Bičíky na koně a šporny

Drezurní tušírky a bičíky na parkury, šporny na koně

Objevte v této kategorii jezdecké biče na koně pro zesílenou pobídku vašeho koně. V nabídce najdete také bezpečnostní jezdecké vesty a páteřáky nebo jezdecké helmy na koně.


Skip categories Skip categories
JAK VYBRAT
BIČÍK VS. TUŠÍRKA
Rada zde
229 Kč
Jezdecký bičík 540 pletený modrý
FOUGANZA

Jezdecký bičík 540 pletený modrý

(119)
Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
109 Kč
4.4/5 podle 355 Hodnocení z webu a z prodejen

Nakupte pomůcky na efektivnější komunikaci s vaším koněm online na našem e-shopu

Kůň je velice inteligentní zvíře, které rychle chápe, interpretuje naše emoce a cítí naši radost či úzkost. Mezi koněm a jezdcem je nezbytná silná důvěra a pouto, teprve poté jízda přinese jezdci i koni to pravé potěšení a je bezpečná. Správná komunikace s koněm vyžaduje zkušenost. Potřebujeme nejen hlasové signály, ale také oční kontakt/řeč těla a především doteky. Kůň je k pobídkám vnímavý, a to nejen při jízdě.
Pokud ale na jemné pobídky kůň nereaguje, je třeba dát mu pobídky důraznější. Jsou ale všechny pomůcky při jízdě nezbytné?


Parkurové biče

Biče na parkur jsou krátké a měří 50–75 cm. Sahá k rameni koně a používáme ho k rychlejší reakci koně. Na konci biče je tzv. plácačka, která při použití biče vydá specifický zvuk. Biče na parkur jsou vyrobeny z různých materiálů, které jsou odolné proti poškození či zlomení a také bezpečné pro koně.


Drezúrní bičíky

Délka tušírek na drezuru je mezi 90 a 140 cm. Používáme je ze stejného důvodu jako biče parkurové. Častěji ho používají zkušení jezdci, ale je vhodné se ho naučit používat co nejdříve.


Ostruhy na koně

Šporny se používají k posílení pobídky a urychlení reakce koně. Známé jsou šporny hvězdicové s ostrými hranami. Dnes se používají mnohem jemnější šporny, které koni nezpůsobují bolest, ale pouze nepříjemné pocity. Jsou používány u zkušenějších jezdců. Nenechte si ujít ani kompletní vybavení pro jezdce značky Fouganza.

Darujte radost ze sportu dárkovou kartou Darovat dárkovou kartu