné, že je vám na souši kombinéza nepohodlná, tento pocit zmizí při jejím namočení.
Zapínání
Zipy a zapínání prošly testy prověřujícími dlouhou životnost a odolnost vůči slané vodě. Zapínání na zádech poskytuje větší pohodlí při vodních sportech (při pádlování vleže na surfu či bodyboardu).
Nabízíme příslušenství do vod s různou teplotou
Při pobytu ve vodě ztrácíme více než polovinu tělesného tepla přes končetiny a hlavu. Proto doporučujeme doplnit surfařskou kombinézu o následující prvky: Voda > 17 °C: nízké neoprenové ponožky. Voda 12 °C až 17 °C: rukavice a vyšší boty. Voda 7 °C až 12 °C: rukavice, vyšší boty a kuklu nebo top s kuklou.
Vývoj
Naše vývojové středisko sídlí v Hendaye na jihozápadě Francie, v bezprostřední blízkosti moře. Díky tomu můžeme v jednom dni navrhnout neopren a otestovat ho přímo v moři, abychom ověřili jeho odolnost ve vlnách.