Dřevěné sáňky, boby, lopaty a kluzáky na sníh

Zde si můžete vybrat dětské sáňky, boby, bobovací lopaty a zimní oblečení pro nejmenší. Najdete zde zkrátka vybavení, díky němuž si děti na sněhu užijí tu pravou zábavu. Pořídit si u nás můžete třeba také dětské lyže a lyžařské helmy, boty či kombinézy. Naše nabídka lyžařského a snowboardového vybavení a oblečení pro děti i dospělé je však samozřejmě mnohem větší.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
ECODesign
849 Kč
Boby Trilugik zelené
WEDZE

Boby Trilugik zelené

(324)
Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
74 Kč
Dětská bobovací lopata
EDA

Dětská bobovací lopata

(83)
Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
499 Kč
Dětské boby Trilugik zelené
WEDZE

Dětské boby Trilugik zelené

(138)
Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
ECODesign
379 Kč
Dětská sedačka Trilugik zelená
WEDZE

Dětská sedačka Trilugik zelená

(39)
Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
2 299 Kč
1 499 Kč
379 Kč
Dětské boby s brzdou červené
EDA

Dětské boby s brzdou červené

(34)
Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
489 Kč
4.4/5 podle 875 Hodnocení z webu a z prodejen

DŘEVĚNÉ SÁŇKY JSOU NESTÁRNOUCÍ KLASIKA

Už naši pradědečkové a prababičky jako malé děti vytahovali z kůlny každou zimu dřevěné sáně, aby si užili čerstvě napadlý sníh. Všichni si pamatujeme, jak úžasné je svištět na sáňkách ze svahu a křičet radostí. My však ze svých dětských let pamatujeme i dětské boby a bobovací lopaty. Dětské sáňky ze dřeva si však stále drží svou oblibu a nezdá se, že by se to přinejmenším v blízkých letech mělo změnit. Na dřevěných saních, dětských bobech či bobovacích lopatách můžete sjíždět předpřipravenou sáňkařskou dráhu v některém z areálu zimních sportů, ale stejně tak se můžete vydat na obyčejný kopec za domem.

Sáňkování je skvělý způsob, jak děti zabavit a dopřát jim trochu zdravého pohybu. Jízda na dřevěných saních, bobovacích lžících či dětských bobech přece není jen o pohybu směrem dolů. Někdo musí sáně či boby zase vytáhnout nahoru na kopec. A to už je po pár sjezdech skvělý trénink svalstva nohou, stabilizačních svalů a kardiovaskulárního systému.

DĚTSKÉ BOBY

Dětské boby po dřevěných saních asi nejrozšířenějším prostředkem ke sjíždění svahů, který děti volí. Dětské boby jsou extrémně kompaktní, ploché plastové sáně s vestavěnou brzdou a někdy i řízením. Boby se lépe ovládají než poměrně objemné dřevěné sáňky. Mnohé plastové boby s řízením jsou navíc vybaveny ochranou nohou nebo integrovaným bezpečnostním pásem, což sjezdu dodává bezpečí navíc. Vzhledem k poměrně vysoké rychlosti, kterou mohou boby dosáhnout a skutečnosti, že většina modelů má prostor pouze pro jednu osobu, jsou boby vhodné spíše pro starší děti, které již mohou bezpečně sjíždět svah bez pomoci dospělého. Zatímco dřevěné sáně v hlubokém sněhu rychle dosáhnou svých limitů, boby jsou vhodné pro téměř jakékoliv sněhové podmínky.

KLUZÁKY A BOBOVACÍ LOPATY

Narozdíl od větších dřevěných saní mohou kluzáky a bobovací lopaty používat menší i starší děti. Bobovací lopaty i kluzáky jsou lehké a snadno se nesou do kopce. Lze jej také snáze uskladnit díky menším rozměrům, než-li mají sáňky. Vyrobeny bývají z plastů především díky jeho nízké hmotnosti, snadnosti výroby, ale třeba i možnosti různobarevných provedení. Bobovací lopaty mohou děti snadno přenášet samy, aniž by potřebovali asistenci rodičů.

ZÁVODNÍ SÁŇKY: FERRARI MEZI SÁŇKAMI

Setkat se můžete i se závodními sáňkami. Ty svým tvarem silně připomínají klasické dřevěné dětské sáňky, ale jsou navíc vybaveny pohyblivými pásy, což zajišťuje k lepší průjezd zatáčkami a umožňuje vyšší rychlost. Sáně mohou být vyrobeny z různých materiálů, jako třeba dřevo, plast či hliník.

NAFUKOVACÍ SÁŇKY VS DŘEVĚNÉ SÁNĚ VS BOBY A BOBOVACÍ LOPATY

Sněžné pneumatiky, nafukovací boby nebo airboard: nabídka modelů nafukovacích sáněk je široká. Díky vzduchovému polštáři zde nerovnosti terénu téměř nepocítíte, což se o dřevěných sáních či bobovacích lopatách říci nedá. Kromě toho jsou nafukovací sáně mimořádně prostorově úsporné. Oproti dřevěným dětským sáňkám, dětským bobům a bobovacím lopatám se však nafukovací sáně obtížně řídí a omezené jsou i možnosti brzdění. U levných modelů navíc hrozí poškození o kameny nebo vyčnívající kořeny stromů.

dárkovou kartou

Darovat dárkovou kartu