DREAMSCAPE

Pánský snowboard na all mountain a freestyle SNB 100

3 799 Kč
Kód : 8660203

Ultra hravé a velmi snadno ovladatelné prkno, na kterém se naučíte jezdit na snowboardu raz dva!

S prohnutím flat, velkým rockerem a vyšší pružností se minimalizuje riziko zaseknutí hrany. Na sjezdovce se budete jen bavit a učit se jezdit!

Barva: Šedá

 • 152cm Není skladem
 • 156cm undefined
 • 160cmidwide undefined

Získejte +379 bodů za nákup tohoto produktu  

  Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
   (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

  Klíčové vlastnosti

  UNIVERZÁLNÍ VYUŽITÍ

  70 % sjezdovky, 10 % volný terén, 20 % snowpark.

  Ovladatelnost

  Nízká torzní tuhost. Prkno se velmi snadno ovládá a je velmi hravé.

  Vztlak

  Vztlak v prašanu podporuje prohnutí flat a velký rocker

  PŘILNAVOST

  Dobrá přilnavost a snadnější smýkání díky velkému rockeru.

  ANATOMICKÁ PŘIZPŮSOBIVOST

  Délka 152 cm: 167–174 cm. 156 cm: 171–178 cm. 160 cm Mid Wide: 1,75 až 1,90 m.

  TUHOST

  flex index 3/10. Ideální pro začátečníky.

  TOLERANCE

  Nízká torzní tuhost. Prkno se velmi snadno ovládá a je velmi hravé.

  Technické informace

  Technické parametry

  Extrudovaná skluznice. Dřevěné jádro (topol, 20 mm). Počet insertů: Počet insertů:10 + 10, TWINTIP, SMĚROVÉ,20 mm. Délka 152 cm:
  Šířka špičky: 291 mm / středu: 250 mm / patky: 291 mm (rádius 8,2 m). Doporučená rozteč: 540 mm. Délka 156 cm. Šířka špičky: 295 mm / středu: 253 mm / patky: 295 mm (rádius 8,5 m). Doporučená rozteč: 550 mm. Délka 160 cm Mid Wide: Šířka špičky: 309 mm / Šířka středu: 265 mm / Šířka patky: 309 mm (rádius 8,5 m). Doporučená rozteč: 575 mm.

  Jakou vybrat velikost prkna?

  Obecně se pro všestranné použití nebo začátky doporučuje zvolit prkno o -15 až -20 cm kratší, než je výška postavy (např. dívka měřící 166 cm může sáhnout po snowboardu dlouhém 155 až 160 cm).
  Kratší snowboard je lépe ovladatelný a rovněž se doporučuje jezdcům, kteří mají vzhledem ke své výšce nízkou váhu.
  Delší prkno poskytuje lepší stabilitu při rychlé jízdě.
  152 cm (30–60 kg) => od 167 do 174 cm;
  156 cm (50–80 kg) => od 171 do 178 cm
  160 cm MID WIDE (70–90 kg) => od 175 do 190

  Slovo produktového manažera

  Prkno SNB 100 je nejméně náročné na ovládání a nejvíce hravé z celé řady. Je to prkno na seznámení se se snowboardingem a úplné začátky. Snadno se ovládá, je velmi tolerantní a zvládne i základní freestylové prvky.

  Typ terénu / použití

  Snowboard SNB 100 vám při učení odpustí drtivou většinu chyb. Na sjezdovce se na něm snadno zatáčí na jakémkoliv sněhu, zároveň je ale dost přilnavé na to, aby vám dodalo jistoty na zmrzlém sněhu. S prohnutím flat a velkými rockery umožňuje začátečníkům naučit se jezdit a osahat si i freestyle. Pokud hledáš cenově dostupné prkno na jibbing, je tenhle měkčí model přesně pro tebe.

  Směrový snowboard TwinTip

  Tvar snowboardu (shape): twin tip. Tento tvar je vepředu i vzadu zcela symetrický a vycentrovaný, takže umožňuje jízdu na obě strany. Aby bylo prkno co nejuniverzálnější, posunuli jsme inserty o 20 mm a vytvořili tak „falešný“ Twin Tip, směrové prkno jen tak, aby to stačilo na naučení.

  Nulové prohnutí a dlouhý rocker

  Nulové prohnutí je tím nejlepším kompromisem mezi prohnutím klasickým, poskytujícím přilnavost a dynamiku, a camber prohnutím, které zajišťuje stabilitu v obloucích, ale menší přilnavost. Pro začátečníky je perfektní, neboť: prohnutí typu flat zajišťuje stabilitu na sjezdovce i překážce a dlouhý rocker v parku umožňuje toleranci chyb, jelikož je velmi stabilní a dokáže si poradit s jakýmkoliv terénem.

  Pružný flex 3/10.

