Vybavení na kitesurfing

Kitesurfing – to jsou rychlé skoky na moři, dechberoucí pocit z letu po vodě rychlostí přes 100 km/h, odvážná akrobacie bez pevné země pod nohama. Není divu, že se tento fascinující sport těší stále rostoucí komunitě fanoušků.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
339 Kč -41%
199 Kč
*Od 12. 8. 2023 do 1. 10. 2023
699 Kč -28%
499 Kč
*Od 19. 7. 2023 až do vyčerpání zásob
4.4/5 podle 14501 Hodnocení z webu a z prodejen

VYBAVENÍ NA KITESURFING: HELMA, KITE A DALŠÍ…

Kitesurfingová helma, neopren, nastavitelný postroj, kite. Veškeré kitesurfingové vybavení najdete v Decathlonu. Bude vás doprovázet při všech vašich kite trénincích a zaručí vám optimální pohodlí. Abychom vám mohli nabídnout jen to nejlepší, bylo kitesurfingové vybavení testováno v reálných podmínkách. To zaručuje, že vybavení je účinné a skutečně splňuje vaše potřeby!


KITESURF

Na kitesurfing se používá vybavení tvarem podobné tažným drakům, kostra je však nafukovací. Kite je vybaven nafukovací konstrukcí (Leading Edge), která se díky vzduchu vstřikovanému do plachty pomocí jednoduché pumpy stává polotuhou a dává jí půlměsícovitý tvar. Polotuhá konstrukce plave na vodě. Tento typ je spolehlivý, stabilní ve vzduchu a konzistentní při letu. Vhodnou velikost křídla je třeba zvolit s ohledem na hmotnost kitesurfaře a sílu větru na pláži nebo v oblasti, kde se kitesurfing provozuje. U nás najdete dětské tažné draky od 0,6 metru a křídla na kitesurfing od 12 metrů.


ZAŽIJTE SVOBODU PROSTŘEDNICTVÍM KITESURFINGU

Kitesurfing je vhodný pro všechny milovníky vodních sportů, kteří chtějí zažít pocit svobody na pravděpodobně nejnevyzpytatelnějším živlu. Plachtěte s větrem nad vodou a zapomeňte na zákony gravitace, zažijte intenzivní přírodu. Kitesurfing – známý také jako kiteboarding – je vodní sport, při kterém si k nohám připevníte surfovací prkno a používáte draka, který funguje podobně jako padák, protože je k tělu připevněn postrojem. Při kitingu jste připoutáni jak k prknu, tak k drakovi.


VYBAVENÍ PRO KITE SURFING: PRKNA, DRACI, TYČE, OBLEČENÍ A DALŠÍ

Ať už jste začátečník nebo profesionál, kitesurfing není radno podceňovat, a proto byste ho měli provozovat pouze se správným vybavením. Vzhledem k tomu, že jak windsurfaři, tak pokročilí kitesurfaři mohou pravidelně padat do vody, měli byste při výběru vybavení zvážit různé faktory.


VÝBĚR KITESURFINGOVÉHO PRKNA

Výběr správného kitesurfingového prkna spolu se správnou plachtou a s přihlédnutím k příslušným podmínkám a dovedností surfaře jsou rozhodující pro zábavu a úspěch tréninku ve vodě.
Kiteboardy představují spojení mezi tělem a vodou. Dělí se především do čtyř různých kategorií: twin tips boardy, directional boardy, nazývané také waveboardy, mutant boardy a entry-level boardy. Výběr velikosti prkna se liší v závislosti na tělesné hmotnosti surfaře a úrovni jeho dovedností. Ovlivňuje ji však také rychlost větru a velikost draka. Hlavní rozdíl oproti windsurfingovému prknu je ten, že nohy jsou k prknu obvykle připevněny popruhy, někdy i vázáním.

dárkovou kartou