Turistické batohy 30l

Turistický 30l batoh představuje ideální velikost pro jednodenní výlety, na které si s sebou potřebujete sbalit svačinu, pití, nepromokavou bundu, trekové hole a případně i další základní outdoorové vybavení. Takový turistický batoh má kromě hlavní kapsy i další, menší, s jejichž pomocí si jeho obsah můžete dobře zorganizovat. Navíc může mít i boční kapsu na outdoorovou lahev a poutka na připnutí drobného vybavení.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
Žena otočená zády s turistickým batohem na zády.
JAK VYBRAT BATOH A KROSNU I když se může zdát, že jsou si jednotlivé batohy velice podobné, každý typ má své určení...
649 Kč -24%
489 Kč
*Od 27. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
999 Kč
1 999 Kč
4.6/5 podle 5419 Hodnocení z webu a z prodejen

Určení turistického 30l batohu

Turistický 30l batoh je ideální pro krátkodobé turistické výlety nebo jako doplňkový batoh k většímu turistickému batohu. Jeho velikost je dostačující pro základní vybavení na celodenní výlet a díky svému objemu je velmi lehký a snadno přenosný.

Konstrukce a design turistického 30l batohu

Turistické 30l batohy mají obvykle několik oddělení a kapes pro uspořádání věcí a ulehčení přístupu k nim. Batoh o objemu 30 litrů může mít několik oddělení pro uložení různých věcí. Například může mít hlavní oddělení pro uskladnění oblečení a jídla, kapsu na outdoorovou láhev a kapsu pro mobilní telefon, peníze a další důležité drobnosti.

Dalšími funkcemi, které mohou být součástí turistického 30l batohu, jsou kapsy na zip, přední spony a boční síťované kapsy. Kapsy na zip mohou být vhodné pro uložení menších položek, jako jsou mapy, léky, sluneční brýle a jiné nezbytnosti, zatímco přední spony a boční kapsy mohou být použity pro upevnění či umístění předmětů, jako jsou například karimatky nebo spací pytle.

Turistický 30l batoh může mít také různé vstupy, jako jsou horní, boční a spodní vstup. Shora se nejčastěji používá pro přístup k hlavnímu oddělení, boční vstup může být použit pro snadný přístup k položkám uloženým na dně batohu a spodní vstup pro snadný přístup k botám nebo karimatkám.

Výběr správného turistického batohu

Při výběru batohu na turistiku je důležité zvážit několik faktorů, jako jsou druh aktivity, délka výletu, počet zavazadel a individuální preference.

Druh aktivity: pokud plánujete vícedenní výlet, budete potřebovat větší batoh s větším objemem. Pro jednodenní výlety naopak bude stačit menší batoh s objemem 30 litrů.
Délka výletu: pokud se plánujete ubytovat v kempech nebo chatách a budete mít přístup k pitné vodě a jídlu, bude stačit menší batoh s objemem 30 litrů. Pokud však plánujete spát v divočině a musíte s sebou nést všechno potřebné, je třeba pořídit větší batoh.
Počet zavazadel: pokud plánujete nést s sebou více než jeden batoh, může být turistický batoh o objemu 30 litrů vhodný jako doplňkový batoh. Pokud však plánujete nést pouze jeden batoh, bude třeba vybrat turistickou krosnu.
Individuální preference: každý má své vlastní preference, pokud jde o design a funkce turistického batohu. Někdo může preferovat batohy s mnoha odděleními a kapsami, zatímco jiní preferují jednodušší design.Další faktory, které je třeba zvážit při výběru turistického batohu, jsou pohodlí, kvalita a cena. Turistický batoh by měl být pohodlný a dobře se přizpůsobovat tělu, aby bylo snadné jej nést po celý den. Kvalita batohu by měla být dostatečně vysoká, aby vydržela opakované používání a drsné podmínky, s nimiž se můžete na turistických výletech setkat. Cena je také důležitý faktor, protože turistické batohy mohou být velmi drahé, a tak je důležité najít kvalitní batoh za rozumnou cenu.

dárkovou kartou