Horská kola | MTB

MTB (Mountain Bike) horská kola jsou navržena pro jízdu po nezpevněných cestách a terénu. Mají robustní rámy, odpružené vidlice a širší pláště s hrubým dezénem pro lepší trakci v terénu. MTB kola jsou vybavena řazením s větším rozsahem převodů, což umožňuje lepší přizpůsobení jízdy různým terénním podmínkám. Existují dva hlavní typy MTB kol: XC (Cross Country) a All mountain. XC kola jsou nejlehčí a nejrychlejší z těchto dvou typů a jsou vhodná pro jízdu po rovinatém nebo mírně zvlněném terénu. All mountain kola jsou univerzálnější a vhodná pro jízdu po různých typech terénu. Jsou těžší a odolnější a jsou vhodná pro jízdu po náročném terénu s většími skoky a překážkami.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
media description
Jak vybrat horské kolo
29 999 Kč -16%
24 999 Kč
*Od 18. 4. 2023 až do vyčerpání zásob
18 999 Kč -15%
15 999 Kč
*Od 18. 4. 2023 až do vyčerpání zásob
25 999 Kč -15%
21 999 Kč
*Od 18. 4. 2023 až do vyčerpání zásob
39 999 Kč -12%
34 999 Kč
*Od 12. 8. 2023 až do vyčerpání zásob
71 999 Kč -11%
63 999 Kč
*Od 25. 7. 2023 až do vyčerpání zásob
58 999 Kč -15%
49 999 Kč
*Od 26. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
4.5/5 podle 9416 Hodnocení z webu a z prodejen

PRO DĚTI

Dětské horské kolo uzpůsobené morfologii dítěte. Rekreační horské kolo je univerzální horské kolo ideální na klidné projížďky v méně hrbolatém terénu.Z hlediska technického rekreační horská kola disponují buďto pevnou vidlicí ideální na silnice a rovný povrch, nebo odpruženou vidlicí, která se hodí spíše na hrbolatý povrch, jízdu po cestách nebo chodnících. Mimoto je možné si vybrat mezi neodpruženým rámem (vhodným na většinu cest) a odpruženým rámem, který poskytne větší pohodlí a ovladatelnost na hrbolatých cestách či při sjezdu. Je načase někam vyrazit!

SPORTOVNÍ HORSKÉ KOLO

Proč si vybrat sportovní horské kolo?Sportovní horské kolo má oproti rekreačním horským kolům sportovnější geometrii, a nabízí tak lepší výkon. Je lehčí, energie z každého šlápnutí do pedálů vás proto doveze dále. Díky lehčímu a preciznějšímu vybavení kola (kotoučovým brzdám, převodům, odpružení atd.) budete plně připraveni na pravidelné vyjížďky, delší a náročnější než s kolem rekreačním.Rozmanitý terén, výstup, sjezd… Je snadné si horskou cyklistiku zamilovat. Věděli jste, že máme i nabídku dámských mtb kol?

CROSS COUNTRY (XC)

Při cross-country se silně zapotíte jak na rovných, tak na příkrých cestách. Díky rámové geometrii, odpružení a jednotlivým dílům jsou horská kola na XC lehká, přesná a dobře reagují. Jejich systém proti tzv. houpání brání tomu, aby při šlapání docházelo ke ztrátám energie způsobeným odpružením. Vše je připraveno, abyste si při vyjížďce, závodu, nebo dokonce maratonu (XC jízdě delší než 80 km) vytvořili nový osobní rekord. Od roku 2019 s 29" koly a pevnou osou.

ALL MOUNTAIN

Na co all-mountain horské kolo?Tato kola jsou jako doma na horách, strmých stezkách a náročných singltrecích. Účelem all-mountain horských kol je vyjet a sjet jakýkoli kopec, tj. pořádně si máknout při výšlapu a poté si užít adrenalin při sjezdu. Tato kola mají specifickou geometrii, jsou celoodpružená (přední i zadní odpružení), vybavená propracovanými systémy, které lze snadno nastavit, a mechanismy proti tzv. houpání. Ty brání ztrátám energie při šlapání a zaručují hladkou jízdu na jakémkoli povrchu.Správné příslušenství pro bezpečnou jízdu na horském kole? S tím pravým kolem je pouze na vašich nohách, aby pracovaly… a na vás, abyste jednali obezřetně. Aby pro vás jízda na horském kole byla vždy potěšením, nezapomeňte si pořídit přilbu, šortky, dres, rukavice, chrániče, světla a další výrobky, které vám umožní dodržovat pitný režim, orientovat se či provést na kole menší opravy.

dárkovou kartou