Outdoorové bundy 3v1

Outdoorové bundy 3v1 nabízí univerzální řešení pro různé outdoorové aktivity při různém počasí. Tyto bundy se skládají ze dvou oddělitelných vrstev - vnější nepromokavé vrstvy a vnitřní izolační vrstvy, které mohou být nošeny samostatně nebo spolu. Jako vnitřní vrstvu najdeme buď fleecovou mikinu nebo prošívanou bundu plněnou peřím či syntetickým vláknem. Prohlédněte si také další typy outdoorových bund.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
Muž v dešti v turistické bundě.
JAK VYBRAT TURISTICKOU BUNDU Bunda je nejdůležitější součást vašeho turistického outfitu. Potřebujete ji mít u sebe prakticky celý rok...
3 899 Kč -43%
2 199 Kč
*Od 28. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
4.5/5 podle 2360 Hodnocení z webu a z prodejen

Turistické bundy 3v1

Turistické bundy 3v1 jsou ideálním společníkem na vaše výpravy, pokud během nich očekáváte rychlé a intenzivní změny počasí. Bunda 3v1 se skládá ze samotné lehké nepromokavé bundy a speciální fleecové nebo vatové mikiny, která se dá spojit s bundou, čímž vznikne teplá nepromokavá bunda. Bundu lze tedy použít třemi různými způsoby a lze upravit míru ochrany před deštěm a úroveň hřejivosti v závislosti na počasí –⁠ může to být hřejivá zimní bunda do chladných nízkých teplot, lehká bunda do deště či fleecová nebo vatová lehká bunda/mikina do teplejších měsíců.

Svrchní bunda

Svrchní vrstvu bund 3v1 tvoří nepromokává bunda, která má buď základní zátěr proti dešti, či pro pokročilejší uživatele membránu.
Výhodou bund se zátěrem je nižší cena, nevýhodou je pak pouze dočasná impregnace, kterou je potřeba pravidelně obnovovat nějakou formou impregnace například sprejem. Bundy se zátěrem také bývají méně prodyšné. Také je zde náchylnost k poškození nepromokavého filtru (protože zátěr je jen vnější úprava látky, není zapuštěn hlouběji do tkaniny) a tím i ztráta nepromokavosti. Při pravidelné údržbě se však nemusíte o voděodolnost výrobku obávat. Pro obnovu impregnace můžete například použít impregnační sprej).

Bundy s membránou jsou vyrobené ze speciální látky, která má ve své struktuře mikroskopické póry. Ty jsou příliš malé na to, aby jimi prošly dešťové kapky, avšak dostatečně velké, aby skrz ně prošla molekula páry. Odvádí tedy pot od těla a zároveň veškerá vnější voda zůstává na jejím povrchu. I tyto bundy je však třeba jednou za čas ošetřit impregnačním sprejem v namáhaných částech, například na ramenech, kde se o ně otírají popruhy batohu. Jinak je nepromokavost téměř trvalá až do konce životnosti výrobku. Nevýhodou těchto bund bývá především cena, která může být vyšší než u bund se zátěrem, avšak na oplátku tyto bundy nabídnou skvělou voděodolnost a paropropustnost, takže ať budete mít při turistice sebedeštivější počasí, zůstanete vždy v suchu.

Na závěr je důležité zmínit, že je třeba nezaměňovat termíny „nepromokavost materiálu“ (textilie) s „nepromokavostí výrobku“ (celého výsledného produktu). Pokud nemá bunda vodotěsně opatřené i švy, může být vyrobena z nejlepší membránové látky, ale déšť se skrz bundu stejně dostane. Veškeré naše bundy jsou proto testovány metodou shower–⁠test, která zajišťuje, že je nepromokavý celý výrobek.

Vnitřní vrstva

Vnitřní vyjímatelnou vrstvu bund 3v1 tvoří tři různé typy mikin –⁠ fleecová, prošívaná vatová nebo prošívaná péřová. Fleecová mikina je nejlehčí ze tří výše zmíněných možností a skvělá do mírného počasí, fleece skvěle izoluje teplo a zároveň je velmi lehký, měkký, pohodlný a příjemný na nošení. Jeho výhodou při vystavení případné vlhkosti či nečekanému dešti je, že při při přímém kontaktu s vodou po něm ze začátku kapalina steče a vsákne se jen minimum. I mírně navlhlý fleece nadále udržuje teplo a pokud se promočí více, snadno schne. Fleece je také skvělou alternativou pro ty, kteří jsou alergičtí na klasickou vlnu. Prošívaná mikina s vatovou výplní je o poznání teplejší než fleecová. Vata je díky své struktuře nejen skvělý izolační materiál, ale udrží si své tepelné vlastnosti i při vystavení zvýšené vlhkosti a navíc nenasákne tak snadno vodou, takže promočit ji je těžší. Prošívaná péřová mikina je nejteplejší ze všech třech. Peří jako takové (stejně jako vata či fleece) nehřeje, ale izoluje teplo od okolí tím, že zabraňuje cirkulaci vzduchu. Péřová mikina má také výhodu ve své hmotnosti a skladnosti. Je velmi lehoučká a lze ji sbalit do malého kompaktního válečku. Díky těmto třem výhodám (skvělá tepelná izolace, ultralehkost a ultraskladnost) může být skvělým pomocníkem například na horské zimní túře v hlubokých suchých mrazech. Pro péřovou mikinu je největším nepřítelem voda, kvůli které přichází o svou načechranost a tím i o své hřejivé vlastnosti. Proto se nehodí do příliš vlhkého počasí a již vůbec ne do deště. Pokud by mikina zmokla, je třeba ji nechat plně vyschnout, což může klidně trvat i déle než týden.

dárkovou kartou