Rezervace a doručení na prodejnu zdarma | Doprava domů zdarma od 2000 Kč*
KOROK
  • HOKEJKY Pozemní hokej - HOKEJKA FHST900 COLO 1 KOROK - Hokejky, míčky, gripy a tašky
  • HOKEJKY Pozemní hokej - HOKEJKA FHST900 COLO 1 KOROK - Hokejky, míčky, gripy a tašky
  • HOKEJKY Pozemní hokej - HOKEJKA FHST900 COLO 1 KOROK - Hokejky, míčky, gripy a tašky
  • HOKEJKY Pozemní hokej - HOKEJKA FHST900 COLO 1 KOROK - Hokejky, míčky, gripy a tašky
  • HOKEJKY Pozemní hokej - HOKEJKA FHST900 COLO 1 KOROK - Hokejky, míčky, gripy a tašky
  • HOKEJKY Pozemní hokej - HOKEJKA FHST900 COLO 1 KOROK - Hokejky, míčky, gripy a tašky
  • HOKEJKY Pozemní hokej - HOKEJKA FHST900 COLO 1 KOROK - Hokejky, míčky, gripy a tašky
  • HOKEJKY Pozemní hokej - HOKEJKA FHST900 COLO 1 KOROK - Hokejky, míčky, gripy a tašky
  • HOKEJKY Pozemní hokej - HOKEJKA FHST900 COLO 1 KOROK - Hokejky, míčky, gripy a tašky
  • HOKEJKY Pozemní hokej - HOKEJKA FHST900 COLO 1 KOROK - Hokejky, míčky, gripy a tašky
Kód : 8529947
Přidat k oblíbeným
Výrobek byl již přidán
HOKEJKY

Hokejka na pozemní hokej Low Bow 95 % karbon FH990 modrá KOROK

KOROK
5/5
5/5

Barva : ČERNÁ / Azurová

Názory zákazníků
Hodnocení velikosti
Pro tuto velikost zatím není hodnocení
Decathlon
Hokejka pro zkušené hráče pozemního hokeje, kteří chtějí snadno ovladatelnou hokejku Low bow s 95 % karbonu. Hokejka Korok pro zkušené hráče pozemního hokeje. Hokejku používají hráči hrající na mezinárodní úrovni: Jill Boonová, Berta Bonastreová, Thomas Briels a Victor Charlet.

Klíčové vlastnosti

Kontrola trajektorie Více karbonu = více nároků; low bow = lepší kontrola při dribble, push, 3D hře.
Razance Mezi hokejkami typu Low bow poskytuje složení 95 % karbonu lepší odpal.
Kontakt s míčem Pevná hokejka pro přesný odpal.
Ovladatelnost Low bow 24 mm/250 mm a bod vyvážení v 390 mm usnadňují hru do všech směrů.
Omezení vibrací Pevnost karbonu je kompenzována PE-EVA pěnou pod gripem.
Ergonomický tvar Prošívaný grip z PU zajišťuje pohodlí, rukojeť o průměru 30 mm.
Odolnost Díky odolnému materiálu z 95 % karbonu a 5 % aramidu.

Technický popis

Složení

95 % karbon, 5 % aramid.

Zahnutí a hmotnost

Low bow; maximální zahnutí: 250 mm; výška maximálního zahnutí: 24 mm; Hmotnost: 550 g +/-20 g; vyvážení: 380 mm.

Detailní popis výrobku

Karbonové vlákno 12K 800 tex původem z Japonska (Toho Tenex) a sklolaminát 1080 tex v sendvičové struktuře. Dutá struktura se dvěma kanálky. Aramid v hlavě hole. Tenký shaft pro snadné uchopení a ovladatelnost. Úhel hlavy 45° pro snazší ovladatelnost. Tenká hlava i zobák pro snazší ovladatelnost. 1mm vrstva pěny z polyetylenu etylenvinylacetátu (PE-EVA) je umístěná pod gripem a tlumí otřesy. Prošívaný grip z polyuretanu (PU) o síle 1,8 mm zajišťuje dobré uchopení. Délka rukojeti: 42 cm

Detailní popis výrobku (pokračování)

Celkový průměr rukojeti 31 mm usnadňuje její uchopení. Délka a obvod shaftu 47 cm od zátky rukojeti: 3,7 cm/10 cm.

