Trekové hole

Trekové hole jsou jedinečný pomocník na dlouhé výlety. Nejenom, že zrychlují vaše tempo, ale také díky nim zapojíte celé tělo, podpoří vaši stabilitu v náročném terénu a pomáhají i při cestě z kopce. Hodí se na občasné výšlapy, ale též intenzivní použití. A to jak v lese, tak i v horách. Podívejte se dále na naše turistické batohy a krosny či outdoorové lahve a hydrovaky.

Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
549 Kč
1 turistická hůl MT 500 All Season
FORCLAZ

1 turistická hůl MT 500 All Season

(99)
Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
4.6/5 podle 5749 Hodnocení z webu a z prodejen

PROČ POUŽÍVAT TREKOVÉ HOLE

Používání trekových holí má mnoho výhod, které mohou usnadnit a zlepšit vaši turistiku nebo výlet do přírody.Trekové hole poskytují pevnou oporu pro nohy, což znamená, že se méně unavíte, když chodíte po nezpevněném terénu. Tyto hole jsou také vybaveny speciálními hroty, které zvyšují stabilitu a bezpečnost na strmém nebo kluzkém terénu.Trekové hole umožňují efektivnější pohyb, což znamená, že spotřebujete méně energie při chůzi po nezpevněném terénu.Speciální hroty na trekových holích poskytují lepší adhezi na kluzkém povrchu, což snižuje riziko pádu nebo zranění. Hole tedy zvyšují stabilitu a bezpečnost na strmém nebo kluzkém terénu. Vhodné jsou přitom do všech terénů, od měkkého sněhu po kamenitou cestu, takže vás mohou doprovázet všude. K tomu přispívá i fakt, že jsou lehké a snadno se skládají, takže je snadno přenesete v batohu nebo cestovním zavazadle.

KONSTRUKCE TREKOVÝCH HOLÍ

Nejčastěji se setkáváme s teleskopickými holemi. Jsou totiž snadno nastavitelné na správnou délku a velmi skladné. Sestávají ze dvou, tří nebo více dílů. Na trhu se v největší míře nabízejí hole třídílné, které poskytují podporu v chůzi se zátěží, ale i tzv. „fast hikingu“, tedy rychlochůzi bez zátěže. U skládacích holí jsou jednotlivé díly spojeny lankem. Taková hůl je velmi skladná a snadno se vejde do postranní kapsy turistického batohu.

NASTAVENÍ DÉLKY TREKOVÉ HOLE

Nastavení trekových holí je důležité pro jejich správnou funkci a pohodlí při chůzi. Způsob nastavení se u různých modelů liší.Pevné hole mají pevnou výšku, kterou nelze měnit. Teleskopické hole mají nastavitelnou výšku, kterou lze měnit podle potřeby. Některé modely teleskopických holí mají kolíky nebo závity pro nastavení výšky. Některé modely holí mají také páčku nebo tlačítko pro snadné nastavení výšky.
Pro správné nastavení výšky trekové hole se doporučuje, aby byl vrchol hole ve stejné úrovni jako kotník při stoji na rovné ploše. To zajistí správnou funkci hole a pohodlí při chůzi.Je důležité mít na paměti, že výšku hole může být třeba upravit podle terénu, na kterém se právě nacházíte, aby bylo zajištěno nejen pohodlí, ale i bezpečnost. Například na strmém svahu by měla být výška hole nastavena nižší, aby se zvýšila stabilita, naopak na rovinatém terénu může být výška hole nastavena vyšší pro pohodlnější chůzi.
Před prvním použitím je dobré si vyzkoušet hole na kratší trase, abyste se ujistili, že jsou správně nastavené a pohodlné.

NÁHRADNÍ DÍLY K TREKOVÝM HOLÍM

Rozbil se vám díl vaší turistické hole? Nebojte, neznamená to, že byste hned museli kupovat nové. K dispozici je celá řada náhradních dílů k trekovým holím pro jednotlivé modely. Ať už se jedná o celý spodní segment hole, hrot, nebo náhradní blokátor pro nastavení výšky. V závislosti na ročním období lze na holích měnit letní a zimní talířky. Zatímco letní talířky mají menší průměr a zabraňují zaseknutí hole mezi kamínky nebo ve štěrbinách, široké zimní talířky zajistí, že se hole nezaboří ve sněhu příliš hluboko.

Darujte radost ze sportu

dárkovou kartou

Darovat dárkovou kartu