YONEX

Badmintonová raketa Yonex Nanoflare 002 Ability

1 799 Kč
Buďte první, kdo napíše hodnocení
Kód : 8880468

Snadno ovladatelná pohodlná raketa na pravidelné tréninky badmintonu.

Raketa s vyvážením do ruky vhodná pro defenzivní hráče či na čtyřhru. Hmotnost 83 g zaručuje rychlost a kontrolu odpalu. Pružná hřídelka poskytuje při hře pohodlí a míčky mají delší dolet.

Online objednávka
V současné době není k dispozici online

Rezervace na prodejně - bezplatné vyzvednutí od 1 h

Zjistěte vše o

Získejte +179 bodů za nákup tohoto produktu  

Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
    (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

Klíčové vlastnosti

Ovladatelnost

Díky váze 83 g a vyvážení do ruky si raketa udržuje dobrou rychlost.

POHODLÍ

TFA CAP redukuje vibrace a optimalizuje pozici palce při bekhendu.

Rychlost

Rám AERO a Sonic Flare System zrychlují odpaly.

Technické informace

Modely NANOFLARE

Raketa je určená na rychlou hru. Rakety NANOFLARE jsou určené na rychlou hru (nahrazují model NANORAY) a hodí se na defenzivní hru nebo čtyřhru. Vyvážení je více či méně do ruky, což zrychluje švih a zlepšuje ovladatelnost, díky kterým má pak míček větší zrychlení.

Hmotnost Nanoflare 002 Ability: 83 g – 4U (80–84 g)


Hmotnost uvádíme v gramech. Rakety běžně váží mezi 60 až víc než 100 g. Jsou klasifikovány v hmotnostních třídách vyjadřovaných v „U“. Čím je raketa lehčí, tím je ovladatelnější a pohodlnější, méně zatěžuje ruku a tím umožňuje rychlejší švih. Naopak čím je raketa těžší, tím jsou odpaly razantnější.

Pružnost Nanoflare 002 Ability: Pružná.


Pružnost se odvíjí od toho, do jaké míry je hřídelka schopná se zdeformovat při odpalu. Tuhost rakety se různí, existují velmi pružné i velmi tuhé rakety. Čím je hřídelka pružnější, tím je raketa tolerantnější, pohodlnější a míčky mají delší dolet. Naopak čím je tužší, tím lepší je odraz a přesnost při rychlém švihu. Tuhá raketa také příliš neodpouští chyby při úderu.

Vyvážení Nanoflare 002 Ability: Do ruky.


Vyvážení udává rozložení váhy rakety. Udává se v milimetrech a představuje vzdálenost od spodní čísti rukojeti k bodu, ve kterém je raketa vyvážená. Rakety s vyvážením do ruky jsou ovladatelnější a reaktivnější, perfektní pro defenzivní hru nebo čtyřhru. Vyvážení do hlavy naopak zlepšuje razanci a hodí se pro agresivnější hráče. Nevýhodou u těchto raket bývá vyšší hmotnost a horší ovladatelnost.

Konstrukce Nanoflare 002 Ability: Grafit.


Materiály použité na konstrukci rakety významně ovlivňují její cenu. Rakety z ocele a/nebo hliníku jsou pevné a těžké, vhodné pro rekreační použití. Rakety z grafitu a hliníku nebo čistě grafitové jsou lehké a mají je v oblibě začínající i pokročilí hráči. Rakety z HM grafitu nebo jiných materiálů, např. wolframu, jsou pak určeny zkušeným hráčům.

Délka Nanoflare 002 Ability: 675 mm.


Délka dospělé rakety se udává v milimetrech a pohybuje se mezi 660 a 680 mm. Délka ovlivňuje její vlastnosti. Čím je raketa kratší, tím je ovladatelnější a hráč ji lépe cítí v ruce. Čím je raketa delší, tím vyšší bude švihová hmotnost, potažmo razance.

