TOP 5 tipů na fitness vánoční dárek

Je jen málo věcí, ze kterých bude mít fitness nadšenec větší radost než z nového vybavení do jeho domácí posilovny. Ne vždy je čas na návštěvu posilovny, někdy na to zkrátka není ani nálada a někdo jednoduše upřednostňuje cvičení v pohodlí domova. Když pak milovník fitness pod stromečkem rozbalí nový kousek posilovacího či regeneračního vybavení, bude mít opravdovou radost a na jeho tváři vykouzlíte spokojený úsměv. Níže jsem pro vás připravil TOP 5 tipů na fitness vánoční dárky, které se hodí snad každému, kdo rád pracuje na své postavě a kondici.

Michal Hoos
25/11/2023
Tip

Sada činek 20 kg

Činky provázejí jakékoli posilovací tréninky snad už od dob, co člověk zjistil, že opakovaným zvedáním břemena získává postupem času větší a větší sílu. Nakládací činky jsou díky možnosti změny váhy perfektním fitness vánočním dárkem do domácí posilovny. Buď je využijete jen na kondiční cvičení se stále stejnou vahou, nebo si budete postupně přidávat a budovat sílu i svalovou hmotu. V domácí posilovně je tak může využívat i více lidí, jelikož si zkrátka každý váhu přizpůsobí aktuální potřebě a cíli.

V námi nabízené sadě činek získáte kromě dvou pevných tyčí se závitem a utahovacími maticemi také 12 litinových zátěžových kotoučů. Konkrétně se jedná o 8 kotoučů s hmotností 1 kg a 4 kotouče s hmotností 2 kg. Zátěž si tak nastavíte přesně tak, jak potřebujete, abyste dosáhli pokroku. Další kotouče si můžete časem přikoupit dle potřeby. Celou sadu dostanete v praktickém kufříku, který usnadní skladování i přenášení.

Posilovací guma 25 kg

Posilovací gumu můžeme nazvat takovou malou mobilní posilovnou do batohu. Při budování svalové hmoty pak poslouží k účinnému prokrvení svalstva, rozhýbání svalového aparátu, protažení a zpestření (i ztížení) cviků. Tento konkrétní model poskytuje při natahování odpor 25 kg, tudíž abyste ji napnuli do 200 % její délky, musíte tento odpor překonat.

S posilovací gumou můžeme provádět třeba cviky jako mrtvý tah, bicepsové zdvihy, stahování gumy směrem k zemi za účelem posílení tricepsů, kliky, tlaky nad hlavou a další. Tato posilovací pomůcka najde využití jak doma, tak třeba i na dovolené či na služební cestě. Pokud je pro vás odpor 25 kg příliš, můžete zvolit 15 kg verzi.

Akupresurní podložka

Po tvrdé dřině je třeba myslet i na relaxaci. Svaly potřebují řádně prokrvit a zahájit regeneraci. Proto se v domácí posilovně neztratí ani akupresurní podložka. Tuto podložku s rozměry 85 x 44 x 2 cm můžete použít na podlaze, na posteli či třeba na pohovce. Jakmile podložku umístíte na zvolené místo, jednoduše si na ni sednete nebo lehnete a uvolníte se. Podložka vše udělá za vás.

Princip akupresurní podložky pochází ze staré čínské medicíny a její hlavní účel je stimulace akupresurních bodů s cílem uvolnit i prokrvit svalstvo a ulevit od případné bolesti. Zpočátku se doporučuje podložku používat v oblečení a po kratší dobu (5 až 10 minut) než je doporučená maximální doba (45 minut).

Masážní pistole

A máme zde další účinný prostředek k uvolnění svalstva a jeho důkladného prokrvení. Masážní pistole funguje na bázi přesně cílených „úderů“, čímž dosáhnete hloubkové masáže a tím i opravdového uvolnění. S pomocí tohoto šikovného pomocníka promasírujete svalstvo od krku až po chodidla!

Masážní pistole nabízí ergonomickou rukojeť, 4 masážní násady a 3 stupně intenzity masáže. Je vybavena spolehlivou li-ion nabíjecí baterií, díky níž pistole zvládne 45 minut masírování na jedno nabití. Z naší nabídky si můžete pořídit také menší verzi masážní pistole.

Posilovací lavice

A opět jeden parťák snů do každé domácí posilovny. Posilovací lavice Bench 500 s maximální nosností 220 kg vám při cvičení s činkami umožní ještě důkladnější stimulaci různých svalových skupin. Například prsního svalstva, ramen, bicepsů, tricepsů a díky možnosti dostatečného náklonu i břicha. Lavice totiž nabízí náklony opěradla 0, 30, 45 nebo i 80° a 2 sklony sedadla.

S montáží si nemusíte dělat hlavu, jelikož lavice je dodávána již zkompletovaná. V případě nedostatku prostoru lavici jednoduše složíte a zastrčíte třeba pod postel nebo za skříň. Je také vybavena blokací nohou, kterou však lze před prováděním bench pressu snadno vyjmout.

Na závěr vyjádříme přání, abyste zde našli ideální dárek, kterým uděláte upřímnou radost někomu ze svých blízkých. Nebo přinejmenším inspiraci. Na fitness vybavení je skvělé to, že nejde jen o lapače prachu, ale o parťáky, kteří nám pomáhají udržet se ve formě a dobrém zdraví.