DOMÁCÍ POSILOVNA

Stavba domácí posilovny je mezi nadšenými cvičenci a fitnesáky stále oblíbenější.
Postavit si vlastní domácí posilovnu má mnoho výhod a může přinést značné prospěchy pro vaše zdraví a kondici. Za prvé, nemusíte dojíždět do veřejné posilovny, což může ušetřit čas a usnadnit vám pravidelný trénink. Mít posilovnu přímo ve svém domě vám dává příležitost cvičit kdykoliv, bez omezení provozní doby. Navíc se nemusíte obávat front na stroje nebo sdílení zařízení s dalšími lidmi.
Přečtěte si více o pozitivech domácí posilovny v našem článku na blogu o tom, jak vybavit domácí posilovnu za pár korun.

Nejduležitější komponenty domácí posilovny

Prohléděte si ty nejdůležitější kompomenty, které budete potřebovat k tomu, abyste si postavili a správně vybavili Vaši vlastní domácí posilovnu.
Sada činek na cvičení 20 kg v přenosném kufru

Sada činek 20 kg

alt text

Posilovací lavice, Kettlebelly a Jednoruční činky

Základem každé domácí posilovny je sada činek. V této sadě naleznete set 12 kotoučů s dvěma jednoručními osami. Sada o celkové váze 20 kg je ideálním startem při vybavování posilovny.
Posilovací lavice je nekompromisně jedním z nejduležitějších prvků každé domácí posilovny. Správná posilovací lavice Vám umožní kvalitně odcvičit řadu cviků v leže i v sedě. Posilovací lavice Vám poskytne potřebnou bederní oporu pro správné a bezpečné provedení každého cviku. Posilovací lavici doplňte o kettlebell nebo jednoruční činku a posuňte tak Váš trénink na další level!
Sklápěcí hrazda na zeď

Sklápěcí hrazda na zeď

alt text

Osa, kotouče a doplňky ke sklápěcí hrazdě

Ne každý cvičenec či fitnesák má doma dostatek místa, aby se jim do domácí posilovny vešla rozměrná a plnohodnotná hrazda. Tento problém řeší naše sklápěcí hrazda na zeď Wall Rack. Nezapomeňte na protiskluzové rukavice na cvičení, díky kterým zvládnete více přítahů bez "klouzání".
Sklápěcí hrazda Vám otevírá mnoho možností cvičení. Hrazdu můžete doplnit o posilovací osu, díky které skvěle odcvičíte například dřepy, bench press nebo třeba tlaky na ramena. Nezapomeňte také na příslušné kotouče či bumpery. Chraňte svůj krk a záda během cvičení s osou pomocí návleku na posilovací osu
Doplňky do domácí posilovny na cvičení

Doplňky pro dokonalou domácí posilovnu

alt text

Další užitečné doplňky pro skvělou domácí posilovnu

Posilovací gumy na nohy a hýždě různých odporů, podložka na cvičení či skákání přes švihadlo nebo třeb shaker na protein. Vyberte si z mnoha fitness doplňků, které vylepší Vaší domácí posilovnu.
Základem cvičení jsou posilovací gumy a expandéry. Ať už na rozehřátí nebo na obohacení různých cviků, expandéry jsou nezbytná součást každé posilovny. Nezapoměňte také na pomůcky pro cvičení s vlastní vahou jako jsou úchopy na kliky

Proteiny a doplňky stravy

Při vybavování a stavění domácí posilovny nezapomeňte také na pořízení správného proteinu a ostatních doplňků stravy. Ten správný protein Vám pomůže dosáhnout vašich fitness cílů rychleji a efektivněji. Více o proteinu a o tom, jak vybrat ten správný protein pro Vás naleznete na odkazu níže.