  Flex je podélná tuhost prkna. U snowboardu Endzone 100 je přibližně 3/10, tj. hravý, velmi tolerantní flex. Flex je vyrovnaný po celé délce snowboardu (od špičky po patku), takže se lze spolehnout, že prkno bude stejně bezpečné i hravé ve snowparku i na sjezdovce. Na druhou stranu bude mít horší přilnavost v rychlejších řezaných obloucích na zledovatělém sněhu a oproti Endzone 500 bude také mít menší pop.

  Nízká torzní tuhost a tolerance

  Torzní tuhost (tuhost ve středu mezi vázáním) snowboardu je přibližně 2/10. Prkno má dobrou točivost a odpouští chyby na hraně. Pružnější prkno znamená o něco volnější pohyb nohou. To je důležité zejména pro začátečníky, protože prkno pak toleruje chyby hranění. Pružný flex je vhodný i na freestyle. Perfektní na pořádné triky!

  Setback 20 mm

  Setback znamená, že body kontaktu prkna se sněhem nejsou stejně vzdálené od středu prkna, ale jsou posunuty více dozadu. Vázání je tedy rovněž posunuto o stejnou vzdálenost směrem k patce. Setback 20 mm, tj. velmi malé posunutí, se užívá u univerzálních, téměř vycentrovaných prken tvaru Twin Tip umožňujících jízdu v obou směrech a poskytuje rovnováhu při otáčení na sjezdovce i při rotacích.

  Jak často je třeba snowboard voskovat?

  Snowboardy se prodávají navoskované. A jako všechny ostatní snowboardy nebo lyže následně vyžadují pravidelnou údržbu. Ideální je voskovat skluznici po každém pátém výjezdu, minimálně pak alespoň jednou ročně.
  Voskovat je možné na začátku sezóny pro zlepšení skluzu nebo na konci sezóny – skluznice vosk během léta absorbuje.

  Kvalita skluzu extrudované skluznice

  Skluznice jsou vyráběny z polyetylenu (PE) , existují však 2 odlišné způsoby výroby:
  extrudovaná skluznice s nižší hustotou polyetylenu a slinutá skluznice z polyetylenu s vyšší hustotou (méně pórů, více PE). Extrudovaná skluznice poskytuje standardní skluz, dobrou odolnost a dlouhou životnost.

  Co u snowboardu znamená označení „Wide“?

  Snowboard „Wide“ je o širší než běžná prkna. Díky tomu jezdcům s větší velikostí bot nepřesahují boty z prkna ven, což jinak může přivodit nejeden pád. Širší prkno má také lepší vztlak v prašanu. Označení Wide se odvíjí od šířky prkna přímo uprostřed. V Decathlonu používáme následující označení:
  do 245 mm je to úzké prkno / vel. bot 36–40. Šířka 246–255 mm je normální prkno / vel. bot 38–42. Šířka 256–265 mm je Mid Wide prkno / vel. bot 41–44. Šířka 266 mm a víc je wide prkno / vel. bot 43–49.

  Je možné nechat si vázání na prkno namontovat přímo v prodejně?

  Ano.
  Najdete zde odkaz na instruktážní video k namontování vázání, nicméně vázání si můžete nechat namontovat už přímo v prodejně. K tomu vezměte s sebou své snowboardové boty, abychom mohli vše seřídit správně :

  1.
  Předozadní vycentrování vázání, aby boty nepřesahovaly buď špičkou nebo patou prkno nerovnoměrně. Nastavení pásků, aby bylo možné vázání dobře dotáhnout právě na vaše boty.

  Hmotnost bez vázání

  Délka 152 cm: 2767 g +/- 6 %. Délka 156: 2670 g +/- 6 %.
  Délka 160 cm: 2966 g +/- 6 %.

  Koncepce a technologie výrobku

  Složení

  Deska 40% Epoxidová pryskyřice , 30% Dřevo, 25% Skelné vlákno , 5% Ocel

  RADY PRO SKLADOVÁNÍ

  Na konci dne vysušte hrany, abyste zabránili vzniku rzi. Voskujte po každých pěti použitích. Přes léto chraňte před sluncem. Vázání můžete ponechat na desce snowboardu.

  TESTY

  Všechny výrobky Dreamscape od Decathlonu určené na snowboard se testují v reálných podmínkách přímo na svahu. Ve sněhu, v mrazu, zkrátka za všech podmínek, s nimiž se lze na sjezdovce, v prašanu nebo ve snowparku setkat. Týmy vývojářů, produktoví manažeři a návrháři se starají o to, aby výrobky odpovídaly skutečným potřebám sportovců.

  Schváleno

  Schválili snowboardisté.

  Obrázky

  Pánský snowboard na all mountain a freestyle SNB 100
  Pánský snowboard na all mountain a freestyle SNB 100
  Pánský snowboard na all mountain a freestyle SNB 100
  Pánský snowboard na all mountain a freestyle SNB 100
  Pánský snowboard na all mountain a freestyle SNB 100
  Pánský snowboard na all mountain a freestyle SNB 100

  VIDEO

  Hodnocení zákazníků

  Otázky a odpovědi