Velikost gripu Nanoflare 002 Ability: G5 small (80–84 mm)


Velikost gripu se udává v mm. Velikost rukojeti rakety se pohybuje mezi 75 a 90 mm a je rozdělená do kategorií označovaných jako „G“. Čím tlustší je rukojeť, tím lépe se drží, ale hůře se přehmatává. Tenčí rukojeť se snadněji přehmatává a také je snazší zapojit prsty a raketu zrychlit.

Původní výplet Nanoflare 002 Ability

Raketa se prodává s multifilamentovým výpletem Yonex se strunami o průměru 0,70 mm.

Původní napětí Nanoflare 002 Ability: 8-9 kg / 17.5-20 lbs

Napětí se vyjadřuje v kilogramech (kg) nebo librách (lbs). Rakety se vyplétají na cca 9 kg (20 lbs), ale hodnota postupně klesá, neboť výplet napětí s postupem času ztrácí.

Doporučené napětí Nanoflare 002 Ability: 9–13,5 kg / 20–30 lbs

Výrobce u každého modelu vždy uvádí doporučené napětí, a to proto, aby nemohlo dojít k poškození či zlomení rámu rakety při vyplétání, nárazu nebo prasknutí struny. Některé rakety s vyztuženými rámy snesou napětí výpletu až na 16 kg / 35 lbs.

Výpletový vzor Nanoflare 002 Ability: 22x21

Výpletový vzor se vyjadřuje počtem vertikálních a horizontálních strun. Nebo také říkáme svislých a příčných. Menší výpletový vzor zvyšuje razanci a pohodlí při hře, ale má kratší životnost.

Instrukce k výpletu na 76 průchodek s první příčnou strunou nahoře na H8: D = dolní, H = horní

Nové vypletení se 4 uzly.
Svisle: začněte nahoře uprostřed a vplétejte až po D9 (přeskočte průchodky H8 a H10). Přes D12 se přesuňte k H15, pak se vraťte k H13 a následně přejděte k D10 a uzel udělejte na průchodce D8. (stejně na druhé straně)
Příčně: Udělejte uzlík na D6 a začněte u průchodky D9. S příčnými pokračujte až k H8 (přeskočte H11 a H9) a závěrečný uzlík udělejte u H5.

Technologie rámu Nanoflare 002 Ability

HT Graphite, AERO Frame, ISOMETRIC, Sonic Flare System

Konstrukce hřídelky Nanoflare 002 Ability

Grafit, Slim Shaft, TFA CAP PLUS

Aero Frame

Rám s aerodynamickým profilem na celé hlavě snižuje odpor vzduchu a zrychluje odpaly.

Isometric

Technologie ISOMETRIC zvětšuje sweetspot o 7 %*. V porovnání s konvenčním rámem vytváří čtvercový tvar ISOMETRIC větší sweetspot, neboť optimalizuje křížení hlavních vertikálních a horizontálních strun.

Sonic Flare System

Nový plochý, extra tenký profil rámu, který se deformuje při dopadu míčku, zaručuje odpalu větší rychlost.

Slim Shaft

Užší hřídelka lépe klouže vzduchem, odpaly jsou razantnější a rychlejší.

TFA CAP PLUS

Horní krytka umožňuje dodatečné prohnutí hřídelky, což urychluje návrat rámu po odpalu do původní pozice a také tlumí vibrace a zároveň nabízí optimální pozici pro palec při bekhendu.

Kód a barva

NF-002A, žlutá

Země původu

Čína

Tip

Pro hráče preferující kontrolu doporučujeme výplet: NANOGY 95, pro útočné hráče: NANOGY 98

Záruka

Na rám se vztahuje jednoletá záruka (běžné užívání), na výplet se záruka nevztahuje.

Hmotnost

0.083 kg

Koncepce a technologie výrobku

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Nevystavujte prudkým změnám teplot. Ukládejte do obalu, zejména při nižších teplotách.

Hodnocení zákazníků