1 turistická hůl MT100

149 Kč

8807204

Turistická hůl za příznivou cenu na příležitostné vycházky v přírodě.

Jednoduchý ale účinný systém Push-Pin. Jeden stisk tlačítka a můžete vyrazit!

Barva:

Modrošedá

Online objednávka
Dostupné
Rezervace na prodejně - bezplatné vyzvednutí od 1 hodiny

Klíčové vlastnosti

ERGONOMICKÝ TVAR

Rovná rukojeť z měkké pěny. Rozšířený vrch rukojeti. Provázek kolem zápěstí.

MOŽNOST NASTAVENÍ

Jednoduchý a spolehlivý systém nastavení Push Pin. 105/110/115/120 cm.

Skladnost

3 teleskopické díly. Délka složené hole: 55 cm. Šířka: cca 5 cm.

ODOLNOST

Hliník 6061-T6. Průměry trubek 20/18/16 mm. Ocelový hrot.

KOMPATIBILITA

Talířek nelze sundat. Hrot nelze vyměnit.

HMOTNOST

200 g/hůl.

Technické informace

Jak tato hůl vznikla?

Navrženo a testováno naším vlastním týmem.
Proč jsme zvolili systém Push-Pin? Část našich zákazníků si nechce komplikovat život věčným přenastavováním délky hole. A ohlasy z praxe ukázaly, že tento systém je jednoduchý, spolehlivý, snadný na ovládání a také levný.
Proč naddimenzované trubky? Tento model je určen chodcům, kteří potřebují opravdu spolehlivou oporu.
Proč rovná pěnová rukojeť? Testování v terénu ukázalo, že netvarovaná pěnová rukojeť je pohodlnější než plastová.

Jak hole nastavit na správnou délku?

Předloktí ruky, kterou hůl držíte, musí svírat pravý úhel s tělem. Pro nastavení hole: - Zatáhněte za spodní díl hole, dokud se automaticky nezablokuje díky systému Push Pin (kovový výstupek).
- Posouvejte středovou část hole tak dlouho, než se dostane k požadované dírce a zablokuje se.

- Při nastavování se můžete řídit čárami zobrazenými na jednotlivých dílech hole. Nikdy nepřekračujte značku „STOP“. Hůl by se pak mohla při používání zlomit.

Rady k používání

Turistická hůl je určena k tomu, aby vám pomáhala držet rovnováhu, usnadnila chůzi a celková námaha se rozdělila mezi paže a nohy.
Aby bylo používání holí opravdu bezpečné, před každou túrou (i při ní v pravidelných intervalech) zkontrolujte dotažení/zablokování všech částí a do hole se pořádně opřete.
Za bouřky hůl nenoste na batohu. Někteří uživatele mohou být citliví na zvuk, který se může dočasně ozvat za větru, který prochází nastavovacími otvory hole.

Rady k údržbě

Správná údržba hole je zárukou jejího optimálního fungování a zároveň prodlouží její životnost.
Pokud se při používání mohla do hole dostat voda, rozmontujte ji před uložením na jednotlivé díly a nechte zcela vyschnout. Prach, bláto a jiné znečištění omývejte vodou nebo na sucho jemným kartáčem nebo štětcem.
Jakmile budou hole zcela suché, jednotlivé díly můžete opět smontovat a hůl uložit. Nedoporučujeme hole olejovat ani jinak promašťovat.

Proč se hole prodávají po jedné?

Rozhodli jsme se prodávat turistické/trekové hole po 1 kusu. Na jedné straně proto, že se tak i používají. Ano, někteří lidé používají při turistice pouze jednu hůl. Na druhé straně je to praktičtější i v případě, že se jedna hůl zlomí nebo poškodí. Můžete si pak koupit pouze jednu hůl a nemusíte kupovat celý pár.

Doplňky prodávané zvlášť a kompatibilní s tímto výrobkem

Výhodou nákupu trekových holí Forclaz je široká nabídka kompatibilního příslušenství a náhradních dílů. Můžete jim tak prodloužit životnost. Koncovky na turistické hole. kód: 8580865.
Spodní segment hole MT 100 kód: 8648384

Hmotnost

0.2 kg
1 hůl.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Shaft 100% Hliník Rukojeť 100% Polyethylen

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Před uskladněním hůl povolte, prodloužíte tak její životnost.

TESTY

Abychom správně stanovili zátěžové limity, změřili jsme, jaká síla a tlak jsou na hole vyvíjeny v těch nejnáročnějších situacích. Během vývoje musel každý model projít laboratorními testy, které simulovaly zátěž hole při chůzi (tlak, prohnutí ve třech bodech...) až do zlomení. Testuje se i každá část zvlášť (jak dobře drží jednotlivé díly u sebe atp.). Během výroby pak celé toto testování pravidelně opakujeme, abychom si byli jistí, že kvalita holí je stále stejná.

Schváleno

Kromě laboratorních testů také každý model prochází testováním v terénu, to má na starosti Théo, náš inženýr pro testování výrobků. Testy v terénu umožňují ověřit některé deklarované vlastnosti např. pohodlí, snadnost sestavení, míru vibrací atd. Životnost holí je pak ověřována speciálním testem, při kterém se hole testují na vzdálenost 500 km.

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi