O projektu

Již druhým rokem jsme ve spolupráci s Volf Soccer Academy partnerem projektu Kopačky pro Afriku. Smyslem projektu je vybrat co nejvíce fotbalových kopaček, které budou odvezeny dětem do fotbalové akademie v Kampale, hlavním městě Ugandy.
Do projektu se také aktivně zapojili naši zaměstnanci, kteří své kopačky již darovali. Minulý rok se povedlo vysbírat celkově přes 400 párů kopaček. Bude jich letos ještě víc? Podpořte africké děti v jejich fotbalové cestě společně s námi!

Projekt byl spuštěn již v březnu a běží do konce června. Na konci června pak budeme nasbírané kopačky předávat zástupci agentury VSA, který je následně převeze do Afriky. Do té doby je tak možné přinést kopačky na libovolnou prodejnu Decathlon.

KDY A JAK SE ZAPOJIT?

Stavte se na jakékoliv naší prodejně v oddělení fotbalu nebo na informacích. Tam najdete sběrné místo, kam stačí vhodit použité kopačky a o zbytek se už postaráme my!

A když už na prodejně půjdete kolem naší nabídky fotbalových kopaček, prohlédněte si nejen nové modely kopaček Kipsta. Kdo ví, třeba si z návštěvy prodejny rovnou odnesete i nové střelky!

KDY A JAK SE ZAPOJIT?

Jaké kopačky vybíráme?

V rámci projektu sháníme čisté a použitelné kopačky, které mohou pomoci africkým dětem a mladým sportovcům v jejich fotbalové cestě. Sbíráme kopačky ve všech velikostech a od různých značek, abychom pokryli co nejširší spektrum potřeb. Darované kopačky nemusí být zakoupené pouze v Decathlonu. Může se jednat o fotbalovou obuv od jakéhokoliv prodejce.

KDY A KAM KOPAČKY PŘINÉST

Vaše pomoc bude mít skutečný dopad a umožní dětem v Africe být součástí jednoho z nejoblíbenějších sportů, který spojuje lidi po celém světě.

Volf Soccer Academy

VSA je fotbalová akademie působící v několika zemích světa. Momentálně mají akademie v České republice, Kanadě, USA, Egyptě a Ugandě. Cílem akademie není pouze rozvoj fotbalových dovedností, ale také charitativní činnost. V minulých letech pořádali projekt Shoes for smiles. Během, kterého v období 6 let dodali do Afriky přes 3000 párů kopaček. Dalším projektem je RUNFORUGANDA, jehož cílem bylo motivovat lidi k pohybu a zároveň podpořit dobrou věc. Za každý kilometr (na kole, běh, plavání,..) daroval sportovec 1Kč. Za vybrané peníze byly zakoupeny tréninkové pomůcky a vybavení do akademie.