QUECHUA

Nepromokavá obuv za velmi příznivou cenu.

Kód : 8504213
Přidat k oblíbeným
Výrobek byl již přidán

DÁMSKÁ OBUV NH150 ŠEDÁ

4.6/5
Názory zákazníků
Decathlon
až do 599 - %

od

599**
V ceně je zahrnut recyklační poplatek za elektrozařízení a baterie. / DroppedPriceFromStartDate

*Od Do

* Výprodej od do a do vyprodání zásob.
* Cena od do vyčerpání zásob.
599  %
DroppedPriceBefore0DroppedPriceNow599**
V ceně je zahrnut recyklační poplatek za elektrozařízení a baterie. / DroppedPriceFromStartDate

* *Od Do

* Výprodej od do a do vyprodání zásob.
* Cena od do vyčerpání zásob.
VYZVEDNOUT NA PRODEJNĚ ZA 1 HODINU
Dámská nepromokavá obuv NH150 na dvouhodinové nenáročné výlety za deštivého počasí. Navrženo ve francouzských Alpách. Funkční a kvalitní kotníková obuv za nejnižší cenu. Tato obuv je nepromokavá, zůstane uvnitř suchá i po 2 hodinách chůze v dešti. Je vybavena odolnou a přilnavou gumovou podešví.

KLÍČOVÉ VLASTNOSTI

Tlumení došlapu Gumová podrážka přizpůsobená chůzi po nezpevněných cestách.
Protiskluzové vlastnosti Podešev se 4mm vzorkem vhodná na přírodní cesty a stezky.
Nepromokavost Nepromokavá a prodyšná membrána byla testována 2h túře v dešti.
Pohodlí Stélka z 5mm PU. Okraj boty u kotníku: pohodlné pěnové polstrování.
Ochrana proti nárazům Syntetická obsázka na špičce chrání před nárazy do kamení.
Nízká hmotnost Pouze 332 g/bota ve vel. 39.

TECHNICKÝ POPIS

Podešev CrossContact

Design podešve je výsledkem dlouhodobého výzkumu našich laboratoří. Podešev je vyrobena ze speciální pryže, která zaručuje vysokou míru přilnavosti. Potřeby turistů se liší, i tak se ale systematicky snažíme najít ten nejlepší kompromis pro chůzi po štěrkovitých (lesní stezce apod.) a kamenitých (stezky podél pobřeží) cestách.

Test nepromokavosti

Obuv, včetně nepromokavé membrány, se testuje ve zkušebním centru i v terénu. Můžete se spolehnout, že je nepromokavá a ideálně prodyšná. Obuv se nejprve ponoří do vody a ověřuje se, zda se na povrchu boty netvoří vzduchové bubliny. Pak se obuv, napůl ponořená do vody, nasadí na mechanické rameno, které simuluje chůzi, a ověřuje se, že její vnitřek zůstane zcela suchý.

Navržena na vycházky přírodou

Naše turistická obuv je navržena pro pohyb po přírodních, nezpevněných cestách. Při výběru materiálů i při jejich testování myslíme na to, že obuv je určená na nezpevněné (lesní/polní cesta) nebo kamenité cesty (ve skalách, na pobřeží). Používání obuvi na zpevněných cestách (asfaltu, betonu) může urychlit opotřebení obuvi a způsobit nepohodlí. Obuv také není vhodná na horskou turistiku.

3 stupně nepromokavosti

Během testu se ověřují 3 stupně nepromokavosti: 2 000 kroků (přibližně 2 h chůze), 4 000 kroků (přibližně 4 h chůze) a 8 000 kroků (přibližně 8 h chůze). Po vyschnutí je obuv stejně nepromokavá jako na začátku.
Nízká dámská obuv NH150 nepromokne cca 2 000 kroků.

Jak prodloužit nepromokavost obuvi?

Několikrát do roka doporučujeme použít impregnační sprej, který obnoví původní vodoodpudivé vlastnosti a zamezí tvorbě skvrn.

Laboratorní testy

Jednotlivé části procházejí laboratorními testy, které ověřují odolnost vůči vytržení oček a pásků, kvalitu lepení, toxicitu, odolnost vůči UV záření, odírání podešve a částí svršku a rychlost opotřebení.Toto testování nám pomáhá naše výrobky neustále zdokonalovat a vylepšovat a také zajistit, že nebude docházet k předčasnému opotřebení.

