PONGORI

Tágo na snooker Discovery 300 122 cm

479 Kč
Kód : 963021

Tágo určené pro všechny hráče, kteří se chtějí seznámit s hraním blackballu či snookeru.

Chcete začít hrát pool či snooker a hledáte vhodné tágo? Tágo Discovery 300 je díky zkrácené délce dobře ovladatelné a hodí se tudíž pro všechny začátečníky.

Online objednávka

Rezervace na prodejně - bezplatné vyzvednutí od 1 h

Získejte +47 bodů za nákup tohoto produktu  

  Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
   (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

  Klíčové vlastnosti

  PŘESNOST

  Přesná hra díky přizpůsobené hmotnosti a 10mm kůži.

  SNADNÁ MONTÁŽ / DEMONTÁŽ

  Jednodílné tágo nepotřebuje žádnou montáž.

  SNADNÝ PŘENOS

  Jednodílné tágo se hůře přenáší než dělená tága.

  KOMBINOVATELNOST

  Na toto snookerové tágo není možné přidat expandér.

  ODOLNOST

  Mosazná objímka 0,5 cm. Tágo nemá žádný spoj, díky tomu je odolnější. Z měkkého dřeva.

  Technické informace

  Hmotnost tága

  Pro začátečníky je lepší těžší tágo, protože si s ním lze lépe nacvičit postrkování koule vpřed. Toto 122cm tágo váží zhruba 365 g, tedy 17 oz (odchylka může být 10 %). Přesnou hmotnost dřevěného tága nemůžeme garantovat: hustota dřeva, i v rámci stejné dřeviny, se totiž liší podle toho, v jakém lese dřevo vyrostlo. Navíc i dřevo z téhož stromu může vykazovat značné rozdíly, podle toho, jak byla daná část vystavena slunečními svitu a o jakou část se jedná (kmen, koruna, vrcholek).

  Rozměry tága K čemu je dobré kratší tágo?

  Toto tágo na blackball a snooker měří 122 cm, tedy 48 palců (1 palec = 2,54 cm).
  Kratší tágo umožňuje příjemnější hru v menších prostorech. Hodí se také pro hráče a hráčky menší postavy nebo pro děti. Jak zjistíte vhodnou délku tága? Špice tága by měla ideálně dosahovat do výšky ramen hráče.

  Proč není možné zaručit přímost tága?

  Všechna naše tága jsou vyráběna průmyslově. Jejich přímost je kontrolována při výstupu z továrny, u každého kusu zvlášť. Jde však o dřevěná tága a při jejich přepravě a skladování může dojít k výkyvům teploty a vlhkosti. Tyto vnější podmínky mohou negativně ovlivnit přímost tága. Tyto potíže se stabilitou se týkají všech dřevěných tág na trhu.

  Proč topolové dřevo?

  Tágo na blackball a snooker Discovery 300 UK/SNK je vyrobené z topolového dřeva. To se často díky svým technickým vlastnostem a nízké ceně využívá na výrobu nábytku. Jeho hlavní výhodou je to, že rychle schne, aniž by se deformovalo, a že roste rovně do výšky (díky tomu je přirozeně přímé). Proto se skvěle hodí na výrobu kulečníkových tág, která mají být co nejrovnější.

  Fyzické a technické vlastnosti topolového dřeva

  Topolové dřevo má koeficient prasknutí v tlaku 35 MPa, jeho koeficient prasknutí při statickém ohnutí je 62 MPa (při 12% vlhkosti).
  Jinými slovy, toto tágo z topolového dřeva je odolné, pevné a stabilní.
  Není nicméně tolik pevné a odolné jako tága z javorového nebo jasanového dřeva. Tyto dvě dřeviny jsou zkrátka pevnější a stabilnější (ale také dražší).

  Jak skladovat kulečníkové tágo?

  Tága skladujte na suchém místě, kde nedochází k výkyvům teplot.
  Po skončení hry uložte tágo naplocho do obalu nebo pouzdra. Nenechávejte je opřené o zeď, hrozí jeho deformace! Pokud nemáte na tágo obal, uložte je co nejrovněji vertikálně, například do stojanu na tága, abyste zachovali jeho přímost a vyhnuli se jeho deformaci.

  Praktický tip– jak se starat o kůži na tágu?

  Kůže tága se časem opotřebuje a ztrácí přesnost. Je proto důležité ji pravidelně měnit. Není to nic složitého: 1/ Sundejte poškozenou kůži.
  2/ Zbruste novou kůži skelným papírem.
  3/ Přilepte kůži.
  4/ Pomocí řezáku opracujte přilepenou kůži.
  Více vám vysvětlí náš produktový inženýr > https://support.decathlon.fr/changer-un-procede-comment-reparer-une-queue-de-billard

  Proč jednodílné tágo?

  Toto tágo je nedělené, jednodílné: díky tomu je rovnější, odolnější a vydrží déle než dělená tága se spojem. Hůře se převáží, protože je dlouhé, při domácím hraní je však ihned snadno po ruce: nevyžaduje žádnou montáž, jen je vezmete a můžete hrát!

  Tip vývojového týmu: jak správně držet kulečníkové tágo?

  Pro správné postavení je třeba tágo držet co nejvíce horizontálně vůči stolu. Předloktí a zápěstí musejí být vůči tágu umístěné co nejvíce vertikálně. Při vyvažování tága před strkem se hýbe pouze paže v lokti. Samotný loket zůstává stabilní a zápěstí musí být uvolněné, aby nedošlo k zdvihnutí tága na konci pohybu. Celé tělo musí být nehybné, hýbe se pouze předloktí zadní ruky.

  Jaké tágo pro jakou disciplínu?

  V rámci kulečníku existuje mnoho různých her a stylů: pool, blackball, snooker, karambol... a mnoho dalších!
  Každá dispciplína má svá pravidla, svůj styl... ale i specifické vybavení, zejména různé velikosti koulí. Správný výběr tága tak záleží na tom, které disciplíně se budete věnovat. Zde je přehled, jaké kůže se používají na různé disciplíny: > pool: 13 mm.
  > karambol: 11-12 mm. > snooker: 9-10 mm.
  > blackball: 8-9 mm.

  Koncepce a technologie výrobku

  Složení

  Tágo 100% Dřevo Špička 100% Kůže Bumper 100% Kaučuk - Nitrilbutadienová pryž Kroužek 100% Mosaz

  RADY PRO SKLADOVÁNÍ

  Toto tágo je vyrobeno ze dřeva: aby nedošlo k jeho deformaci, doporučujeme jej skladovat ve vodorovné poloze na místě chráněném před slunečním světlem, vlhkostí a změnami teplot.

  Schváleno

  Corentin, Manon a Denis, členové týmu Pongori a šampioni v karambolu.

  Hodnocení zákazníků

  Otázky a odpovědi