Zimní outdoorové bundy

Zimní outdoorové bundy jsou navrženy, aby udržely tělo v teple a suchu v náročných zimních podmínkách. A to nejen při turistice, ale i v běžném životě. Velký důraz klademe nejen na funkčnosti, ale i design, abyste v nich mohli vyrazit třeba i do města, stejně jako v zimních outdoorových botách.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
Muž v dešti v turistické bundě.
JAK VYBRAT TURISTICKOU BUNDU Bunda je nejdůležitější součást vašeho turistického outfitu. Potřebujete ji mít u sebe prakticky celý rok...
ECODesign
1 299 Kč -30%
899 Kč
*Od 8. 2. 2023 až do vyčerpání zásob
499 Kč -20%
399 Kč
*Od 3. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
4.7/5 podle 5882 Hodnocení z webu a z prodejen

Zimní outdoorové bundy

Zimní outdoorové bundy jsou stvořeny pro objevování světa v chladném zimním počasí, ať už venku mrholí, mrzne či sněží. Jsou však vhodné nejen na turistiku v přírodě, ale i na běžné nošení do města v zimních měsících. Svrchní materiál zimních outdoorových bund je jak nepromokavý, aby neprosákl vodou či tajícím sněhem, tak i větruodolný. Od klasických nepromokavých outdoorových bund se zimní modely liší izolační vrstvou navíc, kterou může tvořit vatová výplň či fleecová vložka.

Vatová výplň má díky své struktuře nejen skvělé izolační vlastnosti, ale zároveň nenasákne snadno vodou a tudíž se i ve větším vlhku její tepelné vlastnosti mění minimálně (na rozdíl od peří, které snáší vlhko poněkud hůře). Fleece také skvěle izoluje teplo, a zároveň je to velmi lehký a měkký materiál, který je velmi pohodlný a příjemný na nošení. Při přímém kontaktu s vodou nasákne ze začátku jen minimum kapaliny a nadále skvěle uchovává teplo. Pokud se více promočí, rychle schne.

JAK SE OBLÉCI NA ZIMNÍ TÚRY

Na zimní turistiku či jakýkoliv jiný pobyt venku v zimním období doporučujeme dodržovat pravidlo tří vrstev:
1. vrstva: funkční spodní prádlo odvádí vlhkost od pokožky, aby zůstala suchá. Skvělé je spodní oblečení z merino vlny.
2. vrstva: musí být hřejivá a zároveň odvádět pot (fleecová mikina, svetr).
3. vrstva: musí ochránit před vnějšími vlivy jakými jsou déšť, sníh a vítr.
Je ale třeba nezapomenout ani na končetiny a hlavu. Některé zimní outdoorové bundy proto mají kapuci lemovanou umělou kožešinou, která nejen zlepšuje tepelný komfort, ale chrání i před vánicemi. Zateplené kapsy, které bývají šité z měkkých hřejivých materiálů, jako je fleece, zase velmi dobře poslouží k zahřátí rukou.

CO JE TO VODNÍ SLOUPEC?

Údaj v milimetrech udávající výšku vodního sloupce a vyjadřující schopnost materiálu odolávat tlaku vody. V laboratoři se na kus materiálu postaví válec, který se postupně plní vodou. S přibývající kapalinou roste tlak na materiál. Výška vody ve válci, kde ještě nedošlo k průniku skrz materiál, je udávaný vodní sloupec. Aby mohla mít bunda označení „nepromokavá“, musí odolat minimálnímu tlaku 2 000 mm.

dárkovou kartou

Darovat dárkovou kartu