Schváleno našimi sportovci

Jill Boonová (bývalá kapitánka belgického národního týmu a hráčka na olympijských hrách v Londýně 2012, hráčka Royal Racing Club v Bruselu); Berta Bonastreová (hráčka národního španělského týmu a bronzová medailistka s mistrovství Evropy 2018 a 2019, hráčka na olympijských hrách v Riu 2016 a v Tokiu 2021 a hráčka španělského týmu Egara).

Schváleno našimi sportovci (pokračování)

Thomasem Brielsem, kapitánem národního týmu Belgie, trojnásobným účastníkem olympijských her a vítězem olympiády z Ria, budoucí účastníkem her v Tokiu, mistrem světa 2018 a Evropy 2019 a kapitánem nizozemského týmu Oranje-Rood, a Victorem Charletem, kapitánem francouzského národního týmu a hráčem Warerloo Ducks, účastníkem mistrovství světa 2018.

Z čeho jsou vyrobeny hole na pozemní hokej?

V minulosti se hole na pozemní hokej vyráběly ze dřeva (jasan, moruše), v současnosti jsou pro výrobu zejména profesionálních hokejek použity kompozitové materiály (sklolaminát, karbonové a aramidové vlákno; Kevlar je obchodní značkou typu aramidu). V prodeji jsou hole ze 100% dřeva, dřevěné s výztuhami ze sklolaminátu, ze 100% sklolaminátu, ze sklolaminátu se stále vyšším podílem karbonu.

Z čeho jsou hole vyrobeny? (pokračování)

(Pokud je příměs karbonu vysoká, je hokejka složena z 5 až 10 % aramidu).

Jaké jsou vlastnosti materiálů?

Sklolaminát je nejtvrdším materiálem, je pevný, lehký a odolnější vůči oděru než dřevo. Zajišťuje výkonnější odpal, menší kontrolu a pocit tvrdšího odpalu. Ještě lehčí a pevnější je karbon, opět zajišťuje výkonný odpal a ještě horší kontrolu hole, pokud hráč ještě neovládá technickou hru. Aramid je používán jako doplněk karbonu, v shaftu tlumí vibrace a v zobáku zabraňuje oděru.

Jakým způsobem je vyrobena hokejka z kompozitových materiálů?

Kompozitové materiály jsou v holi uspořádány jako listy jednotlivých vláken obtočené okolo dutého jádra, které se taktéž skládá z několika podlouhlých dutin. Hole se mezi sebou liší směsí materiálů, počtem listů vláken a strukturou dutého jádra. Pouhá informace o podílu karbonu není tudíž dostačující pro určení kvality hole.

Jaký materiál zvolit?

Děti začátečníci nejlépe využijí dřevěné hole. Pokročilí zvolí hokejku ze sklolaminátu a posléze hokejku s určitým podílem karbonu. Dospělí začátečníci mohou rovnou začít hrát ze sklolaminátovou holí. Pokročilí a zkušení hráči si zvolí hokejku s podílem karbonu, který odpovídá jejich stylu hry (vyvážení kontroly hole a razantních odpalů).

Co znamená zahnutí hole?

Hokejka na pozemní hokej není rovná, ale zahnutá. Zahnutí je popsáno pomocí maximální výšky (vertikální rozměr mezi holí položenou na rovném podkladu a tímto podkladem) a místem, kde je tato výška maximální, které je měřeno od hlavy hole (bod maximálního zahnutí).

Co znamená zahnutí hole? (pokračování)

Obvykle má hokejka maximální výšku zahnutí 15 mm a bod maximálního zahnutí se nachází ve střední výšce hole.

Typy zahnutí

Standard Bow (bow jako zahnutí) je zahnutí s maximální výškou 17 až 20 mm a bodem max. zahnutí ve 300 mm. Mid Bow konstrukce hokejky je zahnutí s maximální výškou 23 až 24 mm a bodem max. zahnutí ve 300 mm. Low Bow je zahnutí s maximální výškou 24 až 25 mm a bodem max. zahnutí ve 250 mm. Extra Low Bow je zahnutí s maximální výškou 24 až 25 mm a bodem max. zahnutí ve 200 mm.

