BRONVIT

Kineziologická páska classic tmavě hnědá 5cmx6m

176 Kč

6M role! Sportovní elastická páska, účinně snižuje bolest ve svalech, kloubech a zlepšuje jejich funkci. Má blahodárný vliv na hojení pohmožděnin a natažených svalů.

Barva: Tmavě hnědá

Online objednávka

Prodejce a odesílatel BronVit s.r.o.

Naše služby:

 • Vybráno DECATHLONem
 • Pouze doručení domů
 • Vrácení zdarma do 30 dnů

Popis

Tejpy BronVit se vyznačují vysokou kvalitou a pružností, dokonale přilnou k vaší pokožce díky speciálním elastickým vláknům a po nalepení se tak cítíte pohodlně a o tejpu skoro nevíte.

Tejp kopíruje každý pohyb, natahuje se a zase smršťuje, aniž by nějak omezoval svobodu pohybu. Pružnost (roztažitelnost) tejpu je, podobně jako u lidské kůže, 140 – 160 procent. Síla a váha tejpu jsou také srovnatelné s lidskou kůží, a proto tejp dokáže kopírovat všechny pohyby, aniž by vás omezoval v pohybu. Tejp je vyroben z pružné bavlněné látky z vysoce hodnotných vláken. Lepící vrstva je bez alergenů, neobsahuje ani latex. Lepící účinek se správně aktivuje až prostřednictvím tělesné teploty. Vydrží kolem 7 dní a nepoškodí se ani pod sprchou, je voděodolný a nemusíte se proto bát se s nimi koupat či si jít zaplavat. Předpokladem je samozřejmě správná aplikace tejpu. Aby se zabránilo podráždění pokožky i při delším nošení, používá se speciální vzor tkaniny, který umožňuje dýchání pokožky.

Velkou předností/výhodou tejpů BronVit je jejich všestranné využití. Nejsou pouze pro sportovce, ačkoli právě pro ně byly původně vyvinuty. Zatejpovat lze opravdu kohokoliv, od aktivních jedinců, přes seniory trpící různými svalovými bolestmi až po miminka, nejčastěji při bolestech bříška. Dokonce i tejpování zvířat je v dnešní době čím dál častější.

Vlastnosti tepju:

- Vysoká elasticita až 160%

- Voděodolnost

- Dokonalá přilnavost

- Prodyšnost

- Neobsahuje latex

- Je hypoalergenní

Pozitivní účinky tejpu:

- Tlumí bolesti

- Posiluje svaly a šlachy

- Stabilizuje klouby a zároveň podporuje pohyblivost

- Zvyšuje pružnost kůže a vyhlazuje jizvy

- Aktivuje krevní oběh

- Podporuje optimální zapojení svalstva

- Pomáhá znovu uvést do rovnováhy vnitřní systém

Základem úspěchu je vždy správně zvolený a připravený materiál, tedy tejp. Patří k němu také příprava místa na pokožce a správná technika aplikace.

PŘÍPRAVA

 1. Kvalitní „nástroj“

Ke stříhání tejpů je dobré použít kvalitní ostré nůžky. Není nic nepříjemnějšího při tejpování než špatně stříhající nůžky, které mohou porušit tkaninu tejpu.

 1. Příprava pokožky

Dbejte na to, aby pokožka byla čistá, suchá a nemastná. Pro odmaštění omyjte mýdlovou vodou a dobře osušte. Silně ochlupená místa nejsou ideální, a proto je dobré chlupy zkrátit nůžkami z manikůry.

 1. Pomoc partnera

U některých partií je obtížné nebo dokonce nemožné, aby si člověk správně přiložil tejp sám (např. záda, hýždě). Budete potřebovat pomoc partnera, ať už to bude kdokoli.

 1. Odstranění tejpu

Pro komfortnější odlepování tejpu se doporučuje před odstraněním tejp namočit mýdlovou vodou a nechat vlhkost několik minut působit. Nebo je možné použít trochu oleje a nechat jej alespoň 5 minut působit.

SPRÁVNÁ APLIKAČNÍ TECHNIKA

 1. Odměření vhodné délky

Změřte si pruh vždy přiložením nasucho, tedy bez stažení ochranné fólie přímo na místě, které budete tejpovat.

 1. Zakulacení rohů a nastřižení

Před samotným nalepením pásky zakulaťte všechny rohy nůžkami. Je to důležité, protože ostré rohy znamenají rychlejší odlepení tejpu.

 1. Odlepení ochranné fólie

Abyste odhalili lepící plochu tejpu, odtrhněte těsně před lepením část ochranné fólie, která chrání lepící vrstvu tejpu.

 1. Nalepení

Při samotném tejpování jednotlivých partií doporučujeme postupovat dle osvědčených návodů nebo videonávodů, které naleznete na různých odborných webech.

Hodnocení zákazníků