YONEX

Badmintonová raketa Yonex Arcsaber 7 Tour žluto-šedá

3 999 Kč
Buďte první, kdo napíše hodnocení
Kód : 8817601

Všestranná raketa na pravidelné intenzivní tréninky badmintonu.

Raketa s neutrálním vyvážením vhodná pro všestranné hráče. Hmotnost 83 g zaručuje pohodlí a odpalům dobrou razanci. Polotuhá hřídelka nabízí optimální kompromis mezi délkou a přesností.

Online objednávka
V současné době není k dispozici online

Rezervace na prodejně - bezplatné vyzvednutí od 1 h

Zjistěte vše o

Získejte +399 bodů za nákup tohoto produktu  

Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
    (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

Klíčové vlastnosti

KONTROLA

Neutrální vyvážení, střední hřídelka a T-anchor pro větší přesnost.

VÝKON

Energy Boost Cap Plus zvyšuje razanci odpalů.

POHODLÍ

Rám BOX FRAME a nové průchodky pro větší stabilitu při dopadu.

Rychlost

Pocketing Booster a Enhanced Arcsaber Frame s různou mírou flexe

Ovladatelnost

Díky váze 83 g si raketa udržuje dobrou rychlost.

Technické informace

Modely ARCSABER

Rakety s Arcsaber pro kontrolovaný odpal (nahrazují řadu Duora) jsou určené pro všestranné hráče, kteří rádi hrají přesně. Mají neutrální vyvážení, které poskytuje dobrou kontrolu nad odpaly.

Hmotnost

83 g - 4U (80–84 g).
Hmotnost uvádíme v gramech. Hmotnost rakety se pohybuje mezi 60 a 100 i více gramy. Podle hmotnosti se rakety rozdělují do váhových kategorií vyjadřovaných v „U“. Čím je raketa lehčí, tím je ovladatelnější, hra je pohodlnější a méně se namáhají ruce. Odpaly budou rychlejší, ale méně razantní. Čím více raketa váží, tím razantnější budou odpaly, ale hra bude méně pohodlná.

Tuhost

Středně tuhá raketa.
Pružnost se odvíjí od toho, do jaké míry je hřídelka schopná se zdeformovat při odpalu. Tuhost rakety se různí, existují velmi pružné i velmi tuhé rakety. Čím pružnější je hřídelka, tím bude raketa tolerantnější a míček doletí dál, ale bude mu chybět rychlost. A naopak čím tužší raketa, tím rychlejší míček, ale raketa bude méně tolerantní a bude vyžadovat větší rychlost ruky.

Vyvážení

Neutrální.
Vyvážení udává rozložení váhy rakety. Udává se v milimetrech a představuje vzdálenost od spodní čísti rukojeti k bodu, ve kterém je raketa vyvážená. Rakety s vyvážením do ruky jsou ovladatelnější a reaktivnější, perfektní pro defenzivní hru nebo čtyřhru. Vyvážení do hlavy naopak zlepšuje razanci a hodí se pro agresivnější hráče. Nevýhodou u těchto raket bývá vyšší hmotnost a horší ovladatelnost.

Materiály

HM Graphite.
Materiály použité na konstrukci rakety významně ovlivňují její cenu. Rakety z ocele a/nebo hliníku jsou pevné a těžké, vhodné pro rekreační použití. Rakety z grafitu a hliníku nebo čistě grafitové jsou lehké a mají je v oblibě začínající i pokročilí hráči. Rakety z HM grafitu nebo jiných materiálů, např. wolframu, jsou pak určeny zkušeným hráčům.

Délka

675 mm, 10 mm delší.
Délka dospělé rakety se udává v milimetrech a pohybuje se mezi 660 a 680 mm. Delší či kratší je ve skutečnosti pouze hřídelka. Čím je hřídelka kratší, tím je raketa ovladatelnější. Čím je raketa delší, tím větší bude švih, potažmo razance.

