LEHKOST A DYNAMIKA

Nový model závodních bot s karbonovým plátem a pěnou VFOAM PLUS. V těchto botách značky Kiprun budete ještě rychlejší a pokoříte svůj osobní rekord. Model KD900X LD byl vytvořen ve spolupráci s elitními běžci a je určen pro zkušené a rychlé běžce na závody na dlouhé vzdálenosti.

Hmotnost: 170 g ve velikosti 38, 206 g ve velikosti 42

Drop: 4 mm

Došlap: neutrální

VÝVOJ KD900X LD

Vývoj nového modelu obvykle trvá 12 až 18 měsíců. Model KD900X LD však vznikl během pouhých 8 měsíců. Tato bota je spojena s Yoannem KOWALEM, prvním elitním běžcem, který se přidal to týmu KIPRUN v lednu 2022. V březnu vyzkoušel model KD900X na půlmaratonu v Lille. Zaběhl za 1:02.

V říjnu téhož roku ho čekal první maraton v Londýně a požadoval boty, které by byly vhodnější na delší vzdálenosti. O 8 měsíců později stál na startu v modelu KD900X YOKO, z něhož se pozdeji vyvinul model KD900X LD. Těchto 8 měsíců se náš vývojový tým soustředil na vylepšení modelu KD900X.

Co se zlepšilo? V první řadě váha. Nový model je o 10 % lehčí. Přední část je silnější, drop byl snížen na 4 mm (oproti 8 mm u KD900X). Podešev je měkčí a pata symetričtější. Byla použita jiná pěna, a to VFOAM PLUS. Cílem bylo zachovat návrat energie a odraz a zároveň poskytnout lepší odpružení.

Klikněte na obrázek a zjistěte více informací.