Jak vybrat správnou velikost turistické obuvi?

Obuv zkoušejte vestoje a v ponožkách určených na turistiku. Vždy si zkuste obě boty. V případě potřeby vyzkoušejte více modelů a velikostí. Zaměřte se zejména na to, jak vám obuv sedí v patě a špičce při chůzi z kopce.
Obuv nesmí nikde tlačit. Projděte se v obuvi po prodejně.
Obuv nejprve noste na kratší a méně náročné túry, dokud se plně nepřizpůsobí tvaru vaší nohy.

Kombinace obuv/ponožka je důležitější, než se zdá

Příčin vzniku puchýřů může být několik: tření, shrnutá ponožka, vlhkost, špatná velikost obuvi... Je proto důležité zvolit do turistické obuvi ponožky vhodné velikosti a z vhodného materiálu.

Jak vybrat velikost ponožek na turistiku?

Je třeba vybrat velikost, která bude plně odpovídat velikosti vašich nohou, aby se ponožka v botě neshrnovala. Pokud budou ponožky příliš velké, budou se z přebytečného materiálu tvořit nepříjemné záhyby, pokud budou příliš malé, mohly by se zase shrnovat do boty.

Z jakého materiálu by ponožky měly být?

Důležité je, aby ponožky zvládaly vlhkost: při chůzi se nohy potí, to je přirozené. Pokud máte prodyšnou obuv, která dobře odvádí vlhkost ven, je třeba zvolit lehké a prodyšné ponožky. Pokud ale máte nepromokavé boty, které vás mají chránit před vlhkostí z venku, ponožky vyberete jiné. V takovém případě je třeba vybrat ponožky, které tělesnou vlhkost absorbují a udrží ji co nejdále od pokožky.

Jaké ponožky zvolit do nepromokavé obuvi NH150?

Nepromokavá membrána této obuvi je sice prodyšná, ale odvod vlhkosti je přece jenom omezen v porovnání s opravdu vzdušnou obuví. Doporučujeme proto polovysoké ponožky NH100. Obsahují bavlnu, která absorbuje vlhkost, froté materiál na spodní straně pak udrží vlhkost dál od pokožky. Jsou dostatečně vysoké na to, aby zabránily podráždění pokožky okraj boty. Kombinace této obuvi s ponožkami NH100 je ideální prevencí tvorby puchýřů.

Záruka

Na naše turistické boty poskytujeme dvouletou záruku.
Naším cílem je nabízet výrobky s dlouhou životností, na které se na svých túrách budete moci vždy spolehnout. Největší radost nám totiž udělá, když se naše výrobky stanou součástí některého z vašich nezapomenutelných dobrodružství.

Hmotnost

35: 0,54 kg
36: 0,57 kg
37: 0,6 kg
38: 0,63 kg
39: 0,664 kg
40: 0,7 kg
41: 0,73 kg
42: 0,76 kg

Zobrazit více Zobrazit méně

SLOŽENÍ/RADY

Složení
Svršek:
30.00% polyuretan, 15.00% polyester, 50.00% polyamid, 05.00% elastan
Podešev:
100.00% butadienový kaučuk (BR)
Podšívka:
30.00% polyuretan, 70.00% polyester
Rady k údržbě Čistěte navlhčeným hadříkem.
Doporučení pro praní
Perte v ruce
Perte v ruce
Rady pro skladování Uchovávejte na větraném, suchém a tmavém místě.
Omezení v používání Nedoporučujeme na horskou turistiku nebo chůzi po asfaltu.

NAŠE ZÁVAZKY

Testování výrobku Všechny naše výrobky vznikají ve Francii, v podhůří Mont Blancu, kde sídlí náš vývojový tým Quechua. Výrobky poté testujeme v terénu s ostatními milovníky turistiku, abychom si ověřili, že jsou dostatečně odolné a pohodlné. Testování probíhá např. v lesíku Forêt de Fontainebleau nebo v Bretani... Snažíme se obuv otestovat v co možná nejrozmanitějším prostředí, za opravdu každého počasí. Při testování získáváme cenné názory, díky kterým můžeme naše produkty dále zlepšovat.
Záruka 2 roky

VAŠE HODNOCENÍ

HODNOCENÍ NAŠICH TÝMŮ

OTÁZKY & ODPOVĚDI