Velikost gripu

G5 = small (80–84 mm).
Velikost gripu se udává v mm. Velikost rukojeti rakety se pohybuje mezi 75 a 90 mm a jsou rozdělení do kategorií označené jako „G“. Čím tlustší je rukojeť, tím lépe se drží, ale hůře se přehmatává. Tenčí rukojeť se snadněji přehmatává a také je snazší zapojit prsty a raketu zrychlit.

Výplet

Rakety mají originální výplet Yonex s průměrem struny 0,70 mm, který na trhu není běžně dostupný. Pouze ty nejvyšší modely raket made in Japan mají originální výplet BG 65 s průměrem struny 0,70 mm.

Původní a doporučené napětí výpletu

Napětí 8–10 kg.
Napětí doporučené výrobcem 8–12 kg.
Rakety, které se prodávají s výpletem, mají napětí 8–10 kg, podle toho, kolik napětí bylo ztraceno při transportu. Každý výrobce uvádí doporučené napětí výpletu, nejčastěji je to 8–12 kg. Napětí se uvádí proto, aby nemohlo dojít k poškození či zlomení rámu rakety při vyplétání, nárazu nebo prasknutí struny. Některé rakety s vyztuženými rámy snesou napětí výpletu až na 16 kg.

Výpletový vzorec: svislé*příčné, Instrukce k vyplétání na 76 průchodek. D = dolní, H = horní

22*21. Instrukce k výpletu: 4 uzle. Svisle: začněte nahoře uprostřed a vplétejte až po D9 (přeskočte průchodky H7, H9 a H11). Přes D12 se přesuňte k H16, pak se vraťte k H14 a následně přejděte k D10 a uzel udělejte na průchodce D8. (stejně na druhé straně)
Příčně:Udělejte uzlík na D6 a začněte u průchodky D9. S příčnými pokračujte až k H7 (přeskočte H12 a H10) a závěrečný uzlík udělejte u H5.

Enhanced Arcsaber Frame

Ovládejte míčky s jistotou díky jedinečné konstrukci rámu s různými úrovněmi horní, boční a spodní flexe, která zvyšuje stabilitu a snižuje torzi při nárazu.

Isometric

Technologie ISOMETRIC zvětšuje sweetspot o 7 %*. V porovnání s konvenčním rámem vytváří čtvercový tvar ISOMETRIC větší sweetspot, neboť optimalizuje křížení hlavních vertikálních a horizontálních strun.

Super Slim Shaft

Velmi tenká hřídelka má menší odpor vzduchu, proto je raketa reaktivnější a odpaly na sebe mohou rychle navazovat.

Energy Boost Cap Plus

Nový top cap maximalizuje výkon hřídelky. Přední část se dokáže ohnout a znásobit tak svůj efekt. Zakřivení ve tvaru oblouku stabilizuje rám rakety, protože zabraňuje torzi hřídelky.

T-Anchor

Nový kompozitní materiál zvyšuje pevnost spojů na T a výrazně snižuje torzi hlavy rakety a zvyšuje přesnost.

Rexis Shaft

Vysoce výkonná hřídelka precizně vytvarovaná originálními formami Yonex. Zvyšují účinnost odpalů.

Built-in T-Joint

Integrovaný T-spoj zvyšuje odolnost spojení mezi hřídelkou a rámem a výrazně snižuje torzi a podporuje kontrolu odpalu.

Box Frame

Rám s extra pevným profilem pro pocit maximální stability při dopadu míčku.

Pocketing Booster

Exkluzivní materiál podobný kaučuku, který zlepšuje pružnost rámu při ohnutí.

Kód a barva

ARC7-T Gray / Yellow

Číslo dodavatele

231-ARC7T-815

Země původu

Tajwan

Záruka

Na rám se vztahuje jednoletá záruka (běžné užívání), na výplet se záruka nevztahuje.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Rám: HM Graphite / POCKETING BOOSTER, Hřídelka: HM Graphite / T-ANCHOR

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Nevystavujte prudkým změnám teplot. Ukládejte do obalu, zejména při nižších teplotách.

Hodnocení zákazníků