Vlasec na lov kaprů 100 300 m

119 Kč
0,40 Kč/M

8355703

Vlasec je určen na rybolov v nezarostlých úsecích s poddajným a nenápadným nylonovým vlascem.

Nylonový vlasec je ideální na lov kaprů. Průtažnost vlasce zabraňuje nechtěnému vyproštění a tlumí záškuby při souboji s rybou.

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

ODOLNOST VŮČI TAHU

Odolnost v tahu jej předurčuje na lov velkých kaprů.

PRUŽNOST

Průtažnost nylonového vlasce tlumí otřesy a snižuje riziko vyproštění.

DOBRÁ VIDITELNOST

Díky tmavě hnědé barvě je velmi nenápadný.

VZDÁLENOST

Hladký povrch prodlužuje nához.

Technické informace

Popis

Pevnost v tahu podle průměru: Pevnost uvedená na cívce odpovídá chartě EFTTA. Ø 30 mm 7,1 kg 15,65 lb.
Ø 35 mm 9,1 kg 20,06 lb.
Ø 40 mm 11,3 kg 24,91 lb. Barva: hnědá. Kapacita: 300 m.

Proč používat nylonový vlasec?

Nylonový vlasec je vysoce univerzální. Zajišťuje vynikající průtažnost. Ta zabraňuje nechtěnému vyproštění a tlumí záškuby při souboji s rybou. Odolnost v tahu se snižuje postupem času, používáním a ponecháním na slunci. Po každém použití vlasec zkontrolujte.

Co je odolnost vlasce v kg?

To odpovídá potřebné síle k přetržení vlasce. Pozor, odolnost v tahu a hmotnost jsou odlišné údaje. 10kilová ryba vyvolává tah jen několik kilogramů, pokud se nehýbe či je málo aktivní. Na druhou stranu může stejná ryba vyvinout sílu daleko přesahující její hmotnost, například při rychlých pohybech při souboji s rybářem. Rybář tedy k úspěšnému vylovení ryby musí být velmi hbitý a soustředěný.

Co je průměr vlasce?

Je vyjádřen v setinách mm. Vlasec o síle 35/100 je tedy silný 0,35 mm. Čím je průměr vyšší, tím je vyšší odolnost v tahu. Vlasec je však méně poddajný i nenápadný. Vlasec o nižším průměru zajišťuje delší nához a vyšší kapacitu cívky.

Jak naplnit naviják?

1. fáze: otevřete překlápěč a uvažte vlasec na cívku pomocí dvojitého uzlu. 2. fáze: po uzavření překlápěče otáčejte klikou, aby se vlasec navinul. Cívku navíjejte ve vodě, zabráníte tak zamotání vlasce. 3. fáze: cívku naplňte do 1 až 2 mm od horní lišty navijáku, následně vlasec ustřihněte.

Tip

Pokud chcete jako kmenový vlasec používat pletenku, můžete před ní navázat několik metrů nylonu. Pokud má tedy cívka kapacitu 500 m, můžete použít 200 m nylonu a 300 m pletenky. Tím zajistíte lepší naplnění cívky. Navíc zabráníte protáčení pletenky v cívce.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Vlasec 100% Nylon Podpěra 100% Polystyren

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Skladujte na tmavém místě (chraňte před UV zářením) a suchém místě.

TESTY

Odolnost v tahu a vůči oděru procházejí laboratorními testy. Výsledky těchto testů potvrdily několikaměsíční testy v terénu.

Obrázky

Vlasec na lov kaprů 100 300 m
Vlasec na lov kaprů 100 300 m

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi