1 turistická nastavitelná hůl A200 fialová

249 Kč

Tato hůl je určena na příležitostnou turistiku v kopcovitém terénu.

Hůl stvořená pro chůzi v horách: delší rukojeť pro snadnější chůzi v příkrém terénu, nastavitelné poutko. A jednoduchý a spolehlivý systém nastavení Push Pin.

Otázky a odpovědi
Barva: Čokoládová / Jasně růžová / Černošedá
Doručení domů
Dostupné
Bezplatné vyzvednutí na prodejně

Klíčové vlastnosti

Ergonomický tvar

Ergonomický tvar

Rukojeť z měkké tvarované 2D pěny. Rozšířený vrch rukojeti. Nastavitelné poutko.

Možnost nastavení

Možnost nastavení

Jednoduchý a spolehlivý systém nastavení Push Pin. 110/115/120/125/130 cm.

Hmotnost

Hmotnost

230 g/hůl.

Skladnost

Skladnost

3 teleskopické díly. Délka složené hole: 57 cm.

Odolnost

Odolnost

Hliník 7075-T6 / 6061-T6. Průměry trubek 20/18/16 mm. Wolframová špička.

Kompatibilita

Kompatibilita

Letní talířek je součást balení, lze sundat nebo vyměnit.

Technické informace

Jak tato hůl vznikla?

Navrženo a testováno naším vlastním týmem, který sídlí na úpatí hory Mont Blanc. Tento model vychází z modelu A100, jen jsme jej trochu vylepšili, aby odpovídal potřebám horské turistiky. Stále je vybaven systémem Push Pin a má naddimenzované trubky. Oproti předchozímu modelu je ale delší (až 130 cm), má nastavitelné poutko nezbytné pro oporu při chůzi z/do kopce, má delší pěnovou rukojeť, kterou lze uchopit vícero způsoby, a wolframový hrot, který je vhodný i na chůzi v kamenitém terénu.

Jak hole nastavit na správnou délku?

Předloktí ruky, kterou hůl držíte, musí svírat pravý úhel s tělem. Pro nastavení délky zatlačte na výstupek tak, aby se uvolnil z dírky. Pak posouvejte hůl tak dlouho, než se dostane k požadované dírce a zablokuje se. Při nastavování se můžete řídit čárou zvýrazněnou na spodní trubce. Nikdy nepřekračujte značku „STOP“. Hůl by se pak mohla při používání zlomit.

Návod k použití

Turistické hole jsou určeny k tomu, aby vám pomáhaly držet rovnováhu, usnadnily chůzi a celková námaha se rozdělila mezi paže a nohy. Aby byla při používání holí zajištěna vaše maximální bezpečnost, před každou túrou (i při ní v pravidelných intervalech) kontrolujte dotažení/zablokování všech částí a do holí se pořádně opřete. Za bouřky nenoste na batohu.

Údržba

Správná údržba holí je zárukou jejich optimálního fungování a zároveň prodlouží jejich životnost. Pokud se při používání mohla do holí dostat voda, rozmontujte je před uložením na jednotlivé díly a nechte zcela vyschnout. Prach, bláto a jiné znečištění omývejte vodou nebo na sucho jemným kartáčem nebo štětcem. Jakmile budou hole zcela suché, jednotlivé díly můžete opět smontovat a hole uložit. Nedoporučujeme hole olejovat ani jinak promašťovat.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hřídel/rukojeť 100% Hliník Rukojeť 100% Polyuretan

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Před uskladněním hole povolte, prodloužíte tak jejich životnost. Skladujte na suchém místě.

TESTY

Abychom správně stanovili zátěžové limity, změřili jsme, jaká síla a tlak jsou na hole vyvíjeny v těch nejnáročnějších situacích. Během vývoje musel každý model projít laboratorními testy, které simulovaly zátěž hole při chůzi (tlak, prohnutí ve třech bodech...), dokud se nezlomila. Testuje se i každá část zvlášť (jak dobře drží jednotlivé díly u sebe atp.). Během výroby pak celé toto testování pravidelně opakujeme, abychom si byli jistí, že kvalita holí je stále stejná.

Schváleno

Testování v terénu. Kromě laboratorních testů také každý model prochází testováním v terénu, to má na starosti Théo, náš inženýr pro testování výrobků. Testy v terénu umožňují ověřit některé deklarované vlastnosti např. pohodlí, snadnost sestavení, míru vibrací atd. Životnost holí je pak ověřována speciálním testem, při kterém se hole testují na vzdálenost 500 km.

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi

Podobné produkty