PONGORI

Tágo BC 500 na blackball / snooker dvoudílné, rozdělené v 1/2, špice 9 mm

949 Kč
Buďte první, kdo napíše hodnocení
Kód : 8640865

Toto tágo je ideální na příležitostné a pravidelné hraní blackballu. Je vhodné na přesnou obrannou hru.

Tágo BC 500 odpovídá standardům nejoblíbenějších tág na trhu. Na délku měří 145 cm, má lepenou kůži o průměru 9 mm, místo pro připojení nástavce a je vybavené rychlozávitem.

Online objednávka

Rezervace na prodejně - bezplatné vyzvednutí od 1 h

Získejte +94 bodů za nákup tohoto produktu  

  Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
   (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

  Klíčové vlastnosti

  PŘESNOST

  Přesnější hra díky lepené kůži o průměru 9 mm a hmotnosti tága 540 g.

  SNADNÝ PŘENOS

  Lze přenášet rozdělené na dvě části díky ocelovému závitu v polovině tága.

  SNADNÁ MONTÁŽ / DEMONTÁŽ

  Díky rychlozávitu je složení tága velmi rychlé, stačí 4 otočení.

  KOMBINOVATELNOST

  Tágo umožňuje připevnění nástavce.

  ODOLNOST

  Z odolného jasanového dřeva. Mosazná objímka 0,8 cm. Kovový spoj 1,2 cm.

  Technické informace

  Hmotnost tága:

  Toto tágo váží 540 g (tedy 19 oz). Jeho hmotnost však nemůžeme zaručit s absolutní přesností.
  Hmotnost se může lišit až o 10%, protože hustota dřeva se může lišit i v rámci stejné dřeviny podle lesa původu, vystavení slunečnímu svitu i podle části stromu, z níž daný kus dřeva pochází (kmen, koruna, vršek).

  Délka tága:

  Tágo BC 500 měří 145 cm (57 palců): jde o standardní délku kulečníkových tág. Díky této délce můžete při hře zaujímat správný postoj. Na hraní vzdálenějších koulí můžete k tágu připojit nástavec, který ho prodlouží o 10 cm. Díky němu bude tágo za několik vteřin dlouhé místo 145 cm celých 155 cm.

  Vyvážení

  Tágo je vyvážené na 43 cm, to znamená, že bod vyvážení se nachází 43 cm od paty tága. Pokud tágo podpíráte otevřenou dlaní, musí být bod vyvážení před rukou držící tágo, jinak vám bude tágo nahoře vyklouzávat. Bod vyvážení většinou nehraje velkou roli, pokud nejde o zvláštní osobní preference. Bude-li těžiště posunuto dozadu, budete mít dojem, že je tágo těžké; naopak při posunutí dopředu vznikne dojem lehčího tága.

  Proč nemůžeme zaručit přímost našich tág?

  Všechna naše tága jsou vyráběna průmyslově. Přímost každého tága je kontrolována kus po kusu ihned po vyrobení. Nicméně během převozu a skladování mohou být tága vystavena změnám teplot a vlhkosti, které mohou časem přímost tága narušit. Tento problém ohledně stability se týká všech tág vyrobených ze dřeva (javor, jasan, topol, ramin).

  Proč jasanové dřevo?

  Jasanové dřevo se vyznačuje zvláštní tvrdostí a odolností. Díky tomu je možné vyrábět z něj tenká tága, vhodná na blackball.
  Tága na snooker a blackball se historicky vyráběla z jasanového dřeva, protože tato dřevina byla (a stále je) v Evropě hojně rozšířená. Tato volba dostupného základního materiálu byla při výrobě tág na blackball zachována.

  Fyzikální a technické vlastnosti jasanového dřeva:

  Jasan je vzhledem k hustotě 0,68 a tvrdosti Monnin >5 klasifikován jako polotvrdé dřevo. Tato dřevina má odolnost proti zlomení při stlačení 51 MPa a při statickém ohýbání 113 MPa. Její modul dlouhodobé pružnosti je 12 900 MPa. Jde o průměrné hodnoty, které lze dohledat například na webu CIRAD.
  Jasanové dřevo je pevné a odolné a díky svým vlastnostem se výborně hodí na výrobu kulečníkových tág.

  Jak se starat o kulečníkové tágo?

  Toto tágo je vyrobené ze dřeva, takže je citlivé na změny teplot a vlhkost. Proto doporučujeme tágo skladovat ve vhodném obalu nebo pouzdru, anebo vertikálně ve stojanu na tága. Tágo nenechávejte opřené o zeď, protože by se mohlo zdeformovat.

  Praktický tip:Jak se starat o kůži na tágu?

  Je možné, že v průběhu používání se kůže na špici tága odlepí. Žádný strach, je to úplně normální! Při opakovaných úderech do koulí se kůže opotřebuje. Kůži tága je tedy nutné čas od času vyměnit. Je to snadné:
  1/ Odstraňte poškozenou kůži. 2/ Vyhlaďte novou kůži skelným papírem.
  3/ Přilepte novou kůži. 4/ Opracujte novou kůži.
  Tipy našeho produktového manažera > https://support.decathlon.fr/changer-un-procede-comment-reparer-une-queue-de-billard

  Proč tágo dělené v polovině?

  Pro snazší přenos lze tágo rozšroubovat na dvě části. Ocelový závit poskytuje kvalitní utažení, takže při hře téměř nemáte pocit, že hrajete s děleným tágem. Navíc díky rychlozávitu můžete tágo sešroubovat a rozšroubovat během pár okamžiků.

  K čemu slouží guma na patici tága?

  Patice tága (část, kterou se tágo opírá o zem) je opatřena gumovou záslepkou. Díky tomu při čekání mezi šťouchy nehrozí poškození tága ani poškrábání podlahy!

  Tipy našeho vývojového týmu: jak tágo rukou podepřít?

  Pro správné provedení strků při kulečníku je zásadní postavení rukou. Existuje mnoho způsobů, jak tágo rukou podepřít, podle toho, jaký strk se chystáte udělat nebo jak jsou koule rozestavěné po ploše.

  Nicolas Henric, reprezentační trenér francouzských týmů v blackballu, a hráčka mezinárodní úrovně Maeva Brionne vám vysvětlí, jak tágo správně rukama podepřít > https://www.youtube.com/watch?v=355CLLm9SnI

  Co je snooker?

  Snooker se hraje s 22 koulemi: 15 červenými a 6 barevnými. Stůl na snooker má úctyhodné rozměry: na délku měří 3,8 m a na šířku 1,8 m. Jde o největší kulečníkový stůl. Kapsy na tomto velkém stole jsou navíc velmi malé. Asi už chápete, že při hraní snookeru je nejdůležitější přesné míření. Hodí se vědět: body získáváte za obrannou hru!
  Chcete vědět více? https://conseilsport.decathlon.fr/billard-decouvrez-le-snooker

  Co je blackball?

  Jde o nejskladnější kulečníkovou hru. Hraje se se 7 červenými koulemi, 7 žlutými koulemi a 1 černou koulí. Kdo vyhrává? Ten hráč nebo tým, který umístí do kapes všechny své koule, a černou kouli na konec. Tato hra se vyznačuje tím, že je obranná a vyžaduje strategii. Více o této disciplíně se dozvíte zde: https://conseilsport.decathlon.fr/quest-ce-que-le-billard-anglais-blackball

  Koncepce a technologie výrobku

  Složení

  Shaft 100% Dřevo Špička tága 100% Dřevo Bumper 100% Syntetický kaučuk Kroužek 100% Mosaz Špička 100% Kůže

  RADY PRO SKLADOVÁNÍ

  Tágo doporučujeme skladovat ve vhodném obalu nebo pouzdru,případně vertikálně ve stojanu na tága.

  Hodnocení zákazníků

  Otázky a odpovědi