PONGORI

Tágo na snooker/blackball Discovery 300 145 cm

479 Kč
Kód : 963026

Tágo určené pro všechny hráče, kteří se chtějí seznámit s hraním blackballu či snookeru.

Hledáte tágo na první partie blackballu nebo snookeru? Vyzkoušejte toto nedělené tágo dlouhé 145 cm.

Barva: Černá

Online objednávka

Rezervace na prodejně - bezplatné vyzvednutí od 1 h

Získejte +47 bodů za nákup tohoto produktu  

  Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
   (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

  Klíčové vlastnosti

  PŘESNOST

  Přesná hra díky přizpůsobené hmotnosti a 10mm kůži.

  SNADNÁ MONTÁŽ / DEMONTÁŽ

  Tágo není třeba montovat, protože není dělené.

  SNADNÝ PŘENOS

  Jednodílné tágo se přenáší hůře než dělené tágo.

  KOMBINOVATELNOST

  Neslouží jako prodloužení tága na blackball a snooker DISCO 300 145 cm.

  ODOLNOST

  Z měkkého dřeva. Mosazná objímka 0,5 cm. Tágo nemá žádný spoj, díky tomu je odolnější.

  Technické informace

  Hmotnost tága

  Pro lepší pocit ze hry doporučujeme na začátky zvolit spíše těžší tágo. Toto tágo na snooker měří 145 cm (tedy 57 palců) a váží 540 g (tedy 19 oz). Přesnou hmotnost nemůžeme zaručit, proto ji uvádíme s tolerancí 10 %. Hustota dřeva se totiž může lišit (a to i v rámci stejné dřeviny) podle lesa, kde dřevo vyrostlo, podle toho, jak bylo vystavené slunci, i podle konkrétní části stromu (kmen, koruna, vršek).

  Rozměry tága

  Tágo na blackball a snooker DISCO 300 měří 145 cm (57 palců).
  Tato standardní velikost je pro začátečníky ideální. Vyzkoušíte si díky ní pocit opravdového kulečníku, tágo se lépe drží a je šikovné hlavně na strky vzdálenější od boků stolu.

  Proč není možné zaručit přímost tága?

  Všechna naše tága jsou vyráběna průmyslově. Jejich přímost je kontrolována při výstupu z továrny, u každého kusu zvlášť. Při přepravě a skladování však může dojít k velkým změnám teplot a vlhkosti, což může dlouhodobě přímost tága poškodit. Tyto potíže se stabilitou se týkají všech dřevěných tág na trhu (z javoru, jasanu, topolu, raminu).

  Proč topolové dřevo?

  Díky svým technickým vlastnostem a nízké ceně je topolové dřevo (měkká dřevina) oblíbené zejména pro výrobu nábytku. Náš tým zvolil toto dřevo pro výrobu tág, protože má jednu velkou výhodu: rychle schne a nedeformuje se. Navíc díky tomu, že topoly rostou rovně do výšky, má jejich dřevo výhodu přirozené přímosti. Proto se skvěle hodí na výrobu kulečníkových tág!

  Co je snooker?

  Snooker poznáte snadno podle úctyhodných rozměrů stolu: na délku má 3,57 m, na šířku má 1,78 m a váží „pouze“ 1200 kg. Poznáte jej také podle většího počtu koulí než u poolu nebo blackballu – snooker se hraje s 22 koulemi. Tak velký stůl a malé kulečníkové koule? Ano, bez přesnosti se při snookeru rozhodně neobejdete!

  Fyzické a technické vlastnosti topolového dřeva

  Topolové dřevo má koeficient prasknutí v tlaku 35 MPa, jeho koeficient prasknutí při statickém ohnutí je 62 MPa (při 12% vlhkosti).
  Jinými slovy, toto tágo z topolového dřeva je odolné, pevné a stabilní.
  Není nicméně tolik pevné a odolné jako tága z javorového nebo jasanového dřeva. Tyto dvě dřeviny jsou zkrátka pevnější a stabilnější (ale také dražší).

  Jak skladovat kulečníkové tágo?

  Abyste zachovali žádoucí vlastnosti tága (zejména jeho přímost) a vyhnuli se deformacím, doporučujeme je skladovat na suchém místě, kde nedochází k velkým výkyvům teplot. Jakmile skončíte hru, uložte tágo naplocho do obalu nebo pouzdra, nebo je postavte co nejrovněji do stojanu na tága. Nenechávejte je opřené o zeď, hrozí jeho deformace!

  Praktický tip– jak se starat o kůži na tágu?

  Vlivem změn teploty, opotřebení při používání a poškrábání od křídy dochází ke zhoršování vlastností kůže, která ztrácí přesnost. Je proto důležité ji pravidelně měnit. Není to nic složitého: 1/ Sundejte poškozenou kůži.
  2/ Zbruste novou kůži skelným papírem.
  3/ Přilepte kůži.
  4/ Pomocí řezáku opracujte přilepenou kůži.
  Více vám vysvětlí náš produktový inženýr > https://support.decathlon.fr/changer-un-procede-comment-reparer-une-queue-de-billard

  Proč jednodílné tágo?

  Tágo DISCO 300 145 cm je nedělené (jednodílné). Díky tomu má lepší přímost, je odolnější a vydrží déle než dělená tága. Hodí se však především na použití při hraní doma (není moc praktické na přenos). Je ihned připravené ke hře, není třeba nic montovat!

  Tip vývojového týmu: jak si nejlépe tágo rukou podložit?

  Klíčovým faktorem pro úspěšné strky je poloha ruky, která tvoří „podstavec“ tága. Existuje mnoho pozic ruky podle konkrétních strků nebo podle rozmístění koulí na suknu. Jak si nejlépe tágo rukou podložit, vysvětluje ve videu Nicolas Henric, trenér francouzské reprezentace v blackballu , a Maeva Brionne, hráčka mezinárodní úrovně > https://www.youtube.com/watch?v=355CLLm9SnI

  Jaké tágo pro jakou disciplínu?

  V rámci kulečníku existuje mnoho různých her a stylů: pool, blackball, snooker, karambol... a mnoho dalších!
  Každá dispciplína má svá pravidla, svůj styl... ale i specifické vybavení, zejména různé velikosti koulí. Správný výběr tága tak záleží na tom, které disciplíně se budete věnovat. Zde je přehled, jaké kůže se používají na různé disciplíny: > pool: 13 mm.
  > karambol: 11-12 mm. 9-10 mm.
  > blackball: 8-9 mm.

  Koncepce a technologie výrobku

  Složení

  Tágo 100% Dřevo Bumper 100% Kaučuk - Nitrilbutadienová pryž Kroužek 100% Mosaz Špička 100% Kůže

  RADY PRO SKLADOVÁNÍ

  Toto tágo je vyrobeno ze dřeva: aby nedošlo k jeho deformaci, doporučujeme jej skladovat ve vodorovné poloze na místě chráněném před slunečním světlem, vlhkostí a změnami teplot.

  Schváleno

  Corentin, Manon a Denis, členové týmu Pongori a šampioni v karambolu.

  Hodnocení zákazníků

  Otázky a odpovědi