Softshellové outdoorové bundy

Softshellové outdoorové bundy jsou lehčí a pružnější než tradiční zimní outdoorové bundy, ale přesto poskytují vysokou ochranu proti větru a vodě. Softshell je skvělý materiál, který umožňuje volný pohyb, odvádí vlhkost od těla a udržuje tělo v suchu a teple. Tyto bundy jsou ideální pro sporty jako turistiku i další outdoorové aktivity, při kterých potřebujete ochranu před nepříznivým počasím.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
Muž v dešti v turistické bundě.
JAK VYBRAT TURISTICKOU BUNDU Bunda je nejdůležitější součást vašeho turistického outfitu. Potřebujete ji mít u sebe prakticky celý rok...
Od
939 Kč -10%
845 Kč
*Od 27. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
Od
939 Kč -10%
845 Kč
*Od 27. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
Od
939 Kč -10%
845 Kč
*Od 27. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
Od
939 Kč -10%
845 Kč
*Od 27. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
Od
939 Kč -10%
845 Kč
*Od 27. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
Od
939 Kč -10%
845 Kč
*Od 27. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
1 799 Kč
4.6/5 podle 2367 Hodnocení z webu a z prodejen

Softshellové bundy

Softshell je velice oblíbený materiál pro svou univerzálnost. Softshellové bundy jsou ideální pro outdoorové aktivity a turistiku v proměnlivých klimatických podmínkách, zejména ve vyšším vlhku, větru nebo dešti –⁠ jsou tedy vhodné především na jaro a podzim.

Název pro tuto tkaninu vznikl spojením dvou anglických slov „soft“ a „shell“, tedy ze slov „měkký“ a „skořápka“ nebo „schránka“, a poukazuje na měkkost, pružnost a poddajnost materiálu v porovnání s klasickými materiály používanými na vnější vrstvu (jako je například gore-tex), které jsou výrazně tvrdší a tužší. Samotná softshellová tkanina se skládá ze tří vrstev. Spodní vrstvu tvoří podšívka, mezivrstvu většinou funkční membrána a vnější vrstvu vrchní tkanina. Další neopomenutelná vlastnost softshellu je mechanická odolnost, větruodolnost, prodyšnost, dobrá tepelná izolace a díky polyuretanové filmu vodoodpudivost –⁠ dešťové kapky po něm stékají a sníh na něm neulpívá.

Softshell však není pojmenování jen pro jeden druh materiálu, ale pro celou skupinu tkanin, které se ve svých vlastnostech mohou značně odlišovat. Lze je rozdělit na dvě hlavní skupiny:
membránové –⁠ mají jako střední vrstvu textilní membránu, díky které mají lepší parametry nepromokavosti, ale jsou méně prodyšné a hůře odvádí pot,
tkané –⁠ vodoodpudivost je místo membrány zajišťována hustotou vláken vrchní vrstvy a svrchní impregnační úpravou, tento typ softshellu bývá prodyšnější.
Ze softshellu mohou být kromě bund vyrobeny také outdoorové kalhoty.

CO JE TO VODOODPUDIVOST?

Vodoodpudivost je speciální úprava na svrchní vrstvě materiálu. Jak vodoodpudivost funguje? Jde o schopnost tkaniny odolávat vodě po jistou dobu. Dešťová voda zůstává na softshellové bundě ve formě jednotlivých kapiček a stéká, místo aby se vsakovala. Díky tomu zůstane materiál lehký a prodyšný. Při delším či intenzivnějším dešti však nakonec látka vodou nasákne a promočí se. Do této kategorie zařazujeme například bundy se zátěrem. Výhoda těchto produktů je nižší cena, nevýhodou je náchylnost k poškození zátěru (protože jde jen o úpravu vnější vrstvy, nikoliv typ látky) a tím časem ztráta nepromokavosti (které však lze předcházet pravidelnou aplikací impregnace) a také nižší prodyšností materiálu. Pro obnovu impregnace můžete například použít impregnační sprej. Další nevýhodou je, že je pouze dočasná a je potřeba ji pravidelně obnovovat sprejem či jinou formou impregnace. Lze ji také obnovit sušením v sušičce po dobu 10 min na nízkou teplotu.

dárkovou kartou