Prodejny jsou otevřeny v souladu s vládním a hygienickým nařízením
Vyberte svou prodejnu

Usnadněte si nákup výběrem nejbližší prodejny

Zavřít Vybrat
TRIBORD
Kód : 8319498
Přidat k oblíbeným
Výrobek byl již přidán

DÁMSKÁ BUNDA OFFSHOROA

Určeno pro muže na plachtění za zhoršených plavebních podmínek. Nepromokavá a prodyšná bunda ochrání před nepřízní počasí. Ideální pro ženy, které se chtějí častěji plavit za zhoršených meteorologických podmínek.

Klíčové vlastnosti

Nepromokavost > 10 000 mm. Testováno v dešti (300 l/h/m²) po dobu 4 h. 100% nepropustné švy.
Prodyšnost Zátěr Novadry zaručuje prodyšnost materiálu 12 RET.
Větruodolnost Větruodolný zátěr na látce.
Dobrá viditelnost Reflexní prvky na rukávech, límci a kapuci odráží i slabé světlo.
Ochrana před chladem Vysoký límec, fleecové kapsy, dvojité nastavitelné manžety a kapuce.
Snadné použití 2 kapsy na ruce, 2 velké přední kapsy, 2 vnitřní nepromokavé kapsy na zip.
Vodoodpudivost Kapsy se silikonovými zipy a speciální materiál, který nenasakuje vodu.

Technický popis

Nepromokavost

Materiál Beaufort 2L+ od Novadry vás udrží v suchu i za silného deště. Při testování byl výrobek po dobu 4 h vystaven silnému proudu vody o síle 300 l/h/m². Během této doby na vnitřní stranu neprotekla jediná kapka vody. Nepromokavost materiálu zaručuje membrána, která odolá tlaku více než 10 000 mm vysokého vodního sloupce. Všechny švy jsou 100% nepropustné.

Jak probíhá test nepromokavosti?

Výrobek byl testován v dešťové komoře simulující různé meteorologické podmínky. U všech našich výrobků se testovala jejich 100% nepromokavost – po dobu 4 h byly vystaveny dešti o síle od 300 l/h/m² do 450 l/h/m². Pro srovnání – světový rekord v úhrnu srážek zaznamenaný v USA činí 174 l/h/m² za 4,5 h a nebyl překonán od roku 1942 (National Oceanic and Atmospheric Administration, USDC).

Kapuce

Hřejivá kapuce se síťovinovou podšívkou a trojím nastavením pro optimální pohodlí. Výšku kapuce lze nastavit pomocí gumičky s brzdičkou, zorné pole pomocí gumičky s brzdičkou v zadní části a výšku kšiltu pomocí suchého zipu umístěného na temeni hlavy.

Zapínání

Hlavní zapínání na plastový zip odolný vůči oxidaci solí díky speciálnímu tvaru zoubků. Zip je vybaven dvěma jezdci, lze jej tudíž snadno rozepnout shora i zdola.
Je kryt dvojitou légou zajišťující nepromokavost bundy.

Ochrana dokumentů a elektroniky

Nepromokavá kapsa na zip v klopě centrálního zapínání je přístupná, i když je bunda zapnutá. Můžete jí rovněž provléknout kabel od sluchátek.

Nepropustné lemy

Rukávy jsou vybaveny dvojitými nastavitelnými manžetami. Vnitřní manžety ze syntetického kaučuku lze nastavit pomocí pásků na suchý zip, brání tak vnikání vody do rukávů.

Spodní lem

Spodní lem lze stáhnout pomocí šňůrky s brzdičkou. Díky tomu brání vnikání vody a větru pod bundu a pomáhá uchovávat teplo produkované tělem.

Límec

Límec lze stáhnout pomocí gumičky, aby pod bundu nepronikala voda ani studený vzduch. Límec s fleecovou podšívkou je hřejivý a velmi pohodlný.

Kapsy na ruce

Ve dvou velkých kapsách se silikonovými zipy si můžete zahřát ruce díky podšívce s gramáží 240 g/m2.

Kapsy

Bunda má dvě velké kapsy vpředu. V nich se nachází šňůrka pro zajištění menšího vybavení a dále popruh s kroužkem, k němuž lze připnout karabinu výtrhové pojistky. Bunda rovněž disponuje dvěma kapsami z pružné síťoviny vhodnými pro uložení rukavic či čepice.

