DREAMSCAPE

Dětské snowboardové vázání Faky 100 černo-žluto-modré

1 299 Kč
Buďte první, kdo napíše hodnocení
Kód : 8398110

Vázání pro mladé snowboardisty s vel. obuvi 30–33, kteří chtějí tradiční vázání se snadným utahováním.

Jediná ráčna zaručuje, že si dítě zvládne obout boty do vázání samo. Díky mnoha různým nastavením se toto vázání přizpůsobí většině bot od velikosti, a to i úzkým modelům.

Barva: Černá / Žlutá / Modrá

XS
Online objednávka

Rezervace na prodejně - bezplatné vyzvednutí od 1 h

Získejte +129 bodů za nákup tohoto produktu  

  Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
   (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

  Klíčové vlastnosti

  DRŽENÍ NA NOZE

  Dobré zpevnění nohy při rychlé jízdě (modré až černé sjezdovky).

  Rychlost akce

  Jen s jednou ráčnou Obutí i vyzutí je naprosto jednoduché.

  MOŽNOST NASTAVENÍ

  Díky řadě nastavení se přizpůsobí většině snowboardových prken.

  TLUMENÍ

  EVA pěna ve špičce a patě.

  ANATOMICKÁ PŘIZPŮSOBIVOST

  Velikost XS: 30–33.

  DRŽENÍ NA TĚLE

  Klasické zapínání. Dotahujte až do požadované míry zpevnění. Bez omezení.

  OBJEM

  Vázání + 2 disky + 8 šroubků 16 mm + 8 podložek.

  KOMPATIBILITA

  S prkny se standardními inserty nebo Burton Channel (není kompatibilní s Burton 3D).

  Technické informace

  Slovo produktového manažera

  Ze zkušenosti víme, že dětem i rodičům vyhovuje, když si dítě dokáže nazout a vyzout vázání samostatně. Vázání se dvěma přezkami jsou však poměrně složitá. Jediná ráčna a asymetrický pásek na suchý zip jsou naprosto postačující a umožňují rychlou jízdu, řezání oblouků i skoky.

  Systém utažení

  Hlavní součástí tohoto vázání je jediná ráčna pro stažení kotníku a asymetrický strap, který překrývá prsty (což je nezbytné pro jízdu zády k oblouku). Vše je kvůli dětem zjednodušeno.

  Možnosti nastavení

  Výchozí nastavení vyhovuje většině uživatelů. Můžete jej nicméně dle potřeby nastavit. Upravit lze: - sklon spoileru (canting);
  - pozici strapu s ráčnou.

  Postoj (rozteč vázání)

  Přizpůsobte si dle potřeb dítěte. U všech snowboardů je nicméně vyznačena doporučená rozteč vázání (recommended stance), a to pomocí značek umístěných mezi inserty pro vázání. Větší rozteč znamená sníženou jízdní pozici, a tím i větší stabilitu. Usnadňuje rovněž rotace ve vzduchu. U freestylových prken je doporučená rozteč obvykle větší než u all-mountain snowboardů.

  Jak změnit rozteč na prkně?

  Co se týče snowboardů na sjezdovku či mimo sjezdovku, pokud chcete mít nohy blíže u sebe, doporučuje se posunout pouze přední vázání. Pokud naopak chcete mít nohy dál od sebe, doporučuje se posunout pouze zadní vázání. Cílem je ponechat těžiště mírně vzadu pro snazší vykrajování oblouků a lepší vztlak při jízdě v prašanu. Co se týče snowboardů na freestyle (symetrických),
  u nich je lepší posunout obě vázání, aby zůstalo těžiště přímo ve středu.

  Jaké na vázání nastavit úhly?

  Pro freeride doporučujeme nastavit úhel +18° vpředu a 0° vzadu. Pro jízdu na sjezdovce a v jejím okolí zvolte úhly +18° a -6°. Otevřenější pozice zadní nohy usnadňuje držení ramen v rovině s prknem. Pokud prkno budete používat pouze na freestyle, klidně nastavte symetrické úhly +15° a -15° např. Volba úhlů na vázání je velmi osobní, vyzkoušejte jich klidně několik a až pak se rozhodněte, která mu vyhovuje nejvíce.

  Nezapomeňte boty na prkně vycentrovat.

  Vázání se středovým diskem na 4 šroubky je možné posouvat podél osy a obvykle je lze nastavit do 5 různých poloh. Toto nastavení slouží k vycentrování boty na snowboardu a zabraňuje přílišnému vyčnívání nohy přes hranu prkna. To by totiž zaručeně vedlo k pádu. Bota musí na obou stranách přesahovat prkno stejně. Disk je také možné otáčet o 90°, a tím pozměnit rozteč určenou inserty. V takovém případě však není možné boční vycentrování.

  Kompatibilita s prkny Burton Channel

  Snowboardová značka Burton má svůj vlastní systém montáže vázání – Channel. Vázání se šroubuje na dva posouvatelné inserty, s nimiž se prkno prodává.
  Použití našeho disku umožňuje namontovat naše vázání i na systém Channel.
  Nicméně naše šrouby s Channelem kompatibilní nejsou, protože mají jiný průměr. Inserty Burtonu jsou odlišné od ostatních na trhu. Bude tedy potřeba, abyste si pořídili šrouby od Burtonu.

  Záruka

  2

  Hmotnost

  1.128 kg

  Koncepce a technologie výrobku

  Složení

  Pěna: 50.0% Ethylenvinylacetát , 50.0% Nerezová ocel Rám: 100.0% Polypropylen

  RADY PRO SKLADOVÁNÍ

  Před každou jízdou dotáhněte všechny šroubky. Přes léto můžete vázání ponechat na snowboardu.

  TESTY

  Všechny výrobky Decathlonu určené na snowboard se testují v reálných podmínkách přímo na svahu. Ve sněhu, v mrazu, zkrátka za všech podmínek, s nimiž se lze na sjezdovce, v prašanu nebo ve snowparku setkat. Týmy vývojářů, produktoví manažeři, návrháři a inženýři se starají o to, aby výrobky odpovídaly skutečným potřebám sportovců.

  Návod k použití

  Výrobek je určen k použití pro jízdu na snowboardu. V případě, že budete výrobek používat i k jiným aktivitám, nemusí vám poskytnout dostatečnou ochranu. Důrazně doporučujeme při lyžování a snowboardingu nosit přilbu, chránič páteře a ochranné šortky.

  Hodnocení zákazníků

  Otázky a odpovědi