Cyklistická pláštěnka Gravel vínová

1 999 Kč
8502442

Pláštěnka na (bikepackingové) cyklistické expedice. Byla navržena ve spolupráci s našimi externími spolupracovníky.

Vynikající ochrana v nepříznivém počasí! Chrání před deštěm, větrem a chladem, takže je ideální na dlouhé cesty v zimních a podzimních měsících.

Otázky a odpovědi

Barva:

Čokoládová

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

VODĚODOLNOST

Membrána s vodním sloupcem 15 000 mm chrání před silným deštěm.

Skladnost

Snadno se složí do vlastní kapsičky, takže v brašně zabere minimum místa.

PRODYŠNOST

Materiál odvádí vlhkost od těla (hodnota RET < 6).

VOLNOST POHYBU

Zajišťuje dobrou volnost pohybu.

Technické informace

Vyvinuto ve spolupráci s aktivními cykloturisty

Přes naši platformu DECATHLON COCREATION jsme oslovili cyklisty, kteří mají v oblibě hodně dlouhé výlety, aby s námi navrhli podobu této bundy a pomohli nám s volbou střihu, materiálu, barvy, tvaru manžet atd... Díky jejich podnětům jsme věděli, že vyvíjíme bundu v souladu se zkušenostmi mnoha cykloturistů.

Skladnost

Cyklisté, s nimiž jsme spolupracovali, vyslovili jasné přání navrhnout bundu, která bude sportovní, nepromokavá a skladná, aby se hodila na delší cyklistické výpravy, a současně byla při nošení pohodlná. Bundu lze tedy složit do vlastní kapsičky, která je nepromokavá (i to byl požadavek našich nových spolupracovníků), takže se bez problémů vejde do brašny nebo malého batohu a v případě jejich promočení zůstane suchá.

Hmotnost a rozměry

Hmotnost ve velikosti M: 427 g. Rozměry po složení ve velikosti M: 20 × 13 × 8 cm.
Rozměry po složení ve velikosti L: 23 × 13 × 8 cm.

Střih

Pro bundu jsme zvolili takový střih a styl, abyste ji mohli nosit, i když zrovna nejedete na kole – při pauzách, v restauraci, v ubytování, nebo při obdivování místních pamětihodností. Naši spolupracovníci z řad cykloturistů se vyjádřili, že je pro ně důležité, aby se v těchto situacích cítili „slušně oblečení“.

Kapuce

Při řešení kapuce jsme se museli rozhodnout mezi 2 možnostmi: kapuce přes helmu, nebo kapuce pod helmu. Nakonec jsme zvolili kapuci, která přilne k hlavě a nosí se pod helmou, protože dobře chrání před deštěm, zahřeje krk a především nepřekáží při pohybech hlavy do stran, abyste mohli bez problémů kontrolovat provoz vedle sebe i za sebou. Navíc díky tomu, že je schovaná pod přilbou, dobře drží i ve větru.

Kapsa

Největší problém nepromokavých bund bývá odvod potu při zvýšené námaze. Abychom této nepříjemnosti předešli, umístili jsme na záda 1 kapsu s bočním vstupem.
Proč? Díky tomu se nevrství materiál po celé šířce spodní části zad a nepřidává se další vrstva k oblečení, které má již cyklista na sobě – svrchním kalhotám, legínám se šlemi, spodnímu tričku nebo dokonce i dresu. Navíc se bunda do této nepromokavé kapsy snadno skládá.

Prodyšnost materiálu (RET)

Abychom stanovili prodyšnost materiálu, měříme jeho odpor proti odpařování RET (testem dle normy ISO 11092).
Čím je tato hodnota nižší, tím materiál snáze propouští vlhkost a tím je také prodyšnější.
• RET < 6: extrémně prodyšný materiál, určený na intenzivní sportování.
• RET 6 až 12: velmi prodyšný materiál, vhodný na středně intenzivní sportování. • RET 12 až 20: středně prodyšný materiál , při námaze není pohodlný.
• RET > 20: málo prodyšný materiál, nevhodný na sport.

Nepromokavost materiálu

Nepromokavost materiálu se měří pomocí vodního sloupce a je vyjádřena v mm (test dle normy ISO 811). Čím je hodnota vyšší, tím je tkanina vůči vodě odolnější. Hodnoty nepromokavosti bundy 900: 15 000 mm před vypráním, 10 000 mm po 10 vyprání.

Nepromokavost bundy

Tuto vlastnost ovlivňuje nejen nepromokavost výrobku, ale také provedení bundy. Bunda RC900 má veškeré švy nepromokavé, je opatřena ochrannými klopami a nepropustným zipem YKK.

Membrána nebo zátěr?

Bunda RC900 je vyrobena z 3vrstvého materiálu s membránou. Membrána je velmi tenký plastový potah (z polyuretanu), díky kterému je materiál nepromokavý a zároveň prodyšný. Je měkčí, lehčí, odolnější a prodyšnější než materiál se zátěrem.
Zátěr je tenká vrstva z vnitřní strany látky, díky které voda nepronikne dovnitř. Je levnější než membrána a je nutné jej chránit podšívkou.

Hmotnost

S : 0.4 kg
M : 0.427 kg
L : 0.44 kg
XL : 0.49 kg
2XL : 0.5 kg

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 100% Polyester Membrána 100% Polyuretan Postranní 100% Polyester Hřbet ruky 100% Polyester Materiál kapuce 82% Polyester , 18% Elastan

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Bundu skladujte na suchém místě pověšenou na ramínku.

TESTY

Výrobek jsme testovali v laboratoři (sprchový test) i přímo v terénu na dlouhých vyjížďkách v deštivém a chladném počasí.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - velmi šetrný postup

Nebělte bělicími prostředky

Nesušte v bubnové sušičce

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Obrázky

Cyklistická pláštěnka Gravel vínová
Cyklistická pláštěnka Gravel vínová
Cyklistická pláštěnka Gravel vínová
Cyklistická pláštěnka Gravel vínová
Cyklistická pláštěnka Gravel vínová
Cyklistická pláštěnka Gravel vínová
Cyklistická pláštěnka Gravel vínová
Cyklistická pláštěnka Gravel vínová
Cyklistická pláštěnka Gravel vínová
Cyklistická pláštěnka Gravel vínová
Cyklistická pláštěnka Gravel vínová

VIDEO

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi