PONGORI

Tágo BC 900 na blackball / snooker dvoudílné, rozdělené v 1/2, špice 8,5 mm

1 499 Kč
Kód : 8640862

Potřebujete kvalitní tágo na blackball nebo snooker? Toto tágo je určené na pravidelné a intenzivní použití.

Tágo má lepenou kůži o průměru 8,5 mm, nástavec a zesílený spoj s rychlozávitem. To vše pro co největší přesnost při hře.

Online objednávka
V současné době není k dispozici online

Rezervace na prodejně - bezplatné vyzvednutí od 1 h

Zjistěte vše o

Získejte +149 bodů za nákup tohoto produktu  

  Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
   (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

  Klíčové vlastnosti

  PŘESNOST

  Přesnější hra díky lepené kůži o průměru 8,5 mm a hmotnosti tága 480 g.

  SNADNÝ PŘENOS

  Díky ocelovému závitu lze tágo přenášet rozdělené v polovině na dvě části.

  SNADNÁ MONTÁŽ / DEMONTÁŽ

  Díky rychlozávitu je složení tága velmi snadné, stačí 2 otočení.

  KOMBINOVATELNOST

  Tágo je vybaveno nástavcem, rychle tak můžete jeho délku změnit ze 145 na 155 cm.

  ODOLNOST

  Z odolného jasanového dřeva. Mosazná objímka 0,8 cm. Ocelový spoj 2 cm.

  Technické informace

  Hmotnost tága

  Tágo BC 900 váží 480 g (tj. 17 oz). Jeho hmotnost však nemůžeme zaručit s absolutní přesností. Hmotnost se může lišit až o 10 %, protože hustota dřeva se může lišit i v rámci stejné dřeviny podle lesa původu, vystavení slunečnímu svitu i podle části stromu, z níž daný kus dřeva pochází (kmen, koruna, vršek).

  Délka tága

  Tágo BC 900 měří 145 cm (57 palců): jde o standardní délku kulečníkových tág. Díky této délce můžete při hře zaujímat správný postoj. Na hraní vzdálenějších koulí můžete k tágu připojit nástavec, který je prodlouží o 10 cm. Díky němu bude tágo v mžiku dlouhé celých 155 cm místo 145 cm.

  Vyvážení

  Tágo je vyváženo na 43 cm, to znamená, že bod vyvážení se nachází 43 cm od paty tága. Pokud tágo podpíráte otevřenou dlaní, musí být bod vyvážení před rukou držící tágo, jinak vám bude tágo nahoře vyklouzávat. Bod vyvážení většinou nehraje velkou roli, pokud nejde o zvláštní osobní preference. Bude-li těžiště posunuto dozadu, budete mít dojem, že je tágo těžké; naopak při posunutí dopředu vznikne dojem lehčího tága.

  Proč nemůžeme zaručit přímost našich tág?

  Všechna naše tága jsou vyráběna průmyslově. Přímost každého tága je kontrolována kus po kusu ihned po vyrobení. Nicméně během převozu a skladování mohou být tága vystavena změnám teplot a vlhkosti, které mohou časem přímost tága narušit. Tento problém ohledně stability se týká všech tág vyrobených ze dřeva (javor, jasan, topol, ramin).

  Proč jasanové dřevo?

  Jasanové dřevo se vyznačuje zvláštní tvrdostí a odolností. Díky tomu je možné z něj vyrábět tenká tága, vhodná k bílé kouli na blackball.
  Tága na snooker a blackball se historicky vyráběla z jasanového dřeva, protože tato dřevina byla (a stále je) v Evropě hojně rozšířená. Tato volba dostupného základního materiálu byla při výrobě tág na blackball zachována.

  Fyzikální a technické vlastnosti jasanového dřeva

  Jasan je vzhledem k hustotě 0,68 a tvrdosti Monnin >5 klasifikován jako polotvrdé dřevo. Tato dřevina má odolnost proti zlomení při stlačení 51 MPa a při statickém ohýbání 113 MPa. Její modul dlouhodobé pružnosti je 12 900 MPa. Jde o průměrné hodnoty, které lze dohledat například na webu CIRAD.
  Jasanové dřevo je pevné a odolné, které se díky svým vlastnostem výborně hodí na výrobu kulečníkových tág.

  Jak se starat o kulečníkové tágo?

  Toto tágo je vyrobené ze dřeva, proto doporučujeme je skladovat na suchém místě se stálou teplotou. Po hře je uložte do stojanu nebo do speciálního obalu. Nenechávejte je opřené o zeď, protože by se mohlo zdeformovat.

  Praktický tip– jak se starat o kůži na tágu?

  V průběhu času po odehraných partiích, kontaktu s koulemi a používání křídy dojde k poškození kůže na špičce tága. Je to běžný jev. Kůži tága je tedy nutné čas od času vyměnit. Je to snadné:
  1/ Odstraňte poškozenou kůži. 2/ Vyhlaďte novou kůži skelným papírem.
  3/ Přilepte novou kůži. 4/ Opracujte novou kůži.
  Tipy našeho produktového manažera > https://support.decathlon.fr/changer-un-procede-comment-reparer-une-queue-de-billard

  Proč je tágo dělené v polovině?

  Pro snazší přenos lze tágo rozšroubovat na dvě části. Ocelový závit poskytuje kvalitní utažení, takže při hře téměř nemáte pocit, že hrajete s děleným tágem. Navíc díky rychlozávitu můžete tágo sešroubovat a rozšroubovat během pár okamžiků.

  K čemu slouží guma na patici tága?

  Patice tága (část, kterou se tágo opírá o zem) je opatřena gumovou záslepkou. Díky tomu při čekání mezi strky nehrozí poškození tága ani poškrábání podlahy!

  Tipy našeho vývojového týmu: jak správně držet tágo?


  1. Tágo nesvírejte příliš silně.
  2. Tágo držte pouze palcem a ukazováčkem, ostatní prsty slouží pouze jen jako opora.
  3. Dlaň je v kontaktu s tágem pouze na konci pohybu. 4. Mějte pružné zápěstí a loket, ale rameno držte pevně.
  5. Po dokončení pohybu tágo nezvedejte.
  Více informací: https://conseilsport.decathlon.fr/technique-billard-apprendre-a-tenir-sa-queue-de-billard (ve francouzštině)

  Co je snooker?

  Snooker se od ostatních kulečníkových her liší hlavně úctyhodnými rozměry stolu. Ten je dlouhý 357 cm, široký 178 cm a váží více než 1 tunu. Poznáte jej také podle většího počtu koulí než u poolu nebo blackballu – snooker se hraje s 22 koulemi. Tak velký stůl a malé kulečníkové koule? Ano, bez přesnosti se při snookeru rozhodně neobejdete! Chcete se dozvědět více? https://conseilsport.decathlon.fr/billard-decouvrez-le-snooker

  Co je blackball?

  Blackball poznáte podle žlutých a červených koulí.

  Stoly na blackball patří k menším kulečníkovým stolům, mají užší kapsy a stejně tak jsou menší i koule (mají průměr 50,8 mm oproti poolovým koulím s průměrem 57,2 mm). Blackball se liší také taktikou hry: je hodně strategický a především obranný!

  Koncepce a technologie výrobku

  Složení

  Shaft 100% Dřevo Špička tága 100% Dřevo Bumper 100% Syntetický kaučuk Kroužek 100% Mosaz Špička 100% Kůže

  Hodnocení zákazníků

  Otázky a odpovědi