Lezečky z kolekce VERTIKA

Obecný text pro kolekce Vertika

Dámské lezečky Vertika

Tyto lezečky pro zkušené lezkyně jsou ideální na technické zdokonalování především na umělé stěně.

Lezečky vám umožní dobře cítit stupy, troufnout si na nejtechničtější pohyby a zároveň jsou tolerantní k případným chybám.

Lezečky mají prohnutí, asymetrický tvar a střední napětí. Poskytují tak velmi dobrou přesnost a efektivitu pohybu, optimalizují odrazy na malých stupech.

Díky našim biomechanikům, kteří analyzovali snímky chodidel stovek lezkyň, jsme zohlednili morfologická specifika ženského chodidla, abychom zlepšili pohodlí a přesnost.

Tyto lezečky mají tedy menší obvod nártu a méně místa pro patu, než má pánský model lezeček Vertika, aby se lépe přizpůsobily ženskému chodidlu.

Pánské lezečky Vertika

Pánská verze lezečky Vertika je vhodná pro zkušené lezce a ideální na technické zdokonalování především na umělé stěně.

Podešev dámské i pánské lezečky Vertika je gumová podešev XS Grip Vibram®. Guma XS Grip je poddajná a velmi přilnavá, takže se budete cítit jistě i na plošších nebo zaoblených stupech.

Na patě je měkká guma, která se dobře přizpůsobí stupům a je přilnavá při patování. Podešev jsme vyztužili mezipodešví, která zajišťuje zpevnění a účinný odraz na stupec

Morfologická adaptace

Po studii 10 000 sportovců a sportovkyň v 15 zemích, z toho 3 000 v Evropě, mohly naše výzkumné a vývojové týmy pozorovat skutečný rozdíl mezi mužskými a ženskými chodidly. U sportovce se stejnou délkou chodidla bude ženské chodidlo užší v metatarzální části i v patě. Také nožní klenba je na ženském chodidle v průměru výraznější než na mužském.

Na základě všech těchto zjištění jsme si uvědomili, jak důležité je rozlišovat mezi ženským a mužským chodidlem. Proto jsme se rozhodli vytvořit dvě verze téhož modelu: vypasovanou verzi, přizpůsobenou morfologii ženských chodidel, a širší verzi, přizpůsobenou morfologii mužských chodidel.

Pevný Grip, laserová Přesnost a maximální komfort

1- GRIP

Díky podrážce VIBRAM XS Grip má lezečka skvělou přilnavost, která je pro lezce nezbytná. Byla vyztužena mezipodešev, která zajišťuje větší přesnost a sílu, zejména na malých chytech. Pata má měkkou gumu, která se dobře přizpůsobuje chytům a drží, když je pata položená.

2- PŘESNOST

Díky mírné asymetrii se lezečka přizpůsobuje chodidlu v okolí palce, kam lezci přirozeně pokládají nohu. Lezečka má přirozeně mírně klenutý tvar, který zajišťuje větší pevnost prstů.

3 - KOMFORT

Díky výběru materiálů je lezečka pohodlná, protože 3D síťovina na jazyku poskytuje pohodlí a prodyšnost. Tato lezečka se příliš nevytahuje, protože je vyrobena ze syntetického mikrovlákna s podšívkou, což je materiál, který je časem velmi stabilní.

Vertika Soft: více flexibilní variatna

S pomocí pokročilých lezců naši návrháři zdokonalili tuto technickou, pružnou a odpouštějící botu v podobě více flexibilní varianty lezečky VERTIKA Soft

1 - GRIP

Díky podrážce XS Grip od firmy VIBRAM má bota vynikající přilnavost, která je pro středně pokročilé lezce nezbytná. Pata má přilnavou gumu pro háky na patě. Naše konstrukční týmy se rozhodly vyrobit botu s dělenou podrážkou, která upřednostňuje pohyblivost nohy a přilnavost na povrchu. Zapracovalo se také na pružnosti boty, aby ji bylo možné zatlačit do chytů pro lepší trakci.

2 - PŘESNOST

Bota má přirozeně mírně klenutý tvar, který zajišťuje větší pevnost prstů. Je to měkká bota, která upřednostňuje cit a rozvíjí sílu. Pružnost je v gumě. Není ani přehnaně pružná, protože to by mělo za následek ztrátu kvality lezení a zvýšenou únavu lezce.

Lezečka je vhodná na bouldering ve vnitřním i venkovním lezekém areálu.

Vybavte se na lezení v gymu nabo na skalách

Prozkoumejte naše specializované kategorie pro výkonnostní a skalní lezení a vyražtě vstříc novým vrcholům