Sáňky, boby a oblečení pro nejmenší

Objevte naší řadu oblečení pro nejmenší, která je vhodná pro děti od 12 měsíců a sáňky nebo boby zabaví vás i vaše děti. Pro vás, jsme pak připravili nabídku lyžařských bund a lyžařských kalhot.

Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
ECODesign
379 Kč
Dětská sedačka Trilugik zelená
WEDZE

Dětská sedačka Trilugik zelená

(44)
Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
499 Kč
Dětské boby Trilugik zelené
WEDZE

Dětské boby Trilugik zelené

(151)
Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
1 499 Kč
Boby s brzdou a volantem Formule 1 červené
HAMAX

Boby s brzdou a volantem Formule 1 červené

(6)
Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
NOVINKA
2 299 Kč
ECODesign
849 Kč
Boby Trilugik zelené
WEDZE

Boby Trilugik zelené

(344)
Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
4.5/5 podle 2056 Hodnocení z webu a z prodejen

DŘEVĚNÉ SÁŇKY... PRO DOKONALÉ DNY NA SNĚHU

Sáňkování je snadné pro děti, přináší spoustu zábavy malým i velkým a je možné i bez rozsáhlého vybavení. Nezáleží na tom, zda se sáňkuje na jedné z četných sáňkařských drah, které se dnes nacházejí v mnoha areálech zimních sportů, nebo se jen sjíždí z vesnického kopce za barákem.

TYPY SÁNĚK: NEJLEPŠÍ SÁŇKY PRO VELKÉ I MALÉ SÁŇKAŘE

Zatímco klasické dřevěné sáňky byly po dlouhou dobu jediným známým typem sáněk, dnes existuje široká škála různých modelů sáněk pro téměř všechny oblasti použití.

Rozdělit je můžeme na:

- Dřevěné sáňky- boby (pekáč)- bobovací lopatu - snow pad, kterým předěláte koloběžku na snow scoot- nafukovací boby.

KLASICKÉ DŘEVĚNÉ SÁNĚ: SÁNĚ DAVOS A SÁNĚ HORN

Takzvané davoské saně jsou mimořádně robustní saně se dvěma ocelovými pásy. Tyto tradiční dřevěné sáně pocházející ze Švýcarska přesvědčují zejména svou odolností a odpružením a jsou vhodné jak pro dospělé, tak pro starší děti přibližně od 4 let. Oproti tomu skandinávské dřevěné sáňky, tzv. rohaté sáňky, mají na čelní straně dva kulaté zahnuté běhouny, kterých se lze perfektně přidržovat. Dřevěné sáně lze řídit tak, že se příslušná noha položí na vnitřní stranu oblouku vedle běžce ve sněhu. Dřevěné sáňky jsou velmi stabilní a odolné a nepotřebují vůbec žádné plastové díly, ale vzhledem k jejich hmotnosti je mnohem těžší je vytáhnout na kopec než jiné typy kluzáků.

BOBY NA SNÍH

Boby jsou extrémně kompaktní, ploché plastové sáně s řízením na špičkách nebo volantem a vestavěnou brzdou. Malé boby se proto mnohem lépe ovládají a řídí než poměrně objemné dřevěné sáně. Mnohé plastové boby s řízením jsou navíc vybaveny ochranou nohou nebo integrovaným bezpečnostním pásem, což sáňkám dodává dodatečnou bezpečnost. Vzhledem k poměrně vysoké rychlosti, kterou mohou boby dosáhnout, a skutečnosti, že většina modelů má prostor pouze pro jednu osobu, je tento typ saní vhodný spíše pro starší děti, které již mohou bezpečně tryskem sjíždět svah bez pomoci dospělého. Zatímco dřevěné sáňky v hlubokém sněhu rychle dosáhnou svých limitů, boby jsou vhodné pro téměř jakékoliv sněhové podmínky.

KLUZÁKY A BOBOVACÍ LOPATY

Putschery a klouzací talíře mohou používat batolata i starší děti a používají se především na krátkých, rovných svazích. "Jen si na to sedněte" - to je motto minimalistických modelů "sáněk". S poruscherem (nebo klouzací deskou) se nejen dětsky manipuluje, ale lze jej také rychle a prostorově úsporně uložit. Poruscher a sáňkařskou desku však lze jen stěží řídit a nejsou také určeny pro použití v hlubokém sněhu. Také rychlost tohoto typu sáněk ponechává hodně prostoru.

SÁŇKY A ZÁVODNÍ SÁŇKY: FERRARI MEZI SÁŇKAMI

(Závodní) sáňky svým tvarem silně připomínají klasické dřevěné sáňky, ale místo pevných mají pohyblivé pásy, což vede k lepšímu průjezdu zatáčkou a umožňuje vyšší rychlost. Sáňky mohou být vyrobeny z různých materiálů: Od dřeva přes plast až po robustní hliníkové konstrukce, vše je v nabídce.

NAFUKOVACÍ SÁŇKY

Sněžné pneumatiky, nafukovací boby nebo airboard: nabídka modelů nafukovacích sáněk je široká. Díky vzduchovému polštáři zde nerovnosti terénu téměř nepocítíte. Kromě toho jsou nafukovací sáně mimořádně prostorově úsporné. Často však představují značné bezpečnostní riziko. Koneckonců nafukovací sáně se obtížně řídí a omezené jsou i možnosti brzdění. U levných modelů navíc hrozí poškození o kameny nebo vyčnívající kořeny stromů.

Darujte radost ze sportu

dárkovou kartou

Darovat dárkovou kartu