Batohy na kolo

Cyklistický batoh je ideální součástí výbavy každého jezdce. Perfektní cyklistický batoh je odolný, nepřekáží při jízdě a vejde se do něj vše, co můžete během cyklovyjížďky potřebovat. Batohy na kolo ocení hlavně příznivci horské cyklistiky, nebo cyklisté, kteří kola využívají k dopravě po městě. Batoh na kolo je důležitou součástí výbavy každého cyklisty, ať už se toulá po lese, nebo dojíždí do práce na druhou stranu města. Začínající jezdci i závodníci jistě ocení dostatek místa, které mohou využít na převážení nejrůznějšího vybavení, vody a dalších nezbytností.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
media description
Co s sebou do batohu na kolo
4.5/5 podle 5068 Hodnocení z webu a z prodejen

BATOHY PRO CYKLISTY

Pokud vám kapsy na cyklodresu nestačí a potřebujete s sebou na vyjížďku sbalit objemnější kus oblečení, nebo třeba větší množství vody, než pojme bidon, batoh na kolo je pro vás ideálním doplňkem. Cyklistické batohy perfektně padnou na záda, nepřekáží v pohybu a od turistických, nebo jiných batohů, je liší několik drobností. Cyklobatohy jsou vyrobené z odolných materiálů, pro zvýšení bezpečnosti jsou vybavené reflexními prvky a na některých najdete prvky jako je třeba kapsa na hydrovak, nebo nastavitelné úchyty na nosič.

MĚSTSKÉ CYKLISTICKÉ BATOHY

Městské batohy na kolo mají zpravidla menší objem, než batohy na víkendový výšlap po horách. Většinou bývají vyrobené z nepromokavých materiálů a jejich nedílnou součástí jsou reflexní prvky. Nechybí jim ani oddíl určený na notebook, nebo třeba boční kapsy pro rychlý přístup. V nabídce máme i cyklobatohy, které se dají nosit na zádech, nebo jednoduše pověsit na nosič kola, a tím je několika pohyby přeměnit na cyklistické brašny.

BATOHY NA HORSKOU CYKLISTIKU

Batohy na horské kolo se vyrábí ve velmi malých rozměrech, aby je jezdci téměř necítili na zádech, ale mohli v nich uskladnit vše potřebné. Nejmenší z nich mají objem 2 litry, přičemž polovinu většinou zabírá naplněný hydrovak. Při projíždění terénem je totiž uložení vody v bidonu nevýhodné a potenciálně nebezpečné. Při náročných sjezdech a ostatních terénních disciplínách proto jezdci preferují hydrovaky, díky kterým mají vodu neustále k dispozici, uschovanou v bezpečí zavazadla. Krom hydrovaků jsou nejmenší batohy vhodné k uložení telefonu, montpák, energetických tyčinek, nářadí, a dalších malých nezbytností.

JAK VYBRAT CYKLISTICKÝ BATOH?

Při výběru vhodného cyklistického batohu je nutné zvážit, k čemu jej budete využívat a na jakém kole s ním budete jezdit. Žlutý 25l městský batoh sice udělá parádu, ale v lese se vám s ním pojede jen velmi obtížně. Do batohu s objemem 2 l zase neuložíte ani tablet, natož cokoliv většího.
U městských batohů je dobré vybírat podle četnosti použití a množství věcí, které potřebujete přepravit. Čím odolnější batoh si vyberete, tím déle vám vydrží a věci v něm přepravované budou ve větším bezpečí. Množství a umístění bezpečnostních prvků pak kromě vašeho počítače ochrání i vás.
U batohů na horskou cyklistiku rozhoduje průměrná délka vyjížděk. Pakliže vyrážíte na maximálně dvouhodinové výlety po práci, bohatě vám bude stačit malý batoh s místem na hydrovak o objemu 1 l, ke kterému přibalíte energetickou tyčinku a lepení. Pokud ale vaše cesty bývají delší, zvolte větší batoh, do něhož uložíte větší množství vody, nářadí, tyčinky a gely na doplnění energie, náhradní oblečení, nebo třeba pláštěnku.

dárkovou kartou