ARTENGO

Tenisová raketa TR990 Power Pro 300 g červeno-černá

2 799 Kč
Buďte první, kdo napíše hodnocení
Kód : 8646121

Stabilní tenisová raketa pro zkušené hráče na razantní odpaly.

TR990 POWER Pro (300 g) je nejtěžší raketa ze série Power. Díky technologii MPO je stabilní a ideální na razantní odpaly.

Barva: Černá / Šarlatově červená

 • GRIP 1 undefined
 • GRIP 2 undefined
 • GRIP 3 undefined
 • GRIP 4 undefined

Získejte +279 bodů za nákup tohoto produktu  

  Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
   (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

  Klíčové vlastnosti

  VÝKON

  Tuhost a vysoká švihová hmotnost zvyšují razanci.

  STABILITA

  Technologie MPO nabízí kompromis mezi ovladatelností a stabilitou při odpalu.

  TECHNICKÉ ÚDERY

  Vzor výpletu 16 × 19 a plocha 645 cm² usnadňuje udělování rotací.

  Ovladatelnost

  Raketa váží 300 g. Technologie MPO jí dodává na ovladatelnosti.

  Technické informace

  Hmotnost (bez výpletu)

  300 gramů. Stejně jako vyvážení a délka má i hmotnost vliv na setrvačnost rakety, a tím i její ovladatelnost, stabilitu a schopnost přenášet energii úderu do míče (neboli razanci). Čím je raketa těžší, tím lépe přenáší energii do míče, ale bude také hůře ovladatelná. Naopak čím je lehčí, tím je ovladatelnější, ale rovněž hůře přenáší energii.

  Vyvážení (bez výpletu)

  32 cm. Vyvážení popisuje vzdálenost těžiště od spodní hrany rukojeti rakety. Měří se v cm. Čím je tato hodnota vyšší (tzn. raketa je vyvážená do hlavy), tím je raketa razantnější a stabilnější při dopadu, ale hůře ovladatelná. Naopak čím je tato hodnota nižší (a raketa je tzv. vyvážená do ruky), je raketa ovladatelnější, ale méně razantní a stabilní.

  Plocha výpletu

  645 cm². Plocha výpletu odpovídá ploše hlavy rakety v cm². Má dopad na toleranci chyb a razanci rakety. Čím je plocha výpletu vyšší, tím je raketa razantnější a tolerantnější, ale poskytuje horší pocit kontroly míče. Naopak čím je plocha výpletu menší, tím raketa poskytuje lepší pocit kontroly míče, ale je méně razantní a tolerantní.

  Tuhost

  70 Ra. Tato hodnota popisuje tuhost rakety, tzn. odpor proti deformaci při dopadu míče. Čím je raketa tužší (tj. hodnota RA vyšší), tím méně se při dopadu deformuje. Dochází tak k minimálním ztrátám energie při dopadu, která se pak díky výpletu přenáší do míče. Proto se často uvádí, že tužší rakety bývají razantnější.

  Švihová hmotnost (bez výpletu)

  SW = 280. Švihová hmotnost (neboli swingweight) popisuje zejména ovladatelnost rakety a její schopnost předávat energii míči (razanci). Čím je švihová hmotnost vyšší, tím je raketa razantnější, ale zároveň se hůře ovládá. Naopak čím je švihová hmotnost nižší, tím je raketa ovladatelnější, ale méně razantní. Má za výsledek velkou ztrátu hmotnosti, vyvážení a délky rakety.

  Délka

  68,5 cm. Jedná se o délku rakety od spodní hrany rukojeti až po vršek hlavy. Měří se v cm. Čím je raketa delší, tím vyšší razanci poskytuje, ale hůře se ovládá. Naopak čím kratší, tím ovladatelnější je, ale poskytuje nižší pocit razance.

  Profil

  Elipsa: 25 / 25 / 23 mm.

  Technologie MPO

  MPO (Mass Polarization Optimization): technologie rozmístění hmoty uvnitř rakety, která přináší ideální kombinaci ovladatelnosti a stability při odpalu. Tato technologie rovněž přispívá ke snížení odchylek v hmotnosti a vyvážení raket o 40 %. Vlastnosti rakety se tak více blíží specifikacím a jsou vhodnější pro zamýšlené užití.

  HMC

  High Modulus Carbon, vysoce kvalitní grafit, dodává raketě tuhost.

  Výplet

  Výplet: Polyesterový monofilament s průměrem 1,30 mm.Napětí: 23 kg +/- 2 kg.

  Záruka

  2

  Hmotnost

  0.35 kg

  Koncepce a technologie výrobku

  Složení

  Výplet: 55.0% Karbonové vlákno , 45.0% Epoxidová pryskyřice Racket handle: 60.0% Ocel, 40.0% Polyethylen Bumper Grommet: 100.0% Polyamid Grip: 100.0% Polyuretan Racket String: 100.0% Polyester Racket end cap: 100.0% Polyamid

  RADY PRO SKLADOVÁNÍ

  Nevystavujte prudkým změnám teplot.

  TESTY

  Rakety jsou testovány v laboratoři i v praxi. Tato raketa byla testována stovky hodin našimi inženýry a následně technickými partnery a tenisovými kluby se státním osvědčením. Testovali: Steve Darcis (38. hráč ATP v singlu k 22/05/2017), Oliver Marach (2. hráč ATP v deblu k 28. 5. 2018), techničtí partneři Artengo a další profesionální hráči.

  Obrázky

  Tenisová raketa TR990 Power Pro 300 g červeno-černá
  Tenisová raketa TR990 Power Pro 300 g červeno-černá
  Tenisová raketa TR990 Power Pro 300 g červeno-černá
  Tenisová raketa TR990 Power Pro 300 g červeno-černá
  Tenisová raketa TR990 Power Pro 300 g červeno-černá
  Tenisová raketa TR990 Power Pro 300 g červeno-černá
  Tenisová raketa TR990 Power Pro 300 g červeno-černá

  Hodnocení zákazníků

  Otázky a odpovědi