Viditelnost

Reflexní pásky 3M jsou umístěny na rukávech, límci, kapuci a logu Tribord.

Co je to prodyšnost látky a hodnota RET?

Prodyšnost odpovídá schopnosti materiálu odvádět pot od těla. Je měřena pomocí ukazatele Resistance Evaporative Transfer (dle normy ISO 11092). RET je jednotka odporu kladeného materiálem vůči průniku par. Čím je hodnota nižší, tím je látka prodyšnější. RET mezi 6 a 9: mimořádně prodyšný materiál; RET 10 až 13: velmi prodyšný materiál; RET 14 až 17: prodyšný materiál; RET 18 až 20: málo prodyšný materiál; RET 20 a více: neprodyšný materiál.

Vodoodpudivost materiálu

Vodoodpudivosti je dosaženo pomocí speciální úpravy vnější strany materiálu. Díky ní voda po látce stéká a nevsakuje se. Materiál tak nenasákne vodou a zůstává hřejivý, prodyšný a lehký. Vodoodpudivost je nutné pravidelně obnovovat. Postupujte podle pokynů k údržbě nebo použijte jeden z řady našich prostředků pro obnovu vodoodpudivosti materiálů.

Proč je důležitá větruodolnost?

Během aktivity, ale i ve chvílích odpočinku, je velice důležité chránit se před větrem, aby tělo neprochladlo. Podle indexu Windchill, který měří tzv. pocitovou teplotu, při teplotě 5 °C a současném větru o síle 30 km/h pociťujeme teplotu odpovídající 0 °C. Pokud je teplota vzduchu 0 °C a fouká vítr o rychlosti 40 km/h, pociťujeme teplotu odpovídající -7 °C. Bunda Offshoroa tento ochlazující účinek větru omezuje na minimum.

Co je to hydrofilní nepromokavá a prodyšná membrána?

Membrána postupně odvádí pot z povrchu těla. Látka se nejprve naplní párou, která je poté odváděna na povrch díky rozdílu tlaku uvnitř a vně oděvu. Hydrofilní membrána nemá póry, není tedy nutné výrobek při používání na moři tak často prát za účelem vyplavení krystalků soli. Materiál tudíž zůstává stále prodyšný.

Známka pro srovnání dopadů na životní prostředí

Dopad výrobku na životní prostředí je vypočten na základě srovnání životního cyklu výrobku a dalších ukazatelů.
Na základě těchto údajů je výrobku udělena známka ABCDE, která vám napomáhá zorientovat se v tom, který výrobek je nejšetrnější k životnímu prostředí (trička, kalhoty, batohy atd.). Je přáním Decathlonu přispívat k péči o životní prostředí.
Více informací naleznete na: http://sustainability.decathlon.com/

Zobrazit více Zobrazit méně

Složení/rady

Složení
Hlavní materiál
100.00% polyamid
Hlavní podšívka
100.00% polyester
Všitý díl
100.00% polyester
Druhá podšívka
100.00% polyamid
Potítko
88.00% polyester, 12.00% elastan
Rady k údržbě Po použití opláchněte čistou vodou..
Doporučení pro praní
Perte v pračce - max. 30 °C - běžný postup
Perte v pračce - max. 30 °C - běžný postup
Nebělte bělicími prostředky
Nebělte bělicími prostředky
Nesušte v bubnové sušičce
Nesušte v bubnové sušičce
Nežehlete
Nežehlete
Nečistěte chemicky
Nečistěte chemicky
Rady pro skladování Výrobky NOVADRY® uchovávejte na suchém místě v dostatečné vzdálenosti od zdroje tepla, jinak by mohlo dojít k poškození membrány či prodyšného zátěru.

Naše závazky

Testování výrobku Testy nepromokavosti se provádí pomocí dešťové komory simulující různé meteorologické podmínky. Ani po 4h dešti o síle 300 l/h/m2 kalhoty nepromokly. Pro srovnání – světový rekord v úhrnu srážek zaznamenaný v USA činí 174 l/h/m² a nebyl překonán od roku 1942 (Národní úřad pro oceán a atmosféru).
Záruka 2 roky

Hodnocení zákazníků z celého světa

Hodnocení našich týmů z celého světa

Otázky & odpovědi