Krosny

Krosny jsou turistické batohy s objemem větším, než 41 litrů. Do nich už si sbalíte vybavení i na několikadenní trek. Mají lehkou konstrukci, aby zbytečně nepřidávala váhu. Jejich zádový systém je dobře nastavitelný a disponují také bederním pásem, aby bylo jejich nošení pohodlné i po několik dní. Turistkám doporučujeme navštívit kategorii dámských turistických batohů, kde najdou batohy s konstrukcí respektující odlišnosti ženských zad.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
Žena otočená zády s turistickým batohem na zády.
JAK VYBRAT BATOH A KROSNU I když se může zdát, že jsou si jednotlivé batohy velice podobné, každý typ má své určení...
2 299 Kč
3 299 Kč
2 799 Kč
2 799 Kč
4 999 Kč
1 799 Kč
4.5/5 podle 1725 Hodnocení z webu a z prodejen

KROSNA NA VAŠE NĚKOLIKADENNÍ DOBRODRUŽSTVÍ

Krosna je typ turistického batohu s objemem 41 a více litrů. Je nezbytným vybavením pro ty, kteří se vydávají na vícedenní turistické výpravy nebo expedice. Tento typ batohu je navržen tak, aby dokázal pojmout veškeré potřebné vybavení včetně jídla, vody, oblečení a dalších nutností a zároveň být pohodlný a snadno přizpůsobitelný tělu nositele.

Vybavení a konstrukce krosny

Krosna na turistiku má obvykle mnoho oddělení a kapes, které umožňují snadnou organizaci věcí a snadný přístup k nim. Vnitřní oddělení jsou obvykle polstrovaná a navržena tak, aby chránila věci uvnitř batohu. Venkovní kapsy jsou vhodné pro snadný přístup k věcem, jako jsou mapy, jídlo nebo voda.

Krosny jsou obvykle vyrobeny z voděodolného materiálu, jako je nylon nebo polyester, což zajišťuje ochranu věcí uvnitř batohu před deštěm a vlhkostí. Konstrukce batohu by měla být robustní a odolná, aby vydržela náročné podmínky, které mohou být spojeny s turistickými výpravami.

Krosna – pohodlí a ergonomie

Turistické krosny mají často nastavitelné ramenní popruhy a bederní pásy, aby byly pohodlné a snadno se přizpůsobovaly tělu nositele. Bederní pás umožňuje rozložit váhu batohu rovnoměrně na boky a snížit zátěž na ramena. Ramenní popruhy by měly být polstrované, aby se snížilo tření a tlak na ramena a hrudník. Turistické krosny také mohou mít polstrované zadní díly, které zajišťují pohodlí a ochranu před tvrdými věcmi, které by se mohly nacházet uvnitř batohu.

Při výběru turistické krosny je důležité zvážit délku vašeho výletu a druh aktivity, pro kterou budete batoh používat. Pokud plánujete vysokohorskou turistiku nebo horskou expedici, měla by být krosna dostatečně velká, aby pojala veškeré nutné vybavení, jako jsou tepelné vrstvy, karimatky, spací pytle a případně i stan. Pokud se však jedná o kratší výlety, může být krosna až příliš velká. V tom případě doporučujeme podívat se spíše na turistické 30l batohy.

Krosny mohou mít různé praktické doplňky, jako jsou integrované pláštěnky na ochranu batohu před deštěm, popruhy na připevnění trekových holí, či další užitečné vychytávky.

Tipy pro správné nošení krosny

Při nošení turistické krosny je důležité dbát na správné rozložení váhy, aby se minimalizovala zátěž na ramena. Bederní pás by měl být nastaven tak, aby batoh seděl na bocích a pás byl vysoko nad boky, aby mohl efektivně přenášet váhu. Ramenní popruhy by měly být nastaveny tak, aby seděly pohodlně na ramenou, ale nebyly příliš utažené, aby nedošlo k omezení krevního oběhu.

Při nákupu turistické krosny je důležité zvážit své individuální potřeby včetně délky výletu, počasí a typu aktivity, pro kterou bude krosna použita. Je také dobré se poradit s odborníky a vyzkoušet několik modelů, než se rozhodnete pro definitivní volbu.

dárkovou kartou