Norma FIH pro zahnutí

Dle norem mezinárodní federace pozemního hokeje musí být bod maximálního zahnutí umístěn minimálně ve 200 mm a maximální výška zahnutí je stanovena na 25 mm.

Jaké zahnutí zvolit?

Pro začátečníky je určena hokejka Bow standard. Pokročilý a zkušený hráč, pro nějž je důležitá kontrola míče, zvolí konstrukci Mid bow. Zkušení hráči jistě ocení hokejku Low bow na driblování a perfektní kontrolu míče. Na techniku drag flick pak zvolte hokejku Extra low bow.

Jaká je hmotnost hole?

Většina holí pro dospělé (velikost 36,5"–37,5") váží od 520 do 580 g. Hokejka pro děti má hmotnost od 400 g. U stejného modelu se může hmotnost hole lišit o 20 až 30 g v závislosti na procesu výroby.

Norma FIH pro hmotnost

Dle mezinárodní federace je max. hmotnost hole předepsána na 737 g. Většina holí pro dospělé (velikost 36,5"–37,5") váží od 520 do 580 g. Hokejka pro děti má hmotnost 400 g. U stejného modelu se může hmotnost hole lišit o 20 až 30 g v závislosti na procesu výroby.

Proč je důležité vyvážení?

U hokejek stejné hmotnosti je pro ovládání nejdůležitější rozmístění hmoty. Bod vyvážení je gravitačním bodem, který se měří od hlavy hokejky. Pokud je umístěn blíže k rukojeti, je hokejka lehčí, a tím i lépe ovladatelná. Pokud je vyvážení posunuté do hlavy, je hokejka pocitově těžší a poskytuje razantní odpaly.

Jakou hmotnost/vyvážení zvolit?

Pokud hledáte snadnou ovladatelnost, zvolte lehkou hokejku s vyšším bodem vyvážení. Pokud chcete razantní odpaly, vyberte si těžkou hokejku s nízkým bodem vyvážení.

Jakou velikost zvolit?

Délka hole se měří v palcích ("). 1" = 2,54 cm. Pro dospělé jsou určeny hokejky o délce 36,5". Některé hole jsou v nabídce i v délce 37,5" nebo 38,5" a zajišťují razantnější odpaly. Jsou určeny především pro profesionální hráče. Vysoký hráč (nad 180 cm) může zvolit mezi 37,5" a 38,5" hokejkou, pokud zajistí, že ostatní charakteristiky (složení, zahnutí apod.) budou odpovídat jeho pokročilostní úrovni.

Norma FIH pro velikost

Dle norem mezinárodní federace FIH je max. povolená délka hole na pozemní hokej 41" (105 cm).

Obecná doporučení pro výběr velikosti hole

Ideální hokejka je taková, která v sobě kombinuje správnou velikost, složení (a vnitřní konstrukci), zahnutí, hmotnost a vyvážení.

Vývoj

Výrobek byl vyvinut ve spolupráci s vývojovým týmem složeným z hráčů pozemního hokeje (produktoví manažeři, designéři, inženýři, modeláři, stylisté, laboratorní technici, technici testování prototypů, s Jill Boonovou, Bertou Bonastreovou, Thomasem Brielsem a Victorem Charletem) a se specialisty na sportovní vybavení Decathlonu.

Informace

Uvedené informace pocházejí od výrobce nebo byly zjištěny naším vývojovým týmem na základě vzorků poskytnutých výrobcem.

Rozdělení řady

adulte/expert/ /80-100%carbon.

Velikost

36,5 / 37,5 / 38,5.

Zobrazit více Zobrazit méně

Složení/rady

Složení
Hřídel/rukojeť
95% Uhlík, 5% Aramid
Grip
100% Polyuretan
Rady pro skladování Odstraňte písek nalepený na hokejce. Čistěte navlhčeným hadříkem. Grip v případě potřeby zbavte prachu a mastnoty.

Naše závazky

Schváleno Jill Boonovou (Belgie), Bertou Bonastreovou (Španělsko), Thomasem Brielsem (Belgie) a Victorem Charletem (Francie).
Testování výrobku Hole procházejí laboratorními testy i testováním v reálných podmínkách zápasu.
Záruka 2 roky

Hodnocení zákazníků z celého světa

Hodnocení našich týmů z celého světa

Otázky & odpovědi