Co je služba BuyBack

Služba BuyBack nabízí výkup použitých produktů zakoupených v Decathlonu výměnou za dárkovou kartu.
V současné době se služba vztahuje na jízdní kola (včetně elektrokol), koloběžky, lyže, snowboardy, běžky, batohy a rakety (tenis, badminton, squash).
Jaký je proces výkupu?

Jaké jsou podmínky pro využití služby BuyBack?

Jaké jsou podmínky pro využití služby BuyBack?


- Použité produkty byly zakoupeny v Decathlonu.

- Služba BuyBack se momentálně vztahuje na použitá jízdní kola, elektrokola, koloběžky, lyže, snowboardy, běžky, batohy a rakety (tenis, squash, badminton).

- Službu BuyBack nelze využít na elektrokoloběžky.

- Zákazník má doklad o zakoupení (účtenka, faktura, nahrané údaje v zákaznickém účtu). Bez dokladu o zakoupení bohužel není možné službu BuyBack využít.

Máte další otázky ohledně BuyBack?

Nejčastější dotazy ohledně služby BuyBack:

Jaký je smysl služby BuyBack?

Smyslem této služby je zajistit druhý život produktům, které Vám již neslouží, ale mohly by být stále využívány ke sportování. Navíc získáte možnost pořídit si sportovní vybavení výměnou za použitý výrobek, který již nevyužíváte, ale mohl by dělat radost dalším sportovcům.
Vrácené produkty se po důsledné kontrole vrací do oběhu a mohou si je zakoupit další zákazníci za sníženou cenu. Jde tak o využití principu cirkulární ekonomiky.

Lze využít službu BuyBack na produkty jiných značek než Decathlon?

Ano. Jde o službu nabízenou pro produkty zakoupené v Decathlonu.

Kdy mohu přijít na prodejnu?

Rádi Vás obsloužíme na jakékoliv prodejně v rámci otevírací doby.

Potřebuji k využití služby účtenku?

Ano, pro stanovení férové ceny je potřeba s výrobkem předložit také doklad o zakoupení. Zde se Vám bude hodit vlastnictví zákaznického účtu, kde máte účtenky nahrané.

V jakém stavu mohu výrobek přinést?

Nejlepší cenovou nabídku obdržíte, pokud bude výrobek čistý a plně funkční. V případě potřeby oprav nebo očištění bude částka odkupu ponížena.

Co když je můj výrobek potřeba opravit, nebo je znečištěný?

Kolegové tyto okolnosti započítají do výpočtu ceny a poníží o jejich hodnotu celkovou částku, která Vám bude nabídnuta k vyplacení.

Může mi být odmítnut odkup výrobku?

Chceme výrobky potěšit i další zákazníky, a proto je potřeba pro ně zajistit určitou kvalitu a bezpečnost. V případě silně poškozeného, znečištěného, nebo starého výrobku je tedy možné, že bude odkup odmítnut.

Je stáří použitého produktu limitované?

Není, ale je potřeba konzultovat parametry konkrétních produktů přímo se servisním technikem.

Jak se stanovuje cena?

Cena se stanovuje podle stáří a stavu výrobku. Z těchto parametrů Vám poté naše online kalkulačka určí, jakou cenu můžete očekávat na prodejně. Je důležité pamatovat na případnou cenu servisu, pokud bude potřeba některé díly vyměnit.

Jakým způsobem mi bude zaplaceno?

Po souhlasu s vyčíslením Vám bude částka vyplacena v podobě dárkové karty.

Jak mohu využít dárkovou kartu?

Dárkovou kartu můžete využít pro nákup na veškerý sortiment jak na kamenných prodejnách, tak na e-shopu decathlon.cz po dobu 2 let. Při nákupu lze uplatnit i pouze její část.

Jaké jsou záruky na odkoupený výrobek, který poté nabízíme?

Výrobek má záruku 2 roky. V případě kol již není zdarma garanční prohlídka jako u nových kol, prohlídkou totiž projdou hned po odkupu.

Vztahuje se služba BuyBack i na produkty zakoupené v Decathlonech mimo ČR?

Ano, službu BuyBack lze využít i na produkty značky Decathlon zakoupené mimo ČR v síti prodejen Decathlon. Podmínky pro využití služby platí ve stejném rozsahu.