Péřové outdoorové bundy

Péřové a prošívané outdoorové bundy jsou plněny pravým peřím nebo syntetickým vláknem. Jejich největší výhodou je hřejivost. V chladném, ale suchém počasí mohou být nošeny jako svrchní outdoorová bunda. Především při zimní turistice se pak uplatní jako druhá hřejivá vrstva místo outdoorové mikiny pod nepromokavou outdoorovou bundou.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
Muž v dešti v turistické bundě.
JAK VYBRAT TURISTICKOU BUNDU Bunda je nejdůležitější součást vašeho turistického outfitu. Potřebujete ji mít u sebe prakticky celý rok...
ECODesign
599 Kč -16%
499 Kč
*Od 9. 11. 2022 až do vyčerpání zásob
ECODesign
749 Kč -26%
549 Kč
*Od 19. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
ECODesign
2 299 Kč -21%
1 799 Kč
*Od 25. 5. 2023 až do vyčerpání zásob
649 Kč -27%
469 Kč
*Od 25. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
1 799 Kč -25%
1 349 Kč
*Od 17. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
599 Kč
4.6/5 podle 9386 Hodnocení z webu a z prodejen

Péřové bundy

Péřová bunda je elegantní a zároveň užitečný kousek v šatníku. Lze ji nosit jak do přírody nebo na turistiku, tak do městského prostředí. Peří je vynikající izolant, který zajišťuje vysoký tepelný komfort, proto je péřová bunda jedna z nejlepších ochran před chladem. Peří jako takové samotné nehřeje (stejně jako ostatní izolační materiály), ale zabraňuje cirkulaci vzduchu a izoluje tak teplo od okolí. Péřová bunda je zároveň velmi lehoučká a skladná, hodí se skvěle jak pro outdoorové sportovní aktivity, tak i pro běžné nošení ve velmi chladném počasí, vejde se do každého turistického batohu. Díky těmto třem výhodám (skvělá tepelná izolace, ultralehkost a ultraskladnost) může být skvělým pomocníkem například na horské zimní túře v hlubokých suchých mrazech. Je však velmi důležité dávat pozor na vodu. Mokré peří zplihne a ztrácí svou načechranost, přichází o své izolační vlastnosti. Je proto velmi důležité chránit tyto bundy před deštěm a ani se nehodí do příliš vlhkého počasí. Pokud vám bunda zmokne, je třeba ji nechat plně vyschnout, což může trvat i déle než týden. Péřovou bundu lze nosit jako druhou vrstvu pod nepromokavou bundou.

PLNIVOST PEŘÍ

Plnivost peří udává, jak moc je daný poměr prachového a draného peří schopný tepelně izolovat. Tuto tepelnou izolaci zajišťují molekuly vzduchu, které jsou ve výplni zachyceny. Jednotka pro tuto veličinu se nazývá cuin. Čím je číslo cuin větší, tím je pěří objemnější, a tudíž pojme větší množství vzduchu, a proto lépe izoluje. Péřová bunda s výplní 85 % prachové a 15 % drané peří má index plnivosti 800 cuin či vyšší (mezinárodní norma).Peří do našich bund dodávají chovatelé s mezinárodním certifikátem „Responsible down standard“. Díky této certifikaci známe původ peří a víme, že je v souladu s našimi závazky v oblasti využívání materiálu. Naši dodavatelé nám dodávají pouze peří od drůbeže chované výhradně pro maso a oškubané až po porážce.

JAK PEČOVAT O PÉŘOVOU BUNDU

Bundu perte v pračce na 30 °C se dvěma až třemi tenisovými míčky. Ždímejte vždy na nízké otáčky. V sušičce také sušte se dvěma až třemi míčky, cyklus sušení opakujte dvakrát až třikrát, dokud nebude výrobek zcela suchý. Pokud sušičku nemáte, položte bundu naplocho na sušák a průběžně ji naklepávejte.
Pokud jste bundu vyprali nevhodným způsobem, výše zmíněný návod škodu na peří částečně opraví. Nejlepší péči či nejúčinnější nápravu po špatném vyprání či velkém zmoknutí zajistíte péřové bundě posláním do čistírny.

dárkovou kartou

Darovat dárkovou kartu